Gorilu treba vyšetriť

Autor: Alojz Hlina | 28.12.2011 o 9:26 | (upravené 28.12.2011 o 15:29) Karma článku: 12,91 | Prečítané:  2560x

Češi nás opäť predbehli. Kým oni už o tom, ako to funguje  v politike, majú film a samozrejme dobrý film Hranaři, tak na Slovensku sa len tak zľahka zjavili akési prepisy SIS pod názvom Gorila. Nemci to Čechom „naložili", keď úmrtie Václava Havla v denníku Spiegel okomentovali: Morálny gigant medzi pigmejmi.

Čo by tak asi povedali o nás? U nás morálny gigant široko ďaleko nikde. Príbehy  o ľuďoch  v politike, ktorých obchádza legenda, že sú morálnymi autoritami, dostáva trhliny a legendy sa pomaly menia na bájku. Treba však povedať, že na Slovensku sú skutočne morálni ľudia, no nemajú žiadnu moc. Žiadnu moc a nulový vplyv. OK, tak dobre. Poopravím: skoro žiaden vplyv. Čo by teda napísali Nemci? Na Slovensku zomrel morálny človek, zabudnutý, bez vplyvu, voľakde v malom meste a tí hňupovia si to ani nevšimli. Nemohli, lebo pozerali farmár hľadá ženu.

Preháňam? Počkajme, ako sa bude vyvíjať kauza Gorila. Počkajme si na tisícky občanov rozvášnene požadujúcich spravodlivosť a pravdu v tomto prípade.

Počkajme si na desiatky politikov, ktorí sa budú jednoznačne dištancovať od praktík, aké sú spomínané v prepisoch.

Počkajme si na desiatky, ba až stovky osobností, intelektuálov, umelcov žiadajúcich prešetriť celú túto kauzu.

Počkajme si na akčnosť polície, prokuratúry, súdov, ktoré to celé zákonne doriešia.

Počkajme si.

Žiaľ, mám pocit, že sa hovna dočkáme. Ak sa mýlim, budem šťastný.

To slovo HOVNO je tam schválne. Inšpiroval  som sa tým, čo podľa prepisov povedal študent moskovských inštitútov, citujem: „ Demokracia je na hovno systém. Volič o ničom nič nevie, volič je hovno." Nedá mi,tak ako už veľakrát v iných prípadoch, aby som sa nevenoval prípadu Gorila podrobnejšie, vytrvalejšie.   Potrebujem počuť od jednotlivých ľudí, ktorí sa tam spomínajú, že to nie je pravda. Potrebujem to počuť niekde v televízii a pozerať sa na mimiku tváre toho človeka. Potrebujem počuť verejné, živé vyhlásenie aktérov tohto príbehu, pozerať sa do očí, keď budú hovoriť, že to nie je pravda.

Ak niekto hovorí, že volič je hovno a politici „zobkajú" z ruky tohto človeka ako poslušné vtáčatká, tak potom to je na tom Slovensku horšie ako som si myslel.

Na Nový rok robíme opäť akciu Máme radi túto krajinu a aktuálne do programu zaradíme aj" Gorilu".

Ľudia, ktorí majú pocit, že prípad Gorila treba vyšetriť, príďte 1.1.2012 o 15:00 na Námestí SNP v Bratislave alebo aj nepríďte. Pokojne ako už toľkokrát to zvládneme aj v komornom režime.

:mrtk-kopie.jpggorila-A0-kopie.jpg

 

 

 

FB udalost : http://www.facebook.com/events/140452239401052/

A nakoniec doplnok, ktorý som skopíroval z blogu Igora Matovica a kedže plne vyjadruje aj môj názor, tak ho tu uvádzam:

Vzhľadom na to, že kandidujem na kandidátke hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, považujem za dôležité upozorniť, že tento blog vyjadruje môj osobný postoj a nemusí byť v súlade s postojmi iných ľudí na našej občianskej kandidátke. V mnohých veciach sa všetci na kandidátke zhodujeme, sú však názory, v ktorých odmietame hrať falošnú hru na názorovú jednotu a otvorene priznávame aj názory rozličné. Túto skutočnosť však nepovažujeme za niečo, čo nás rozdeľuje, ale skôr za niečo, čo nás vzájomne obohacuje.

igor matovič,

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?