Ak môjmu ujovi amputujú nohy, budem sa hnevať ...

Autor: Alojz Hlina | 28.11.2011 o 15:25 | Karma článku: 16,56 | Prečítané:  3462x

Môj ujo z Liptova má vážny zdravotný problém. Upchávajú sa mu cievy. Štát, ako aj zdravotné poisťovne stál môj ujo doposiaľ minimálne náklady. Ako bývalý lesník bol celý život zdravý a ako sa zvykne hovoriť medzi bežnými ľuďmi - „po doktoroch nechodil". Teraz má však problém a hrozí mu amputácia obidvoch dolných končatín.

V ružomberskej vojenskej nemocnici mu približne pred mesiacom povedali, že pomôže iba amputácia, inú možnosť nevidia. Minulý týždeň mu však v bratislavskej nemocnici povedali, že sa to dá ešte liečiť liekmi. Ak nezaberie, tak bypass a ako posledná možnosť ostáva možnosť amputácie. Na vyšetrení dostali inštrukcie, že keď sa stav zhorší, okamžite má prísť na hospitalizáciu.

Cez víkend sa mu stav zhoršil, preto v nedeľu ráno prišiel do nemocnice. Tam mu vypísali lístok na hospitalizáciu, no s ohľadom na aktuálnu situáciu, má prísť až v pondelok. Dnes ráno - v pondelok ráno mu však povedali, že je štrajk a jeho stav nie je až taký akútny, aby ho operovali. Bolo mu povedané, že až keď mu noha zmodrie alebo začne krvácať, tak má prísť.

Tak teraz rozmýšľam. Poslali ho naspäť na Liptov. Bude sedieť vo vlaku. Cieva sa mu upchá úplne a zmodrie. Čo má potom robiť? Neviem, nie som lekár a vôbec tomu nerozumiem. Ale mám pocit, že takýmto spôsobom môj ujo o nohy príde. Kto je zodpovedný?

Pamätám sa, ako som raz volal polodementnému obkladačovi/murárovi, že potrebujeme niečo dorobiť a že mu dáme 5 EUR na hodinu. Odpovedal mi, že on za 5 EUR na hodinu ani nevstane z postele. Preto aj mne príde zvláštne, že lekári robia za tak nízku sadzbu. Hociktorý robotník má viac a teraz ich dokonca z postele budú ťahať vojaci alebo policajti, ak vyhlásia ten núdzový stav. 

Neviem, koľko špinavcov, firiem, politikov parazituje na zdravotníctve a prečo je to tak. Teraz však viem, že môjmu ujovi hrozí amputácia obidvoch nôh, ak mu hneď nepomôžu. 

Apelujem preto na lekárov, aby to vnímali. 
Apelujem na Ministra zdravotníctva, aby to vnímal. 

Totiž to, ak môj ujo príde o svoje nohy len preto, že tu niekto hrá čudnú hru, tak sa budem hnevať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

EKONOMIKA

Daniari pripravili na Remetu trestné oznámenie, na políciu neodišlo

Firma buduje tunel za 410 miliónov eur.

ŠPORT

Slovenka dvakrát zdolala olympijskú víťazku. Pár hodín po maturite

Podmaníková vraj favoritku rozplakala.


Už ste čítali?