Maternica nie je výrobný prostriedok

Autor: Alojz Hlina | 6.9.2011 o 8:47 | (upravené 6.9.2011 o 17:30) Karma článku: 14,61 | Prečítané:  2649x

Maternica nie je výrobný prostriedok a spoločnosť, ktorá vytvára predpoklady na to, aby ním bola, speje k vážnym problémom. Marxizmus /myslím, že sa to na vysokej kedysi volalo MRH/ sa o mňa len zľahka obtrel - v septembri som nastúpil do školy a v novembri už bola revolúcia, ale aj bez toho viem, že žiadna ekonomická škola nepočíta medzi výrobné prostriedky maternicu.

Je to už týždeň, čo nás predstavitelia ZMOS-u ignorujú a nechávajú nás osadníčiť pred ich budovou.

Asi si myslia, akí sú tvrďasi alebo sa len jednoducho čudujú, že ako je možné, že sa chcú s nimi stretnúť nejakí aktivisti - s nimi - večnými to predstaviteľmi samosprávy, ktorí sa rozprávajú len od štátneho tajomníka vyššie. ZMOS nie je firma, ako si to ich predstavitelia myslia. ZMOS je financovaný z prostriedkov samospráv. Samosprávy platia na ich činnosť 0,14 EUR za každého obyvateľa.

ZMOS má z verejných zdrojov sumu cca milión EUR ročne. Tak za tie peniaze by s niekto mohol nájsť čas porozprávať sa s obyvateľmi mesta. Ak ste firma a fungujete za vlastné, môžete si dovoliť mať - ako sa hovorí - nejakých aktivistov „na háku". Dobrá firma si však aj tak dáva pozor a v rámci firemného PR zvažuje, ako bude komunikovať.

ZMOS nie je firma a preto si nemôže dovoliť mať „na háku".

Hráme sa na mačku a myš! Kto dlhšie vydrží - my osadníčiť a ZMOS ignorovať. Vo svete sa rúcajú divné režimy, v ktorých všelijakí týpkova dokázali vládnuť celé dekády. U nás je tiež obrazom slabej občianskej spoločnosti to, že rôzni ľudia tu vládnu celé dekády. Vládnu alebo sú vo funkciách. Dvaja podpredsedovia ZMOS-u prežili vo funkciách komunizmus a ľavou zadnou zvládajú aj ponovembrovú dobu. Myslím, že ak by nás obsadili Marťania, tak aj s tými by vedeli nájsť  „spoločné body" , na ktorých by sa zhodli a Marťania by ich nechali vo funkciách.

Verím, že jediným úspechom ZMOS-u nie je len navrátenie Štrbského plesa Štrbe / a následné odovzdanie Kollárovi/ a míňanie milióna EUR ročne tak nenápadne, aby sa nikto na to nepýtal.

Verím, že sú primátori a starostovia, ktorí keď niekto za nimi príde s ponukou na spoluprácu, aspoň ho vypočujú. Chceli sme ZMOS-u predstaviť projekt: Keď nie vy k nám, tak my ku Vám. Chceli sme ZMOS-u predstaviť určité návrhy na riešenie. Chceli sme ZMOS-u objasniť, čo myslíme tým, keď hovoríme, že maternica nie je výrobný prostriedok.

Chceli... Ale nedá sa. Nieto komu.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?