Ako byť „altruistom“ za štátne peniaze?

Autor: Alojz Hlina | 21.10.2011 o 9:28 | Karma článku: 13,42 | Prečítané:  1736x

Keď boli Rómovia v Bratislave na pochode, tak boli prednesené ich návrhy. Jeden z návrhov hovoril, že žiadajú preveriť možné zneužitie peňazí, ktoré sú deklarované, že boli alebo budú použité ako pomoc pre Rómov. Povedzte, aký treba žalúdok na to, aby niekto zneužil peniaze, ktoré majú pomôcť ľuďom, ktorí žijú často ako v stredoveku? Majú takíto ľudia silný žalúdok alebo už rovno trojku plech?  

Zachytil som fotografie pána Kravčíka http://kravcik.blog.sme.sk/c/276259/Romovia-revitalizuju-krajinu-a-uspesne.html , na ktorých sú  Rómovia ukladajú kamene niekde v lese. Bola tam aj štátna tajomníčka L.Nicholson, ktorá tiež zdvihla kameň a samozrejme fotograf ten nádherný moment zachytil. Pani štátna tajomníčka je v tom nevinne ale mne celá tá selanka prišla strašne strojená. Už mi tam len len chýbalo to povestné Biľakovské šúchanie dlaňami na žatve.

Nie som odborník  na vodu a ani vodohospodár, alebo akú to vlastne kvalifikáciu má pán Kravčík, ale jedno viem určite, a to že tie drevené hrádzky vo vlhkom prostredí zhnijú za pár rokov. Pán Kravčík sa v tomto blogu nezabudol naviezť aj do mňa, citujem: „ ... Zjavne ten, ktorý zorganizoval tento zvláštny protest nepochopil,...". Zdá sa, že som fakt nepochopil .... a hlavne to, ako sa zarábajú peniaze. Čítajte ďalej. Dozviete sa.

Z dnes publikovaného článku v denníku SME sa dozviem, ako sa dá zarobiť na Rómoch. Napíšete projekt a k nemu analýzu.

Podľa informácií z článku to funguje takto:  napíšete projekt s vhodným názvom , napr. Hornošarišskí umelci a remeselníci. Samozrejme, napíšete, že projekt pomôže. Napríklad takto: Projekt má pomôcť dvadsiatim remeselne zručným nezamestnaným a vytvoriť webovú stránku. Na projekt dostanete: 110000 EUR /3 300 000 SKK/. To je dosť peňazí.

Ale, pozor! Len teraz prichádza vyvrcholenie: takmer polovica peňazí má ísť na analýzy!!! Teda 1 650 000 SKK ide na popísané papiere, analýzy.

Preboha, povedzte mi niekto, prosím, čo treba na takomto projekte analyzovať? Nakoniec, zdá sa, ešte zistíme, že sa tie slávne analýzy predkladateľom ani nechcelo písať.

Je to podľa mňa čisté chrapúnstvo - takto využiť a zneužiť Rómov.

Dám si tú prácu a pozriem sa na tie ostatné slávne rómske projekty. Mám pocit, že ich bude treba ukázať aj Rómom samotným, aby videli, ako sa niekto na nich priživuje.  Ktovie? Možno sa potom Rómovia rozhodnú pred domami takýchto altruistov aj protestovať.

Ja by som sa nečudoval...

A protestovať  aj pred domami tých, ktoré takéto stupídne projekty „podporili". Samozrejme, nie zo svojich peňazí, ale zo štátnych.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?