List pre premiérku .Kvôli Malackám.Súrne!!

Autor: Alojz Hlina | 18.7.2011 o 13:29 | (upravené 20.7.2011 o 8:46) Karma článku: 18,57 | Prečítané:  17474x

Je absolútne nepredstaviteľné, aby sa splnomocnec úradu pre rómske komunity  p. Šarközy vyjadroval k problematike neprispôsobivých občanov v Malackách na Družstevnej ul. takým spôsobom, ako bolo  dňa 18.7. uverejnené v denníku Nový čas.

Podľa vyjadrenia p. Šarközyho  je pán Dobrovodský ten, kto robí problémy. Dať takéto vyjadrenie a pritom poznať situáciu na Družstevnej ulici je absolútne nezvládnuté a tendenčné.

V demokratickej spoločnosti nie je možné, aby z verejných zdrojov boli platení ľudia, ktorí sú neschopní akejkoľvek empatie. Zároveň ľudia, ktorí sú neprofesionálni a tendenční.

Žiadame preto pani premiérku, aby čo najskôr p. Šarközyho zbavila poverenia riešiť situáciu na Družstevnej ul. a zároveň navrhujeme zvážiť, či takto neprofesionálny prístup má mať štátny zamestnanec a následne zvážiť jeho zotrvanie v pracovnom pomere.

Žiaľ, musíme oznámiť, že v prípade ak  k odvolaniu p. Šarközyho nedôjde, tak v piatok pripravíme protestné zhromaždenie občanov Malaciek a okolia na podporu tejto požiadavky.

 

Text otvoreného listu pre p. premiérku:

------------------------------------------------------------------------------

Predsedníčka vlády SR

Prof.PhDr.Iveta Radičova,PhD

Úrad vlády Slovenskej republiky
Námestie slobody 1
813 70 Bratislava

 

Vážená pani premierka, dovoľujeme si Vás požiadať o zrušenie poverenia pre p. Šarközyho  na  riešenie situácie s neprispôsobivými občanmi na Družstevnej ul. v Malackách. Pán  Šarközy  túto úlohu absolútne nezvláda.

Jeho konanie je poznačené absolútnym nedostatkom empatie, nielen pre p. Dobrovodského, ale aj pre občanov mesta Malacky. Jeho vyjadrenia sú zavádzajúce a silne subjektivizujúce skutočnosti. Pán Šarközy nie je schopný empatie ani na stranu neprispôsobivých občanov,  kde sám pripustil, že by žiť vedľa nich nechcel.

Situáciu  v Malackách je možné riešiť a návrh riešenia sa už postupne dotvára. Konanie p. Šarközyho však môže celú  snahu samosprávy a občianskeho sektoru úplne zmariť.

Verím, že naše dôvody pochopíte a vymenujete nového splnomocneného zástupcu.

S úctivým pozdravom

 

Juraj Říha

Člen občianskej iniciatívy Ľudia pre Malacky

Poslanec mestského zastupiteľstva

Obyvateľ Malaciek

Alojz Hlina

Občan SR

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

EKONOMIKA

Daniari pripravili na Remetu trestné oznámenie, na políciu neodišlo

Firma buduje tunel za 410 miliónov eur.

ŠPORT

Slovenka dvakrát zdolala olympijskú víťazku. Pár hodín po maturite

Podmaníková vraj favoritku rozplakala.


Už ste čítali?