Kto zaplatí cestu Rómov do Bratislavy?

Autor: Alojz Hlina | 20.9.2011 o 9:26 | (upravené 20.9.2011 o 9:45) Karma článku: 7,99 | Prečítané:  1924x

Povedzme si pravdu. Dostať 500 Rómov do Bratislavy nie je len otázkou, či tam chcú ísť, ale aj otázka, za čo tam prídu. Myslím, že Rómovia chcú prísť do Bratislavy. Veď niektorí z nich neboli ďalej ako v okresnom meste. Prísť do Bratislavy bude pre nich zážitok.

Ísť pred parlament je udalosť nie celkom bežná na pomery, v akých ľudia v osadách žijú. Je to smutné, ale pre niektorých z nich to bude asi nadlho jediná možnosť, ako sa pozrieť do veľkého sveta - do Bratislavy. A samozrejme, treba očakávať, že budú chcieť niečo povedať.

Zorganizovať zhromaždenie Rómov pred budovou parlamentu v Bratislave, rovnako ako zorganizovať o dva týždne neskôr zhromaždenie ľudí, ktorí žijú v blízkosti osád, bude stáť peniaze. Všetko stojí peniaze.

Zhromaždenie Rómov bolo avizované na 14.9.2011, keďže sme sa však zdržali viac ako týždeň pred osadníčením pred budovou ZMOS-u, museli sme zhromaždenie presunúť o týždeň - na 21.9. o 13:00 hodine.

Niekto si dáva tú námahu a prácu a obvoláva rómskych starostov a nielen ich. Predstavuje sa, že je z úradu vlády a odhovára Rómov z účasti na zhromaždení. Zatiaľ nebudem veľmi pátrať, kto im vyvoláva. Mám hlboké presvedčenie, že predstaviteľ štátneho orgánu by takéto oprávnenie nemal mať. Je neprípustné, aby štátny zamestnanec v pracovnom čase a zo služobného telefónu, ktorý platí štát, mal odhovárať občanov z účasti na akomkoľvek zhromaždení.

Ak sa niekto iniciatívne sám od seba podujal kryť chrbát premiérke alebo vláde, môžem ho  s absolútnou istotou ubezpečiť, že táto akcia nemá s tým, kto vládne absolútne nič spoločné. Ono je, totižto, skoro úplne jedno, kto aktuálne vládne. Práve naopak, súčasnú premiérku by som ešte z pohľadu schopnosti empatie voči jednej a druhej strane tipoval ako najschopnejšiu. Pani premiérka pokojne môže hovoriť s Obamom, nikto tu zatiaľ nebude na námestí proti nej protestovať.

Budú tu protestovať len ľudia, ktorí majú pocit, že sa ich problém nerieši a rovnako aj o dva týždne tu budú ľudia, ktorí si myslia to isté.

Mimochodom, viete ako sa úplne vyhnete problematickému spolunažívaniu  gádžov a rómov ?

Kúpite si byt, tam kde si kúpil aj najväčší socialista na Slovensku - pán podpredseda parlamentu R. Fico. Totiž to, tam na hradnom kopci v Bratislave a obzvlášť v dome, v ktorom má údajne byt Róbert Fico / mimochodom, tiež čierna stavba/ si asi nikdy žiaden Róm byt kúpiť nedokáže. Ani náhodou. Takže Róbert Fico už našiel recept ako to vyriešiť. Ešte len ostáva ostatným smrteľníkom a nesocialistom,  pokúsiť sa nájsť spôsob, ako spolu vychádzať a nepozabíjať sa navzájom.

Takže som zvedavý, koľko Rómov príde. My sme všetko, čo sme sľúbili zabezpečili, či Rómovia prídu, ostáva len na ich rozhodnutí. Je dosť možné, že po záhadných telefonátoch a iných operatívnych činnostiach sa chuť ísť do Bratislavy značne znížila. Uvidíme. A niekedy inokedy napíšem, ako sa niektoré operatívne činnosti vybavujú tak, aby boli v línii ...

Celú akciu vybavuje skupina fyzických osôb. Ak by ste chceli tento projekt, podporiť číslo účtu nájdete na mojom FB. Ak chcete byť neanonymný darca, do poznámky uvediete svoje meno. Všetky neanonymné príspevky budú zverejnené aj s poďakovaním na mojej stránke a na FB.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

EKONOMIKA

Daniari pripravili na Remetu trestné oznámenie, na políciu neodišlo

Firma buduje tunel za 410 miliónov eur.

ŠPORT

Slovenka dvakrát zdolala olympijskú víťazku. Pár hodín po maturite

Podmaníková vraj favoritku rozplakala.


Už ste čítali?