Vrah z Nórska

Autor: Alojz Hlina | 25.7.2011 o 17:54 | (upravené 26.7.2011 o 1:30) Karma článku: 11,01 | Prečítané:  2602x

Minulý týždeň sa moja manželka a moje deti vrátili z Nórska, kde boli na dovolenke. Ja som nemohol a okrem toho trekovanie so stanmi na chrbtoch ma zatiaľ ešte neoslovilo.  Zaujímavé je,  že Nórsko a okruh škandinávskymi krajinami bol náhradný program.

Pôvodne sme mali zaplatené už od Vianoc Maroko, ale pre aktuálnu politicko-bezpečnostnú situáciu v Maroku sa zájazd nenaplnil a cestovka ponúkla náhradnú destináciu - bezpečné Nórsko a škandinávske krajiny /CK by si mala updatovať problémové zóny na mape sveta/.

Momentálne som v Číne a len útržkovito sledujem, čo sa stalo. Titulky v novinách hovoria, že dnes /v pondelok/ masový vrah vydá nejaké stanovisko a že je pripravený postaviť sa pred súd. Zaujímavé.

Ktovie, koľko televíznych štábov sa už akreditovalo, aby si vypočulo stanovisko magora?

Zásada, že s teroristami sa nevyjednáva, by sa mala rozšíriť o to, že hlúposti teroristov a magorov  sa nezverejňujú.

Ak taký psychopat niečo chce povedať, nech to povie psychiatrovi, psychológovi, agentom  tajnej služby s tým, že význam rozhovoru bude v tom, aby odborníci vedeli magorov odfiltrovať skôr ako urobia niečo hrozné. Ľudia, čo si ho vypočujú, nech podpíšu prehlásenie o mlčanlivosti. Som rád, že nórska polícia má rozum a hlúposti blázna ostanú , jednoducho povedané, len za múrmi súdu. Dúfam.

Nechápem, načo sa vôbec píše o nejakom jeho stanovisku, prehlásení. Mňa žiadne nezaujíma a to nikomu z mojej rodiny neublížil. Pochybujem,  že príbuzní obetí majú záujem o jeho stanovisko. Problém je, že možno iný magor v nejakej inej krajine /dúfam, že nie na Slovensku/ sa možno krčí pri televízore a dychtivo čaká zábery kamier na vraha, ktorý bude splietať hlúposti. Pre nejakého iného magora to bude hrdina a možno si to v tej svojej hlavičke takto povie: Vidíš, ako málo stačí a si v hlavných svetových správach aj so svojim posolstvom. Tak málo stačí. Už netreba napísať knihu, niečo vymyslieť. Stačí zastreliť zopár ľudí.

Správy o vrahovi z Nórska by pokojne mohli byť zatiaľ takéto: Psychicky narušený deviant XY zabil veľa ľudí v Nórsku. Pri zatýkaní sa pomočil. Tipujem, že áno.

Na druhý deň po zatknutí: Zatknutému X.Y. vrahovi nevinných ľudí museli po strávenej noci vo väznici medzi ostatnými väzňami chirurgicky ošetriť zranenie v telovej oblasti od pása nadol.

Podobné správy by pôsobili dosť demotivujúco  pre iných magorov.

V prípade tohto vraha z Nórska justičný omyl spáchaný nebude.

Magor z Nórska neprepadol tábor po zuby ozbrojených bojovníkov Al Kaidy niekde v centrálnom Afganistane, magor z Nórska prepadol mladých bezbranných ľudí v tábore kúsok od hlavného mesta Nórska, hlavného mesta pokojnej a mierumilovnej krajiny.

Napriek tejto zbabelosti a totálnej zvrátenosti bude pre niekoho vzorom, určite aj u nás, a po nejakom čase určite niektorí skonštatujú, že predsa len mal „zrnko" pravdy. Povedia si to legálne. Takíto extrémistickí magori sú však v súčasnosti nebezpečnejší pre spoločnosť  ako napríklad komunisti. Súčasní komunisti sú popri nich záhradkári.

U nás takýchto volajú do niektorých obci pomaly ako spasiteľov a očakávajú, že im pomôžu. Už pred polrokom som si dal urobiť banner: Títo ľudia Vám  v ničom nepomôžu, iba ak do väčšieho nešťastia. Bol som s ním v Prešove na zhromaždení našich „mierumilovných" hrdinov. Dúfam, že už s ním nebudem musieť ísť nikam.

Verím a dúfam, že po Nórsku už nikto nezavolá Kotlebu a jeho suitu do svojej dediny, iba ak by to bol totálny blázon.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Okupácia 1968

Minúta po minúte 1968: Mimoriadne vyhlásenie - Okupujú nás, zachovajte pokoj

Okupáciu sledujeme minútu po minúte.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Tanky napadli Československo, máme tu inváziu

Prečo prišli tanky a ako to vyzeralo.

Komentár šéfredaktorky

Tanky obnažili podstatu režimu

Komunistickým lídrom nešlo o ideológiu. Išlo len o moc.


Už ste čítali?