Projekt: Študenti v parlamente

Autor: Alojz Hlina | 1.12.2011 o 9:13 | Karma článku: 6,57 | Prečítané:  1530x

Tak, ako bolo avizované na kandidátke Obyčajných ľudí a nezávislých osobností, bude vytvorený priestor pre študentov vysokých škôl. Som rád, že sa mi podarilo presvedčiť  Igora Matoviča a jeho Obyčajných ľudí, aby na kandidátke vytvoril priestor pre desiatich študentov. Prebral som za tento projekt zodpovednosť a budem sa snažiť realizovať ho čo najspravodlivejšie.  

Ono, totižto, spravodlivosť a férovosť je nedostatkový „tovar" v dnešnej dobe. Študenti v Novembri 89 začali revolúciu a žiaľ, nie všetko sa dokončilo. Preto je veľmi potrebné postupne dostávať  študentov do verejného diania a hlavne do parlamentu.

Študenti môžu posielať svoje CV na adresu: studentivparlamente@gmail.com.

Férovosť tejto ponuky je v tom, že aj v prípade, že daný študent vo voľbách neuspeje ako poslanec, môj záväzok je, že štyria študenti, ktorí dostali najväčšie množstvo krúžkov vo voľbách, v parlamente nakoniec budú. Každý z nich sa na jeden rok stane mojim asistentom. Samozrejme, za predpokladu, že moja kandidatúra bude úspešná.

Mám záujem, aby táto ponuka bola čo najférovejšia. Parlament nepotrebuje už žiadne ďalšie „vliezky" alebo „barbinky". Parlament potrebuje, aby po jeho chodbách chodili hrdí, slobodní, vzdelaní a zodpovední študenti.

Preto jednou z hlavných podmienok na zaradenie na kandidátku bude schopnosť študenta presvedčiť. Presvedčiť svoje okolie, že štát musí byť viac zodpovedný ako sociálny, lebo iba zodpovedný štát dokáže plniť aj sociálne úlohy štátu.

V priloženom linku si záujemcovia môžu stiahnuť Prehlásenie zodpovedného občana. Úlohou záujemcov bude do dohodnutého času pokúsiť sa  zozbierať čo najviac podpisov občanov pod toto prehlásenie. /počet podpisov nebude absolútnym kritériom  pri záverečnom hodnotení, ale bude mať veľkú váhu/Text prehlásenia je nasledovný: Prehlasujem, že som si vedomý tejto  skutočnosti: Štát musí byť viac zodpovedný ako sociálny, lebo iba zodpovedný štát dokáže byť sociálny.

http://www.alojzhlina.sk/docs/prehlasenie.pdf

Viem, že zbierať podpisy pod takéto prehlásenie nebude jednoduché. Bude vyžadovať vysokú dávku schopnosti presvedčiť. Bude vyžadovať to, aby sa daný študent dostal medzi ľudí. Ale to je presne to, čo si od tohto projektu sľubujem - nájsť študentov, ktorí to dokážu.

Žiaľ, ponuka je len pre študentov denného štúdia. V prípade úspechu sa očakáva, že študent na obdobie jedného roka preruší štúdium. Vek uchádzača je stanovený zákonom , a to 21 rokov. Trvalé bydlisko na území Slovenskej Republiky.

Po zaslaní životopisu budeme záujemcov informovať  individuálne o ďalšom postupe.

studenti-vp.jpg

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?