Strana šoférov, čo zabíjajú matky na prechodoch. Kandiduje alebo ..

Autor: Alojz Hlina | 14.12.2011 o 13:35 | Karma článku: 16,20 | Prečítané:  3963x

V. Móric ide kandidovať s jeho stranou v nadchádzajúcich voľbách. Sú chrapúni. Veľkí chrapúni. A Móric? To, čo urobil Móric je veľké čo? Chrapúnstvo. Smutné na tom je, že aj poniektorí slušní občania tejto krajiny sa tomu smejú a možno si aj pomyslia, ako s tým Matovičom vybabral.  

Nevybabral. Ale s Vami, ktorí sa tomu prihlúplo usmievate, niekto tiež vybabre skôr či neskôr. Móric urobil chrapúnstvo veľkého rangu a Slovensko sa na to díva a nič ... Nikto neprotestuje. Žiadna komora patentových poradcov nedáva vyhlásenie, že takéto konanie je bezprecedentné vo vyspelej krajine, vo vyspelej Európe. Nič. Absolútne nič. Zvláštna to krajina toto Slovensko....

V. Móric všetkých z jeho strany vyhádzal, potom ako samojediný zmenil názov na Obyčajní ľudia. Móric mal tú drzosť, že si dal registrovať názov, ktorý už bol predtým registrovaný ako ochranná známka. Ministerstvo vnútra , strážca nad zákonnosťou, tento postup akceptovalo a zmenu názvu zapísalo. Ja si myslím, že porušilo hneď niekoľko zákonov. Kto to však dokáže? Ako to dokáže? Cez koho to dokáže? A najmä - za čo to dokáže? Na takýto spor treba právnikov vysokého rangu.

Ministerstvo vnútra zaregistrovalo Móricovu zmenu názvu a odôvodnilo ju tak, ako odôvodnilo. Predpokladám, že Obyčajní ľudia nemajú čas, záujem a asi ani peniaze, aby sa naťahovali s V. Móricom, resp. našim Ministerstvom, či zúčastnené strany konali správne a zákonne.

Skupina občanov však využije dieru v zákone, ktorá podľa nášho Ministerstva vnútra v zákone existuje a začne zbierať podpisy pod stranu s názvom: Strana Coca-Coly. Ono totiž to Coca-Cola má síce rovnako ako Matovič registrovanú ochrannú známku, ale rovnako ako Matovič ju nemá registrovanú pre činnosť politických strán. Takže registrácii takejto strany na Slovensku nič nestojí v ceste. V zmysle logiky nášho Ministerstva. Po registrácii si takáto strana pokojne môže dať volebné heslo: Nepite Coca-Colu, budete z nej obézny! No a v tomto prípade už viete, akí právnici budú volať na Ministerstvo vnútra. Myslím si, že taká Coca-Cola môže mať veľmi dobrých právnikov.

A ešte jedna strana by mala vzniknúť a v tej môže byť V. Móric plným právom predsedom: Strana šoférov, čo zabíjajú matky na prechodoch.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?