Primátor má najväčší dom v Malackách, ale či aj rozum ...

Autor: Alojz Hlina | 5.10.2011 o 9:18 | Karma článku: 12,01 | Prečítané:  2945x

Primátor v Malackách má asi najväčší dom v Malackách. A to je bývalý učiteľ. Ak ešte raz budú protestovať učitelia v bratislavských uliciach, že majú nízke platy, tak sa opýtam, či videli dom ich kolegu z Malaciek. Nie - teraz samozrejme žartujem. Učitelia za nič nemôžu, mám ich niekoľko v rodine a fandím im. Bol by som rád, keby spoločnosť prišla na to, že ich povolanie je poslanie.

Primátor Malaciek, ktorý je ich bývalý kolega, však veľa rozumu nepojedol. Žiaľ, musím to tak skonštatovať.

Jeho krásny a obrovský dom som videl, keď sme prevážali obytný kontajner z Družstevnej ulice pred jeho dom. Chcel som počuť priamo od neho, prečo tam nemôže byť. Tak na Družstevnej obytný kontajner pred oknami Dobrovodského povolil, pred jeho domom byť umiestnený nemôže. Ako veľký hrdina tam samozrejme nebol. Policajti si dali tú robotu a chránili záujmy primátora.

Kontajner v Malackách už nie je. Poďme teda vyhodnocovať. Čo sa zmenilo? Nič.

Iba to, že cca 40 ľudí spí na ploche cca 40m2. Neviem ako, asi postojačky. Ale koho by to zaujímalo? A najmä teraz, keď idú také super televízne programy.

Dobrovodský a ďalší susedia z Družstevnej sú tam, kde boli predtým. Teda v prd...i. Presne som to vedel a presne to som aj hovoril. Primátor sa usmieva do televíznej kamery a pýši sa, aký je hrdina.

Aké sú scenáre ďalšieho vývoja?

Variant A: Primátor a poslanci v Malackách sa stále budú hrať na to, kto je väčší a tvrdší.

Starý pán Dobrovodský, ako i suseda z domu oproti, ktorá je tiež v požehnanom veku, budú prežívať jeseň svojho života v takej zlobe a prostredí, ako doteraz.

Mladému Dobrovodskému sa rozpadne vzťah a zatrpkne a ....

Galbovci a Danihelovci sa budú tlačiť na ploche menšej ako psi v útulku. Viac ako 40 ľudí na ploche 40M2. Teda - čo meter štvorcový, to človek. Z detí vyrastú v takomto stresujúcom prostredí s veľkou pravdepodobnosťou delikventi. Malacky budú mať o pár rokov omnoho viac problematických občanov ako v súčasnosti.  Ľudí, ktorí budú svojich bielych susedov nenávidieť možno ešte viac ako sa nenávidia účastníci sporu na Družstevnej teraz.

Primátora, ako veľkého tvrďasa a chlapíka, ktorý poriadne „zatočil" s Cigánmi opäť zvolia za primátora. Možno aj niekam vyššie, možno do predsedníctva Kotlebovej strany.

Terajší malackí poslanci budú rovnako ako tvrďasi v rómskej problematike opätovne zvolení  do funkcie poslancov. Do funkcie, za ktorú sa oplatí nechať zničiť život niekoľkým ľuďom naraz.

Variant B: Primátor a niekoľkí poslanci dostanú rozum.

Primátor a poslanci si uvedomia, že Galbovci majú list vlastníctva. A možno ešte predtým si uvedomia, že na Družstevnej ulici žijú ľudia - bieli a Rómovia, ktorí ich už asi nikdy v živote voliť nebudú, ale predsa sú to len ľudia.

Mesto kúpi od Galbovcov ich dom aj pozemok, vyplatí ho unimobunkami, ktoré umiestni niekam na okraj Malaciek / v zásade bude postupovať podľa nášho tri mesiace starého návrhu/. Pozemok od Galbovcov môže mesto následne  predať /alebo na ňom postaviť pomník ľudskej nesolidarite/. V tomto prípade Rómovia budú tam, kde ich spôsob života nebude tak problematický vplývať na susedov. Dobrovodský a jeho susedia si konečne oddýchnu. Mesto finančne nestratí.

Samozrejme, je dosť možné, že primátora v ďalších voľbách už nezvolia a aj niektorí poslanci stratia status tvrdého bojovníka proti Cigánom a nebudú zvolení taktiež.

Z detí Galbovcov a Danihelovcov možno, keď sa situácia ukľudní, vyrastú  ľudia, ktorí nás nebudú nenávidieť.

Variant C: Variácia na tému Harman.

V takom prípade pán primátor so smutným výrazom na tvári povie do kamier: „Samospráva v tomto prípade urobila všetko, čo mohla..." Verím tomu, že by to zvládol takto povedať.

Variant D: V Malackách vznikne iniciatíva za odvolanie primátora. V zmysle zákona zozbiera dostatočný počet predpisov a poslanci budú hlasovať o jeho odvolaní.  A prípadný nový primátor bude rozumnejší.

.... Samozrejme, potom sú ešte riešenia alebo varianty rôznych kreténov a bezcitných dementov, ktorí svoje skvosty ducha vypisujú pod články v bulvárnych mediach.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?