Mária Terézia - aby tam ten gýč nezamrzol!

Autor: Alojz Hlina | 13.11.2011 o 12:12 | (upravené 13.11.2011 o 13:36) Karma článku: 8,44 | Prečítané:  2109x

Obraciam sa takto na starostku časti Staré Mesto - pani T. Rosovú s nasledujúcimi otázkami: Dokedy bude plastový model Márie Terézie umiestnený na nábreží? Už je to, myslím, štyri mesiace, čo tam stojí a vyjadrujem určitú obavu z toho, aby tam nezmrzol doslovne, ale aj obrazne.

Totiž to, keby ten plastový model počas zimných mesiacov zamrzol, a začalo by sa z neho odlupovať, nepôsobilo by to pekným dojmom. Na druhej strane, keby tam zmrzol obrazne, t.j. tí, čo ho tam umiestnili, by si ho zabudli zobrať, myslím, že by to bol ďalší gýč umiestnený v Bratislave navyše.

Dokonca v tomto prípade mám obavu, že po určitom čase by na podstavec pribudla tabuľka : Ako ďaleko je River park, možno aj, aké je denné menu v reštauráciách, ktoré sa tam nachádzajú.

Moja druhá otázka je, koľko platí údajný Okrášľovací spolok za zaujatie verejného priestranstva. Ja keď som robil výstavu gýča na Námestí SNP, za tri dni som zaplatil 66 EUR, to znamená 22 EUR/denne. V prípade, že tam tá socha bude polroka /čo zdá sa, bude/, to by bolo 3960 EUR. Toto nie je malá suma, a v dnešných ťažkých časoch  by sa  Vám určite na činnosť Vášho úradu tieto peniaze na niečo zišli. Verím, že v našej spoločnosti neexistujú dve kategórie občanov, kde jedni musia za zaujatie verejného priestranstva platiť a tí druhí nie. Za určitých okolností sa toto dá chápať aj ako .... Radšej to zatiaľ nechám tak, aby som zbytočne nedráždil stúpencov inštalácie druhej jazdeckej sochy Márie Terézie. Pre tých, čo nevedia, len dodávam, že prvá jazdecká socha Márie Terézie je už dávno /1992/ umiestnená v Grassalkovičovej záhrade.

Vážená pani starostka, verím, že mi odpoviete,

 

S úctou,

Alojz Hlina

Foto:  Prvá Bratislavská jazdecká socha M.Terézie  - Grassalkovičová záhrada.

IMG_2263.JPG

Foto:  Druhá Bratislavská  jazdecká  socha M.Terézie- Nábrežie Dunaja.  Ešte osadiť  denné menu a cenu parkovného v River parku  na podstavec  a dielo bude dokonale.

MTT.jpg

Doplnenie o cca hodinu neskôr: Teraz som našiel správu TASR, že Slota ide "bojovať " proti sochám a ich premiestňovaniu. Áno, to je presne to, čo spôsobia nezodpovedné nápady "okrášľovačov" Je to voda na mlyn Slotovi. Škoda. Slotov mlyn už začal hniť, ani sa netočil, dokonca pani Malíková mu ho už začala rozoberať. Okrášľovači však dodali vodu.

Zámer? Nevedomosť? Hlúposť? Sebastrednosť? Biznis? Zlá reklama? Naivita? Vyberte si.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?