Zisk z gastrolístkov pre detské domovy? Prečo nie.

Autor: Alojz Hlina | 5.8.2011 o 8:40 | (upravené 5.8.2011 o 8:45) Karma článku: 14,90 | Prečítané:  2231x

Ako bude Janiš, Slota a časť KDH hlasovať v tomto prípade? Mám svoj názor na gastráče a nemením ho. O tom, čo si o ich myslím, som písal v troch textoch /link na konci článku/.  Dokonca musím priznať, že som proti ním zaujatý. A mám s nimi osobný problém. Prečo?

Mám dve krásne dcéry. Ako každý chlap a špeciálne chlap z Oravy však chcem aj chlapca. A nemám. Totiž to, často krát, keď prídem domov, po celej obývačke sú rozložené gastráče a moja manželka ich dlho do noci triedi a počíta. Dlho do noci sa babre s blbými gastrolístkami, namiesto toho, aby ... /na vysvetlenie: v našich prevádzkach sa vo veľkej miere  platí gastrolístkami a tie potom treba spracovať, porátať, uložiť a odniesť na 4 adresy, no a potom ešte dlho čakať na to, kým Vám prídu peniaze mínus tučná provízia/. U nás doma nikto nepovie ináč, len blbé gastráče.

Dnes, v piatok 5.8. o 12:00 hodine idem a dúfam, že nielen sám,  pred prezidentský palác dokázať prezidentovi, Slotovi, Janišovi a ostatným „zástupcom ľudu", že sa viem najesť aj bez gastráčov.

Každý, kto príde, je vítaný. Ale nebude vadiť, keď tam budem aj sám. Ja som v pohode, veď v krajine, v ktorej dvadsať rokov v politike  pôsobia ľudia ako Slota, sa tomu vôbec nebudem čudovať. Zjem kapustovú polievku predprezidentským palácom, v ktorom sedí prezident, ktorý sa strašne poponáhľal podpísať Zákonník práce.

Prečo? Zdá sa, že nie je možné riskovať, aby išiel znova  do parlamentu.  Zjem polievku, aby som všetkým tým, ktorí mali dojemnú starosť, či ľudia budú vedieť obedovať bez gastráčov dokázal, že predsa len vedia ...a aj bez blbých gastráčov.

Zároveň však predstavím návrh a výzvu pre kompetentných. A bude to aj odkaz pre tých, ktorí tak milujú gastráče. Vyzvem Ministerstvo práce a sociálnych vecí, aby založilo štátnu akciovku pod názvom detský lístok a.s. Táto akciovka nebude robiť nič iné, len emitovať stravné poukážky pod rovnakým názvom. Štát je síce zlý vlastník, ale spravovanie takejto akciovky by mohol zvládnuť. Tam totiž to nie je čo pokaziť. A aj čmajznúť sa bude dať ťažko.

Celé je to totiž to čistý biznis. Ako hovoria chlapci od Slotu: „ .... je to čistá rýža, kámo ...".

Ministerstvo na tom zarobí strašné peniaze. Čisté peniaze, skoro žiadne náklady. Zisk môže byť niekde na úrovni 500 - 600 miliónov starých korún a možno aj viac, ak bude šikovný management. Ministerstvo bude viazané, že celý zisk z gastráčov bude poukazovaný na prevádzku detských domovov.

Tak, a teraz som zvedavý, ako zahlasujú „milovníci gastráčov". Ja potom budem takéto gastrolístky s radosťou prijímať a budem mať dobrý pocit, že niekomu aj pomáham a keď ich moja manželka bude po večeroch rátať, tak si poviem O.K., zisk z toho ide do detských domova  a nie do vrecká niekoho, čo už nevie, čo robiť s peniazmi.

Tak, vážení poslanci, ideme na to?

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?