Rómske návrhy

Autor: Alojz Hlina | 20.9.2011 o 16:32 | (upravené 20.9.2011 o 16:39) Karma článku: 7,76 | Prečítané:  1933x

Základný pracovný text. Konečný text bude predstavený na stretnutí Rómov v Bratislave /21.9./.   Rómske návrhy:   -  Práca - potrebujeme prácu. Kto však zoberie Róma do práce? Kto zoberie do práce Róma najmä teraz, keď ani bieli nemajú prácu?

- Navrhujeme daňovo zvýhodniť tých podnikateľov /aj malých/, ktorí vytvoria pracovné miesto v blízkosti osád a zamestnajú Rómov.

- nás trestajú aj za zemiaky z poľa, keď však niekto zneužije peniaze štátu alebo samosprávy, väčšinou sa mu nič nestane. Navrhujme, aby sa dôsledne vyšetrili prípady, keď došlo k rozkradnutiu a zneužitiu peňazí štátu alebo samosprávy. Za obzvlášť  hanebné považujeme tie prípady zneužitia , keď peniaze boli určené na pomoc sociálne slabým. Navrhujeme prijať opatrenia, aby už k takýmto skutkom nedochádzalo.

- vyčítajú nám, že rúbeme les. Aj Vy by ste rúbali, keby Vám bolo zima. Navrhujeme, aby sme mohli na nevyužívaných pozemkoch štátu pestovať rýchlorastúce dreviny a tými potom kúriť. Namiesto špekulácií s pozemkami a stavania golfových ihrísk, nech štát dovolí na pozemku štátu sociálne slabým občanom pestovať drevo na kúrenie.

- tisíce sociálne slabých ľudí na svete si čiastočne pomôže vo svojej zlej situácii tak, že zbiera PET fľaše. Už aj v Číne sa dajú fľaše vrátiť. Navrhujeme prijať také opatrenia, aby sa dali PET fľaše a plastové tašky vrátiť za peniaze a veľa ľudí by si tak aspoň trochu pomohlo vo svojej ťažkej situácii.

- Prečo štát pomáha nezodpovedným politikom zarábať miliardy? Politici angažovaní v gastrolístkových firmách zarábajú bez žiadnej pridanej hodnoty obrovské peniaze. Navrhujeme, aby vznikla štátna firma, ktorá bude vydávať gastrolístky. Z ľahkého a veľkého zisku táto firma bude podporovať  výstavbu nových a opravu starých škôl a škôlok v regiónoch, kde sú školy v dezolátnom stave. Je lepšie, ak sa peniaze použijú na školy a škôlky pre deti, ako keby ich mali minúť politici na svoje zábavky.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?