Kto vyhral? Kto prehral? V Malackách ...

Autor: Alojz Hlina | 10.9.2011 o 11:12 | Karma článku: 10,72 | Prečítané:  2198x

Po desiatich dňoch sme v piatok ukončili naše osadníčenie v centre Bratislavy pred budovou ZMOS-u. Prepustili sme našu gadžovskú osadu Rómom z Družstevnej ulice v Malackách. ZMOS nás ignoroval desať dní.

Chceli sme sa len stretnúť s niekým od nich. Nepodarilo sa. Neviem, či som niekedy niekde videl alebo počul o tak arogantnej  organizácii. Opakujem: ZMOS nie je firma ako si to niektorí predstavitelia myslia a ako inštitúciu vo svojich vyjadreniach nazývajú. ZMOS je organizácia, ktorej činnosť je hradená zo zdrojov miest a obcí. To znamená, že členská obec zo svojho rozpočtu posiela príspevok pre ZMOS. Členom ZMOS-u je aj mestská časť, v ktorej bývam. To znamená, že aj z peňazí našej mestskej časti ZMOS funguje.  Mám teda právo dožadovať sa stretnutia alebo nie?

Osadu sme prepustili  Rómom z Malaciek.

Rómovia v Malackách sú vlastníkmi domu na Družstevnej ulici v Malackách.

Majú na tú nehnuteľnosť LV. LV znamená list vlastníctva a pokiaľ tu nemáme Klementa Gottwalda a komunistov s chuťou znárodňovať, tak v prípade, ak chce obec obyvateľov z tej ulice dostať, musí  sa s tými ľuďmi dohodnúť, aby tú nehnuteľnosť predali.

Hovorím správne? Alebo je tu génius, ktorý hovorí, že nie?

Rómovia z Malaciek súhlasili, že predajú dom za päť obytných kontajnerov a pôjdu preč. Čo sa však stalo? Prisľúbené a v médiách ohlásené mestské zastupiteľstvo mesta, ktoré malo mať jediný bod programu a to riešenie situácie na Družstevnej ulici bolo potichu zrušené.

Čo to znamená? Znamená to toľko, že ľudia, ktorí to celé „uhrali" sú riadne krutí.

Sú krutí voči rodine Dobrovodského, lebo pre nich sa nič nezmení.

Sú krutí voči Rómom z Družstevnej ulice.

Rómovia zbúrali, tak ako prisľúbili, nelegálnu stavbu, v ktorej bývalo deväť detí a dvaja dospelí. Týchto deväť detí a dvaja dospelí zatiaľ bývajú v našej Mobilnej škôlke. Obytný kontajner však 13.9. odtiaľ odvážame.  Deväťčlenná rodina Galbu chcela ísť bývať do sociálneho bytu pri smetisku v Malackách, ktorý je len o niečo väčší ako obytný kontajner. Údajne im niekto z mesta povedal, keď tam budete, potom to už bude ľahšie.

Rozmýšľam, koľko krutosti v sebe treba mať, prísť tam o deviatej večer, tak ako tam prišiel jeden poslanec mestského zastupiteľstva, ťukať na hodinky a prekrikovať tak, aby to bolo počuť cez plač detí, že do pol hodiny tu bude auto, ktoré ich odtiaľ odvezie. A naveľa, naveľa ich tam nechali prespať do rána. Až keď som si na malackom portáli  www.lpm.sk prečítal opis tejto scény, ponúkol som Galbovcom, že do 13.9. môžu spať v našej mobilnej škôlke.

Krutosť tých ľudí je zarážajúca. Ich nesloboda a strach z toho, že ak takí nebudú, tak ich na budúce voľby nezvolia nie že za poslanca, ale ani za domovníka bytového domu, je obrovský.

Rómovia z Družstevnej chcú predať svoj dom za päť obytných kontajnerov, ktoré sa môžu kľudne umiestniť pri smetisku na Hlbokej, kde už Rómovia sú.

To, že lokalita Hlboká patrí do obvodu niektorého poslanca, ktorý sa bojí, že ho už potom nezvolia, nie je dostatočný argument na to, aby sa celé Malacky a teraz už aj Bratislava pozerala na to, ako deväť detí pobehuje vyplašene po ulici a nevie, kde bude večer spať.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?