Osada v centre Bratislavy

Autor: Alojz Hlina | 30.8.2011 o 13:11 | (upravené 1.9.2011 o 7:53) Karma článku: 16,99 | Prečítané:  14870x

Dnes /30.8.2011/ bola v centre Bratislavy zriadená osada.Hlavným dôvodom na jej zriadenie bola arogancia a neschopnosť základnej komunikácie podpredsedu ZMOS-u pána Turčányho. Osada bola zriadená na Bezručovej ulici, v tesnej blízkosti budovy, v ktorej ZMOS sídli.

Predpokladáme, že pozemok, na ktorom bola osada zriadená, patrí štátu - v tomto prípade Ministerstvu pôdohospodárstva. V tomto konkrétnom prípade má štát a samospráva priam geniálnu možnosť ukázať, ako sa má postupovať v takýchto prípadoch.

Budú postupovať rázne, energicky a nekompromisne? Alebo ...? Sme naozaj zvedaví, ako budú postupovať?

IMAG0205.jpg

Pána Turčányho ako zástupcu ZMOS-u sme oslovili s partnerstvom pre projekt: „Keď nie Vy k nám, tak my ku Vám", v rámci ktorého budú pripravené dve zhromaždenia. Prvé /14.9./ bude zhromaždenie Rómov a následne zhromaždenie občanov, ktorí žijú v susedstve rómskych osád. Ani sme nemali možnosť celý projekt vysvetliť, lebo po cca dvoch hodín od ohlásenia na stretnutie nám prostredníctvom sekretárky bolo oznámené, že firma /tak pán Turčány ZMOS nazýva/ nemá záujem o spoluprácu.

Uvedený spôsob komunikácie len potvrdzuje naše čiastočné podozrenie, že za problémy v obciach často krát môžu slabí a neschopní starostovia, ktorí ak už nič nezaberie, tak sa vyhovoria na štát, a ďalšie podozrenie, že niektorí zástupcovia ZMOS-u vnímajú občiansky sektor ako niečo cudzie a nebezpečné. A celkovo že komunizmus v  ZMOS-e ani po dvadsiatich rokoch nestratil svoju silu.

Občiansky sektor nepredstavuje nebezpečenstvo pre zdravú samosprávu, ba práve naopak. ZMOS má byť partnerom projektu, ktorého cieľom je nájsť konkrétne riešenie a nie jesť chlebíčky po konferenciách. Veríme, že to niekto tak aj v ZMOS-e chápe. Preto očakávame, že nás predstavitelia ZMOS-u príjmu a vypočujú tak, ako sa v slušných spoločnostiach sluší a patrí. My musíme skonštatovať, že pre komunistické maniere podpredsedu J. Turčányho s ním už odmietame jednať a žiadame o jednanie priamo s predsedom ZMOS-u pánom J. Dvončom alebo prvým podpredsedom ZMOS-u pánom M. Sýkorom a výkonným podpredsedom M. Muškom.

V prípade, že dôjde k operatívnemu stretnutiu, sme pripravení osadu okamžite zrušiť.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?