Je tento štát zvrátený?

Autor: Alojz Hlina | 2.11.2011 o 8:58 | (upravené 2.11.2011 o 16:41) Karma článku: 15,81 | Prečítané:  2103x

Niekedy mám pocit, že tento štát je načisto zvrátený. Niekedy mám len chuť tak zakričať: Halóó´, je tu ešte niekto normálny? Prečo to hovorím? Štát prostredníctvom splnomocnenca pre rómske komunity poskytol dotáciu vo výške 8000 EUR pre Mesto Malacky na  „poskytovanie služieb na riešenie nepriaznivej sociálnej situácie obyvateľov Družstevnej ulice".

Poskytnuté prostriedky majú byť účelovo použité na terénnu prácu, mediátora a chemické WC. Pre tento prípad platí : štát je zvrátený, ľudia, čo takto prideľujú peniaze sú nezodpovední ľudia. Ľudia, ktorí si nechajú zaplatiť za takéto služby, sú nezodpovední a všetci navzájom sú vlastne cynické monštrá.

Máte pocit, že sú to silné slová? Áno, som rozčúlený. A poriadne rozčúlený.

Približne 40 ľudí žije na ploche 40 m2. Malé deti spia horšie ako psy. Dobrovodský je  na pokraji kolapsu, a niekto ide poskytovať mediačné služby pre týchto ľudí za peniaze štátu. To sa tu už fakt nikto za nič nehanbí? Čo bude  mediátor alebo terénny pracovník tým malým rómčatám natlačeným v malom dome ako vo vozni do Poľska vysvetľovať? „Viete, detičky moje, ja som ujo mediátor, chvíľku tu budem cez plot s vami rozprávať a potom utekám rýchlo do úradu vypísať faktúru za poskytnuté služby ...".

V projekte, ktorý sme my v júni predložili Mestu Malacky a splnomocnencovi, sme tiež kalkulovali s príspevkom 8000 EUR. Z tohto príspevku by sa však  kúpili unimobunky, resp. by sa z neho pripravila infraštruktúra na ich umiestnenie. Dotknutá rómska rodina  súhlasila s presunom do unimobuniek  a odpredaji  ich nehnuteľnosti. Náš projekt rátal s tým, že po odpredaji domu Galbovcov by sa štátu tieto prostriedky aj vrátili. Čo sa však stalo?

Kvôli vojne úradov, vojne ega, kvôli necitlivosti a primitívnosti niektorých ľudí, sa za peniaze štátu idú poskytovať mediačné služby a kúpi sa chemické WC, ktoré mimochodom v Baumaxe stojí cca 120 EUR.

Je to zvrátené a ľudia, ktorí to takto rozhodli, by mali byť braní na zodpovednosť. Zajtra pôjdem odovzdať výzvu pani premiérke, lebo pod ňu priamo spadá Úrad splnomocnenca pre rómske komunity. Budeme ju žiadať, aby to okamžite zastavila - toto škandalózne nakladanie s prostriedkami štátu. Požiadame ju, aby vyvodila aj personálnu zodpovednosť a zároveň, aby sa osobne začala zaujímať o tento problém.

Problém v Malackách sa stal našim zrkadlom. Je zrkadlom našej spoločnosti, ktorá sa naozaj pomaly, ale isto stáva zvrátenou.

Text výzvy zverejním neskôr. Najskôr ho doručíme pani premiérke a budeme čakať na jej reakciu.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?