Pôjdu úradníci upratovať na Družstevnú ulicu v Malackách?

Autor: Alojz Hlina | 6.8.2011 o 16:35 | (upravené 6.8.2011 o 16:42) Karma článku: 14,83 | Prečítané:  2929x

Bolo zverejnené riešenie situácie v Malackách/link na konci článku/. Pri prezentácii riešenia bolo povedané a napísané: „Ak existuje lepšie, iné, nech sa páči, zverejnite ho..." Namiesto toho sa začína paľba a argumentácia, aké má toto riešenie nedostatky.

Nuž, poviem vám, takto som si to nepredstavoval. Zdá sa, že kompetentní iné riešenie nemajú alebo to ich riešenie je také zlé, že sa ho boja zverejniť. Respektíve, ak by ho zverejnili, tak by krik a protesty bolo počuť až na Úrad vlády.

Naše riešenie je umením možného. A je dobré.

Mestu a štátu po celej operácii /v prípade, že by sa realizovala podľa nášho návrhu/ by ostala nehnuteľnosť -dom Galbovcov, ktorý ako nový vlastník môže predať a keď to tam pôjdu upratať úradníci, ktorí po celý čas, čo sa pán Dobrovodský sťažoval, nič problematické na užívaní nevideli, tak cena môže byť plus - mínus rovnaká, ako cena za ktorú to od Galbovcov kúpili.

Pri vyjednávaní musíte poznať svoje pozície. Nemôžete zastupovať Angličanov, ak Váš žiaden Angličan nerešpektuje.

Mesto Malacky a štát by si mali dobre rozmyslieť, ako budú postupovať. Pán primátor síce teraz politicky prezieravo chráni zdroje mesta a vyjadril sa v zmysle, že mesto nie je „pripravené poskytnúť 6000 EUR na kúpu domu Galbovcov. Treba však povedať, že táto suma je veľmi priaznivá pre mesto a každé iné riešenie je omnoho drahšie.

Zároveň treba pána primátora, mestských  poslancov, ale aj Úrad splnomocnenca upozorniť na jeden dôležitý fakt. Minulý týždeň bol na Družstevnej ulici statik a asi bude potrebná ďalšia obhliadka súdneho znalca v odbore stavebníctva. Dôvodom bolo zisťovanie miery poškodenia nehnuteľnosti domu  pána Dobrovodského a pani Rafajlovej.

Po vypracovaní znaleckých posudkov bude záležať, a to si treba uvedomiť, už len na veľkorysosti pána Dobrovodského - toho pána Dobrovodského, ktorý mal nervy zo železa a ktorému môže Slovensko ďakovať, že sa o prípade dozvedela verejnosť a ktorému môžu kompetentní ďakovať , že je taký zmierlivý aký je. Pán Dobrovodský je  rozumný človek, ktorému ide o to, aby sa problémové spolužitie vyriešilo. Problémová rodina môže len dúfať, že bude veľkorysý a nebude žiadať náhradu škody. Ale aj úradníci samosprávy a štátnej správy môžu len dúfať, že bude veľkorysý a nezačne konanie proti dotknutým orgánom za nečinnosť. Šikovný právnik /viem o takom/  by mu to odôvodnene podal.

Keď sa už so štátom môžu súdiť všelijakí „výkukovia", prečo by sa nemohol pán Dobrovodský, ktorému nečinnosť štátnych a samosprávnych orgánov spôsobila poškodenie majetku a zdravia. Dokázateľne.

Ak by sa takéto konanie začalo, uplatnené nároky na   odškodnenie by boli určite vyššie ako suma, ktorou sa dá problém na Družstevnej vyriešiť hneď teraz. Byť na mieste samosprávnych a štátnych úradníkov, správal by som sa k pánovi Dobrovodskému profesionálne a slušne. Možno bude veľkorysý.

Apelujem na kompetentných, aby, ak majú lepšie riešenie, tak nech ho zverejnia. Ak ho nemajú, tak nech sú súčinní s tým našim a snažia sa ho „doladiť". Pri uvedomení si svojich pozícií, nech zohľadňujú fakty,  ktoré boli uvedené v tomto texte.

Za skupinu fyzických a právnických osôb, ktorá je ochotná prispieť na riešenie problému vo voľnom združení Riešenie pre Malacky môžem povedať, že ponuka stále platí aj po tom, čo  kompetentní  po jej zverejnení reagovali presne naopak ako mali.  Naše združeniu ju však doplňuje:

Riešeniu  situácie na Družstevnej ulici sa budeme naďalej aktívne zúčastňovať. S ohľadom na aktuálne reakcie na náš návrh však dopĺňame, že našu aktívnu účasť na riešení podmieňujeme tým, že samosprávni a štátni úradníci, ktorí počas celého problematického spolužitia vyhodnocovali situáciu na Družstevnej ulici ako primeranú /sú to konkrétne mená pracovníkov z odboru hygieny, životného prostredia, sociálneho odboru a ďalší/ po odkúpení nehnuteľnosti od rodiny Galbovcov túto „primeranú situáciu" pomôžu upratať, a to formou brigády a bez nároku na odmenu. V prípade, že nie, budeme požadovať za neplnenie si povinností pri výkone funkcie ich odvolanie.

P.S. Na utorňajšie stretnutie v Primaciálnom paláci v Bratislave o 13.00 hodine, na ktorom  sa pokúsime nájsť Malacký zmier,  príde pán Dobrovodský,  prídu zástupcovia rodiny Galbovcov /minimálne šiesti/,  pán primátor Malaciek sa vyjadril, že zistí, aký má v utorok program ..., no a z Úradu splnomocnenca, ak má mať takýto úrad význam, tak predpokladám, že bude hojne zastúpený počtom svojich úradníkov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?