Mobilná škôlka funguje

Autor: Alojz Hlina | 2.8.2011 o 9:13 | (upravené 2.8.2011 o 9:33) Karma článku: 10,92 | Prečítané:  2273x

Mobilná škôlka v Malackách na Družstevnej ulici začala fungovať. V piatok tam prišli skoro všetky deti a jedna z prvých otázok bola, či tam máme internet. Výborne. Výborné je to, že sa opýtali.

Škoda, internet tam nie je. Ale čo nie je, môže byť. Verím projektu Mobilná škôlka. A nielen v Malackách. Verím, že tento projekt môže pomôcť  aj inde. Tak, ako nad ním už v začiatku niektorí lámali palicu, tak som si ja myslel: Počkajme, uvidíme ....

Myslíte, že má význam ohlásiť sa u rektora napr. Univerzity Komenského v Bratislave s nasledovným návrhom: Bola by univerzita prístupná na dohodu v prípade, že ak sa študent preukáže, že sa vo svojom rodnom regióne venoval dobrovoľníckej práci v rámci projektu Mobilnej škôlky, tak mu univerzita prednostne poskytne internát? Študent, ktorý je ochotný a schopný venovať sa dobrovoľníckej práci v rámci projektu v tejto oblasti má pre spoločnosť do budúcna veľký význam. Preto by preňho mohlo byť sekundárnym benefitom napríklad to, že internát dostane prednostne.

Myslíte, že by akademický senát zahlasoval za takéto zvýhodnenie? Verím, že áno. Ľudia, ktorí dokážu pomáhať, sú pre spoločnosť dôležití a treba ich podporiť. Rôznych vyciciavačov ,kravatových a bezkravatových , máme už na dlhé obdobie dostatok.

Cez víkend som bol s manželkou na filme Cigán. Potrebný film a aj pekný.  Vidieť reálie osady je dôležité. Ten vtip o nemeckom poľovníkovi bol už však prehnaný a navyše. Veľká časť spoločnosti je síce poznačená „špecifickým" vnímaním rómskeho etnika. Ale až také zlé to nie je.  Spoločnosť nie je až taká ako niektorí diskutujúci pod článkami o Rómoch. Spoločnosť však vie a dokáže konať pudovo a stádovito. A to je nebezpečné. Toho sa treba vyvarovať.

V roku 2006 sme dostali lístky na finále Ligy majstrov v Paríži FC Barcelona versus FC Arsenal. Pre niekoho životný zážitok /77500 burácajúcich divákov/, mňa sa však moja manželka spýtala, či by radšej nemohla ostať v meste a niečo by si v meste pozrela. Nakoniec šla a bol to naozaj pekný zážitok aj pre nefutbalistu. Čo ma však zarazilo, na našej VIP tribúne sedeli samí kravatári  v super drahých oblekoch. Nechali sa atmosférou strhnúť davom so spodných tribún a keď Samuel Eto /čierny futbalista/ prebral loptu, tak si títo manageri a intelektuáli v sile a eufórii davu búchali po hlave a naznačovali opičie pohyby a zvuky. To ma fakt zarazilo. Preto je nebezpečné zahrávať sa s niečím takým. Rovnako je nebezpečné tváriť sa, že problém neexistuje. Vtedy treba povoliť tlak, odpustiť paru.

Projekt Mobilná škôlka teda pokračuje a rovnako pokračuje aj snaha nájsť spôsob, ako problém v Malackách vyriešiť tak, aby toto riešenie mohlo byť návodom pre iné problémové oblasti. Samozrejme, riešenie existuje. Myslím, že aj v dohľadnom čase príde.

Táto vojna sa nedá vyhrať. Táto vojna sa dá urovnať, nájsť zmier na dlhší alebo kratší čas. Každý, kto bude chcieť v tomto spore vyhrať tak, že pokorí protivníka, je zlý stratég. Dokonca veľmi zlý.

 

Dnes 2.8. o 12.00 hodine ideme opäť so statikom vykonať obhliadku domu pána Dobrovodského zo strany pozemku, ktorý čiastočne neoprávnene užíva rodina Galbovcov z Malaciek. Prvý pokus sme nechceli tlačiť na hranu. Preto sme so zástupcami rodiny spravili písomnú dohodu, že počas náhradného termínu nebudú robiť žiadne prekážky prieskumu a sondážnym výkopom, ktoré sú potrebné na to, aby bolo vypracované statické posúdenie stavby. Na tento statický prieskum sme pozvali aj zástupcu splnomocnenca vlády pre rómske komunity. Pre istotu, aby sme si vedeli niektoré veci priamo na mieste odkomunikovať .

Predpokladám, že v piatok zverejníme náš návrh riešenia situácie v Malackách.

Doplnenie/09:30/: Práve mi volali z Úradu splnomocnenca, že žiaľ, ale pán Pollák má iný program v B.Bystrici a dnes by to určite nestihol. Beriem na vedomie. Uznávam, že pozvanie na dnešný deň bolo zaslané v krátkom časovom predstihu. Každopádne oceňujem, že sa z Úradu ozvali.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?