Maternica nie je výrobný prostriedok

Autor: Alojz Hlina | 6.9.2011 o 8:47 | (upravené 6.9.2011 o 17:30) Karma článku: 14,61 | Prečítané:  2649x

Maternica nie je výrobný prostriedok a spoločnosť, ktorá vytvára predpoklady na to, aby ním bola, speje k vážnym problémom. Marxizmus /myslím, že sa to na vysokej kedysi volalo MRH/ sa o mňa len zľahka obtrel - v septembri som nastúpil do školy a v novembri už bola revolúcia, ale aj bez toho viem, že žiadna ekonomická škola nepočíta medzi výrobné prostriedky maternicu.

Je to už týždeň, čo nás predstavitelia ZMOS-u ignorujú a nechávajú nás osadníčiť pred ich budovou.

Asi si myslia, akí sú tvrďasi alebo sa len jednoducho čudujú, že ako je možné, že sa chcú s nimi stretnúť nejakí aktivisti - s nimi - večnými to predstaviteľmi samosprávy, ktorí sa rozprávajú len od štátneho tajomníka vyššie. ZMOS nie je firma, ako si to ich predstavitelia myslia. ZMOS je financovaný z prostriedkov samospráv. Samosprávy platia na ich činnosť 0,14 EUR za každého obyvateľa.

ZMOS má z verejných zdrojov sumu cca milión EUR ročne. Tak za tie peniaze by s niekto mohol nájsť čas porozprávať sa s obyvateľmi mesta. Ak ste firma a fungujete za vlastné, môžete si dovoliť mať - ako sa hovorí - nejakých aktivistov „na háku". Dobrá firma si však aj tak dáva pozor a v rámci firemného PR zvažuje, ako bude komunikovať.

ZMOS nie je firma a preto si nemôže dovoliť mať „na háku".

Hráme sa na mačku a myš! Kto dlhšie vydrží - my osadníčiť a ZMOS ignorovať. Vo svete sa rúcajú divné režimy, v ktorých všelijakí týpkova dokázali vládnuť celé dekády. U nás je tiež obrazom slabej občianskej spoločnosti to, že rôzni ľudia tu vládnu celé dekády. Vládnu alebo sú vo funkciách. Dvaja podpredsedovia ZMOS-u prežili vo funkciách komunizmus a ľavou zadnou zvládajú aj ponovembrovú dobu. Myslím, že ak by nás obsadili Marťania, tak aj s tými by vedeli nájsť  „spoločné body" , na ktorých by sa zhodli a Marťania by ich nechali vo funkciách.

Verím, že jediným úspechom ZMOS-u nie je len navrátenie Štrbského plesa Štrbe / a následné odovzdanie Kollárovi/ a míňanie milióna EUR ročne tak nenápadne, aby sa nikto na to nepýtal.

Verím, že sú primátori a starostovia, ktorí keď niekto za nimi príde s ponukou na spoluprácu, aspoň ho vypočujú. Chceli sme ZMOS-u predstaviť projekt: Keď nie vy k nám, tak my ku Vám. Chceli sme ZMOS-u predstaviť určité návrhy na riešenie. Chceli sme ZMOS-u objasniť, čo myslíme tým, keď hovoríme, že maternica nie je výrobný prostriedok.

Chceli... Ale nedá sa. Nieto komu.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kiska, Kaliňák či Matovič. Ako reagujú politici na návrh na rozpustenie ĽSNS

Smer pripomína Adolfa Hitlera, Most-híd hovorí o logickom kroku.

KOMENTÁRE

Dni Islamského štátu sú takmer spočítané, ale teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci sa vracajú do Európy.


Už ste čítali?