Európska únia sa mi ospravedlnila

Autor: Alojz Hlina | 31.10.2011 o 9:42 | (upravené 1.11.2011 o 9:11) Karma článku: 9,08 | Prečítané:  2393x

Minulý týždeň mi bol doručený list z Rady Európskej únie, v ktorom sa mi ospravedlnili za konania voči mojej manželke a mne počas môjho symbolického vyjadrenia názoru na tzv. „maďarský koberec". Ospravedlnenie prišlo po mojej výzve, aby tak učinili. Vo výzve som zároveň upozornil, že v prípade, ak sa mi neospravedlnia, tak budem postupovať súdnou cestou a domáhať sa spravodlivosti a svojich majetkových a nemajetkových práv na súde.

Moje presvedčenie, že Voči nám kompetentné úrady v Bruseli nepostupovali správne sa potvrdili. Považujem to priam za symbolické, že v tej istej budove a približne v rovnakom čase sa pripravovali podklady na záchranu Európy  a zároveň možno o dve kancelárie ďalej pripravovali odpoveď občanovi malej krajiny v strednej Európe.

Žiaľ, musím skonštatovať, že Slovensko má, zdá sa, malú demokratickú tradíciu ,nevoľníctvo a porobu priam v genetickej výbave.

Dúfam, že sa to časom zmení.

V prípade, že by tak poškodili občianske a ľudské práva podobným spôsobom ako mne napríklad hrdému Francúzovi alebo Angličanovi, som presvedčený, že občan z týchto krajín by za svoje práva nemusel bojovať sám, ako to bolo v mojom prípade.

Dňa 28.10.2010 som poprosil ministra zahraničných vecí našej krajiny pána M. Dzurindu, aby zvážil všetky okolnosti týkajúce sa celej záležitosti a vyvodil patričné závery. Je mojim hlbokým presvedčením, že občan sa nemôže cítiť osamotený v cudzej krajine, obzvlášť, ak naša krajina vynakladá obrovské finančné prostriedky na naše veľvyslanectvá. Veľvyslanectvá si musia plniť náležite svoje úlohy. Preto som pána Ministra poprosil, aby odvolal Veľvyslanca SR v Bruseli, pána J. Kuderjavého.

Môj ďalší postup v tejto záležitosti predstavím neskôr.

Ospravedlnenie doručené z Rady Európy, ako aj ďalšiu korešpondenciu týkajúcu sa celej záležitosti som poskytol agentúre SITA.

http://www.sme.sk/c/6117685/velvyslanec-nam-v-bruseli-nepomohol-tvrdi-hlina.html

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?