Osvietený šéfredaktor a plastové gýče

Autor: Alojz Hlina | 24.10.2011 o 8:25 | (upravené 24.10.2011 o 8:56) Karma článku: 8,32 | Prečítané:  2069x

Zdá sa, že milovníci gýča spájajú svoje sily a pripravujú sa na záverečný súboj s buranmi, ktorí neporozumeli veľkému umeniu. A vlastne nerozumejú ničomu. Vytiahli ozaj veľké kalibre. Tak napríklad, šéfredaktor Bratislavských novín R.Števčík nám ponúkol skutočne skvostný príklad demagógie a manipulácie. Napísal článok pod názvom: Máriu Teréziu môžu vrátiť len osvietení politici.

http://www.bratislavskenoviny.sk/najnovsie-spravy-z-bratislavy/nazory/mariu-tereziu-mozu-vratit-len-osvieteni-politici.html?page_id=259382

Takže,  podľa tejto formulácie všetci tí, čo sú proti výmene sôch, sú neosvietení, a opačne. V článku sa tiež píše, že v ankete sa len minimum ľudí vyjadrilo proti výmene.

V zmysle novinárskom, je toto ešte manipulácia alebo už hrubá manipulácia? To si skutočne niekto myslí, že anketa, ktorú často krát podpisovali zahraniční turisti a nie, ako tvrdí pán šéfredaktor, „po väčšine Bratislavčania" je naozaj reprezentatívna, čo sa týka názoru verejnosti na výmenu sôch?

Pán šéfredaktor má, zdá sa, pozitívny vzťah k plastu a k plastovým gýčom. Čo dokazuje aj to, že Bratislavčania a turisti sa museli pozerať niekoľko rokov na plastového koňa olepeného jeho novinami vo Vodnej priekope. Inštalácia tohto skvostu prebiehala, myslím, za účasti ďalšieho človeka, ktorý zvelebil meno Bratislavy doma i vo svete - pána Ďurkovského.

Pán šéfredaktor, ako správny Bratislavčan /z Prievidze/ vyzýva mestských poslancov, aby sa ku premiestneniu vyjadrili teraz oni. Predpokladám, že tí, čo by boli proti, budú v jeho novinách označení za neosvietených a ktovie ako ešte.

Pána šéfredaktora už v posledných komunálnych voľbách nezvolili za poslanca, ktorým do tých čias dlhé roky bol.

Ktovie prečo?

Pán šéfredaktor o prípadnej výmene hlasovať nebude. Ako dobre.

Tým, že už nie je poslanec, má čas sa venovať svojim novinám a najmä gurmánskemu sprievodcovi, aby sa mu nestávali také prúsery, že v tejto rubrike bude opäť zverejnená pozitívna recenzia na reštauráciu, ktorá ešte nebola otvorená. /Veď viete ako to je, keď robotníci nestíhajú, ale chváliť už treba./

Alebo iný trapas, ako keď jednu z našich reštaurácií zvozili pod čiernu zem a ranu z milosti jej zasadili tým, že uviedli: „.... drevené kazetové stropy, na stenách imitácia mramoru ... „. Trapas je v tom, že sa nejedná o žiadne napodobneniny mramoru, ale skutočný mramor.

Avšak, ani nemožno očakávať od ľudí, ktorí milujú plastové a iné gýče, aby rozpoznali mramor od jeho imitácie. Lebo, keď takíto „ odborníci" budú nakupovať mramor v Carrare, aby sme ešte neboli prekvapení z toho „mramoru", z ktorého má byť socha Márie Terézie.

Hlavne, že nás budú presviedčať, kto je alebo kto nie je osvietený. Pre istotu ešte napíšem:

Ad 1:     Na Štúrovom námestí má, podľa môjho názoru, ostať socha Ľ. Štúra.

Ad 2:     Druhá jazdecká socha Márie Terézie /prvá je v Grassalkovičovej záhrade/ môže byť umiestnená , podľa môjho názoru, na inom vybranom mieste v Bratislave.

Ad 3:     Plastový gýč sochy Márie Terézie, ktorý je v súčasnosti vystavený na nábreží, by mal ísť čo najskôr do záhrady River Parku, možno hneď vedľa tatranskej divočiny a nemal by strašiť na verejnom priestranstve.

Otázka pre samosprávu Starého Mesta, teda aj moju samosprávu: Ja som za trojdňovú výstavu gýču na Námestí SNP zaplatil Mestu Bratislava 66 EUR, to znamená 22 EUR za deň. Koľko platí za plastovú sochu Márie Terézie tzv. Okrášľovací spolok?

V dnešnej dobe je každé euro dobré, takže ma to vskutku dosť zaujíma.

Výstava gýču : http://bratislava.sme.sk/c/6097733/hlina-na-namesti-v-bratislave-postavil-disneyland.html

Blogy v ktorých som sa tejto „veľkej" téme venoval:

http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/277412/Bude-z-Bratislavy-Disneyland.html

http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/277625/Tip-na-odlahcenie-situacie.html

http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/260527/Je-pan-Kusnierik-utlocitny.html

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?