Spať pred dverami ZMOS-u a zviditeľniť sa

Autor: Alojz Hlina | 31.8.2011 o 9:09 | Karma článku: 24,21 | Prečítané:  4015x

W.Churchill vyhlásil vojnu Hitlerovi. Prečo? No predsa sa chcel zviditeľniť. Neadekvátne prirovnanie? Zasadil strom. Prečo? No predsa sa chcel zviditeľniť. Niekto niekomu pomohol. Prečo? Chcel sa zviditeľniť.

Niekto niečo urobí. Prečo to urobí? Predsa sa chce ZVIDITEĽNIŤ. Špeciálne pre more slabochov je táto mantra odpoveďou na všetko. Budú sedieť za stolom v tom svojom smutnom svete plnom rezignácie a slabosti a každú akciu niekoho iného odpália skonštatovaním:  chce sa zviditeľniť.

Tak sa teda zviditeľňujem. Tento blog píšem v noci v tráve, pod spacákom pri dverách ZMOS-u a zviditeľňujem sa.

Pred budovou ZMOS-u máme zriadenú osadu a čakáme na reakciu ZMOS-u, či budú s nami slušne rozprávať o projekte, ktorý môže pomôcť riešiť rómsku problematiku. Na túto akciu v zmysle vyššie povedaného zareagovali páni, ktorých sa redaktor SME pýtal patrične - podpredseda ZMOS-u J. Turčány: „.... ide o snahu sa zviditeľniť, nie riešiť vážne spoločenské problémy ...." Splnomocnenec vlády pre rómske komunity pán M. Polák: „ ... potrebuje byť za každú cenu stredobodom pozornosti...".

Čo tam po tom, o čom je reč, aké je meritum problému. Naučili sa páni veľmi rýchlo, ako „zabiť" každú akciu niekoho. Stačí skonštatovať: chce sa ZVIDITEĽNIŤ. Pamätáte sa, ako pred rokmi všetci používali výraz no comment? Teraz nastúpila nová slovná hračka na každú nepríjemnú otázku: chce sa zviditeľniť, chcete sa zviditeľniť, chcete zvýšiť čítanosť a podobne.

Stále neviem, čo má proti nám pán Pollak? Robíme za nich, bez nároku na výplatu, ba dokonca to stojí peniaze. Pollakov úrad je mimochodom úrad, ktorý môže byť vzorom celému svetu v tom, ako má efektívne fungovať štátna organizácia/orgán. Totiž, ak som si dobre urobil „syntézu": jedna milá pani riaditeľka odboru z toho ich úradu mi v telefonickom rozhovore povedala dve zaujímavé skutočnosti. Prvou je, že v úrade splnomocnenca pracuje 50 zamestnancov a druhou, že v tomto roku úrad poskytne príspevky v celkovej výške 850 tisíc EUR. Človek nemusí byť Einstein, aby spočítal, že úrad len na výplatách „skonzumuje" viac, ako je suma, ktorú poskytuje. Nech mi niekto povie, mne - sveta neznalému a na chrbte Pollaka zviditeľnému, aká je efektivita úradu a v čom spočíva hodnota, ktorú vytvorí tých 50 zamestnancov/ak som sa v tejto časti niekde pomýlil, verím, že ma niekto opraví/.

Pán Turčány zo ZMOS-u tiež odpálil našu osadu tým, že sa chceme zviditeľniť. Neunúvali sa nám odpovedať, či sa s nami stretnú. Nič. Ani ťuk. Nechali nás tu prespať a asi si myslia, akí sú chytrí. Môžem však jednoznačne povedať, že nerobia dobre. Totiž to, čím dlhšie tu budeme, tým väčšia hanba pre nich.

A nezabudnite! Ak niečo urobíte, prečo to robíte? No predsa sa chcete zviditeľniť. Ponaučenie? Radšej nerobte nič. To by viacerým aj tak vyhovovalo.

Mimochodom, spať na Bezručovej je oveľa väčšia pohoda, ako spať na Námestí SNP. Keď sme pred cca 2 rokmi s ochranármi stanovali na SNP, to bolo ťažké spanie. Krik, hluk, autá. Bezručová je oproti tomu úplne pokojná oáza ticha.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?