Podpredseda vlády nevie o Malackách nič. Žiaľ.

Autor: Alojz Hlina | 1.8.2011 o 7:37 | (upravené 1.8.2011 o 7:45) Karma článku: 15,91 | Prečítané:  9758x

Pán podpredseda vlády R. Chmel vydal svoje vyhlásenie  k problému v Malackách na Družstevnej ulici. Žiaľ, a je mi to naozaj ľúto, musím povedať, že pán podpredseda vlády je síce sympatický a múdry človek, ale o probléme v Malackách nevie nič, respektíve skoro nič.  Dokonca nevie /alebo tí, ktorí mu vyhlásenie  pripravovali/ ani základné fakty.

Vyhlásenie tvorí len mustra všeobecných konštatovaní, do ktorej sa len doplnili aktuálne reálie toho ktorého problému. A aj tie sú nesprávne.

Nič sme sa nedozvedeli, čo by sme nevedeli .

Vo vyhlásení  hovorí, že je to susedský problém, ale tak ho predsa prezentujú už dávno skoro všetci.

Ak sa vo vyhlásení   hovorí, že to môže mať tragické následky, tak áno, všetci to už dávno  vieme a práve preto to treba urgentne riešiť.

Ak pán R. Chmel v liste vyzýva samosprávu, štátne orgány a aj aktivistov, tak nemusí. Tí všetci  už to dávno vedia.

Neviem, kto pánovi podpredsedovi pripravoval podklady pre vyhlásenie, ale aspoň toľko profesionality by si celá záležitosť zaslúžila, aby si dotyčný  zistil základné fakty. Ináč potom totiž človek nadobúda dojem, že tomu niektorí ľudia buď naozaj nerozumejú alebo len prečítajú to, čo im niekto napíše.

Vyzývam preto pána  podpredsedu vlády R. Chmela, aby sa prišiel osobne presvedčiť na Družstevnú ulicu v Malackách, aká je tam situácia. Bude to lepšie aj do budúcna, pre prípad, že by sa chcel k problematike znova vyjadrovať. /Nedá sa donekonečna  posielať do spravodajských agentúr  nacyklostilované mustry a len meniť dátumy./

V Malackách na Družstevnej ulici v dome Galbovcov nežije 35 ľudí ako sa píše vo vyhlásení podpredsedu vlády, ale viac ako 40 ľudí. To je mimoriadne dôležité, obzvlášť pre podpredsedu vlády pre ľudské práva by malo byť, lebo práve on nemôže pracovať systémom „ zopár ľudí hore-dole". Ten, kto pripravoval podklady pre pána podpredsedu, si nedal ani tú robotu, aby zistil ďalšie fakty. V rodine Galbovcov vodu majú, vo vyhlásení sa píše, že sú bez vody. Rovnako aj čo sa týka kanalizácie, uvedená časť mesta nemá mestskú kanalizáciu, ale rodinné domy tam majú vlastné žumpy. Žumpy, ktoré nestoja tak veľa, i keď je samozrejme pre niekoho jednoduchšie a lacnejšie urobiť trativod k susedovi.

Niekto povie  detail. Nie. Nie je to detail.

Toto sfušované vyhlásenie je svedectvom toho, ako dôkladne poznajú problémy tí, ktorí sa o nich vyjadrujú a ktorí ich majú v referáte.

Pozývam preto pána podpredsedu vlády, aby sa v utorok o 12.00 hodine prišiel osobne pozrieť na Družstevnú ulicu. V ten deň tam statik bude robiť prieskum poškodenia domu pána Dobrovodského z tej strany domu, ktorý užíva rodina Galbovcov.  Keďže je podpísaná dohoda so zástupcami rodiny Galbovcov, že nebudú robiť prekážky počas statického prieskumu, je to zároveň aj možnosť naplno a na mieste sa presvedčiť, aká je tam skutočná situácia.  Ak by mu termín nevyhovoval, môžeme vyskúšať  náhradný v priebehu tohto týždňa.

Ak  má však pán podpredseda pocit, že jedno sfušované stanovisko ku kauze Malaciek stačí a ten, kto mu  ho pripravoval nepríde ani o prémie, tak potom treba rozmýšľať o tom, či  sa pánovi podpredsedovi netreba za doterajšiu činnosť poďakovať a vyzvať ho, aby odstúpil.

Vyhlásenie pána podpredsedu vlády SR R. Chmela:  http://www.vicepremier.sk/vyhlasenie-k-susedskemu-konfliktu-v-malackach/

Ak chcete vedieť viac:

1/ http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/271645/Co-je-narocnejsie-ako-zburat-ciernu-stavbu-Romom.html

2/http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/271297/Kolko-chlebickov-treba-zjest.html

3/http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/271522/Prsnikovy-plotovy-potkani-a-solidarny-zakon.html

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?