Strelili do môjho psa. Strelec je už známy.

Autor: Alojz Hlina | 6.12.2011 o 10:18 | Karma článku: 22,38 | Prečítané:  17192x

Na jednom našom stredisku máme ovčiarskeho psa Zippa,  ktorého v 20.11.nedeľu ráno o siedmej /v tom čase pre mňa neznámy/ strelec  postrelil. Hneď v ten deň som podal oznámenie na polícii. Manželka po dvoch dňoch zverejnila fotky Zippa na svojom FB. Začali sa ozývať aktivisti, novinári. Ako správna „attention whore", ktorou podľa niektorých géniov som /tých géniov, ktorých si doposiaľ nikto nevšimol, ale za to ja, čestné slovo, fakt nemôžem/ , by som sa mal cítiť ako v siedmom nebi a tešiť sa takémuto záujmu.  

Mne však práve naopak bola celá táto situácia mimoriadne nepríjemná a ďakujem mojej manželke, že to celé odkomunikovala sama. Ono totiž to v tejto smutnej krajine by ďalší neuznaní géniovia boli schopní povedať, že som si do toho psa strelil sám kvôli politike.

IMG_2327.JPG

Strelec sa po niekoľkých dňoch/24.11./ prihlásil na polícii. Údajne po tom, ako to videl na Markíze. Zaujímavých okolností na tomto prípade je niekoľko.

To, že som to ohlásil na polícii, tí ľudia, ktorí to mali vedieť , to aj vedeli hneď. Prečo potom strelec čakal niekoľko dní, kým prišiel so svojou verziou na políciu?

Strelec tvrdí, že konal v sebaobrane, pes bol pred bránou a dokonca, že tam bol s malým chlapcom.

Psa Zippa poznajú stovky ľudí. Vyrastal v rodine medzi malými deťmi. To, že by Zippo niekoho ohrozoval je asi tak pravdepodobné, ako že Slota vráti peniaze za emisie.

Strelec je poľovník a v tom čase bola v revíri nahlásená spoločná poľovačka /päť poľovníkov/. Ako je možné, že jeden z nich ide na poľovačku s desaťročným chlapcom? Alebo to malo len vyzerať dôveryhodnejšie a citovejšie? Samozrejme , že maloletý syn okrem toho nemusí vypovedať v tejto veci.

Pripusťme, čisto teoreticky, že Zippo ohrozoval strelca. Prečo však strelec okamžite strieľal, keď podľa jeho slov stál pri aute? Však si mohol sadnúť do auta. Zippo je síce veľký pes, ale ani pes baskervilský by strelca z auta nevyškriabal a už vôbec by ho nebol schopný dobehnúť.

Ďalej pripusťme, že pes bol pred bránou /čisto teoreticky/. Ak by aj bol, nič strelca neoprávňuje strieľať, lebo Zippo je služobný ovčiarsky pes a bol v blízkosti svojho stáda oviec.

Ak teda nestrieľal podľa poľovného zákona, ale podľa pravidiel krajnej núdze, prečo strelec čakal  štyri dni, kým bol vypovedať na polícii? Podľa pravidiel krajnej núdze je strelec povinný takúto streľbu bezodkladne ohlásiť najbližšiemu policajnému útvaru.

Zdá sa, že psychicky labilnému strelcovi počas tých pár dní, kým sa prihlásil na polícii, niekto vysvetlil v akej situácii sa nachádza a zároveň mu poradil, že jediné, čo mu ostáva je povedať túto verziu:  Bolo to v sebaobrane a to sa v prípade psa bude ťažko dokazovať. Dajte si tam dieťa, bude to vyzerať dôveryhodnejšie a dieťa nebude nikto vypočúvať.

Strelec ďalej tvrdí, že strieľal guľovnicou. Prečo však RTG snímky dokazujú, že pes Zippo má desiatky kúskov olova v tele? Že by strelec nevedel, že existuje aj RTG pre psov? Alebo, že by poľovník pálil nejakou zakázanou trieštivou guľkou? Už neostáva nič iné, len celý tento prípad doriešiť. Verím, že sa tak stane. Neviem, koľko takýchto „strelcov" ako tento zo Stupavy chodí po slovenských chotároch.

IMG_2328.JPG

Dám si na tom záležať. Ono, totižto, po mojom psovi nikto strieľať nebude a už vôbec nie spôsobom „strelil do neho ako do psa".

 

Strelec si pomýlil krajinu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?