Pamätná tabuľa pre S.Jobsa

Autor: Alojz Hlina | 29.12.2011 o 9:32 | Karma článku: 7,92 | Prečítané:  2229x

Verím a dúfam, že iniciatíva osadiť pamätnú tabuľu S.Jobsovi v Bratislave prejde vcelku hladko. Príbeh S.Jobsa je inšpiratívny a preto je dôležité si ho pripomenúť. Naša mládež je už z toho nášho sveta úplne hotová, keď vidí, kto tu zarába a ako. Na Slovensku všelijakí hochštapleri nasosnutí na štát žijú svoj svet a dávajú „ vzory" mladým ľuďom. Možno už teraz majú čisté topánky, ale to srdce zostalo špinavé.  

Príbeh Steva Jobsa je príbeh človeka, ktorý to dokázal. Jeho pamätnú prejav na  Stanford  univerzite by mali púšťať na našich školách povinne. http://www.youtube.com/watch?v=UF8uR6Z6KLc

Človek , ktorý bol adoptovaný . Človek, ktorý chodil na jedlo  pre chudobných, zmenil svet mnohým ľuďom na našej planéte.

To je príbeh.

Pôsobilo by to katarzne a aspoň malá nádej by ostala, že mladí ľudia sa budú inšpirovať jeho príbehom a nie príbehom našich hochštaplerov, ktorých často krát jediná schopnosť je schopnosť cez politiku obrať štát.

Dám vyrobiť bronzovú pamätnú tabuľu s pripomienkou na S. Jobsa. Tvar a textovú časť si netrúfam rozhodnúť, preto vypisujem súťaž na celkové stvárnenie pamätnej tabule aj s textovou časťou.

Svoje návrhy môžete posielať do 30.1.2012 na adresu: ahlina@gmail.com

Víťazný návrh bude honorovaný sumou 300 EUR a bol by som rád, keby to bol návrh vysokoškolského študenta, nezaťaženého rôznymi toxickými sedimentmi nášho stredoeurópskeho priestoru.

/ Ak sa zdá niekomu suma 300 EUR málo, tak nech skúsi nejaký štátny orgán, tam sú zákazky rádovo vyššie. Ja by som skôr očakával, že autor projektu povie, že nejde o peniaze a že mu je cťou robiť taký návrh./

Miesto, na ktorom bude tabuľa umiestnená, bude zverejnené neskôr, ale už teraz môžem povedať, že každá z posudzovaných lokácií  je dôstojná.

Zostáva už len dúfať, že po rôznych tých kontroverzných sochách, táto malá pamätná tabuľa pre človeka, ktorý urobil svet lepším a jeho príbeh je inšpiratívny, prejde v tomto smutnom netvorivom štáte bez toho, aby sa  niekto na tom poriadne .....

Samozrejme, myšlienka osadiť tabuľu S.Jobsovi nevznikla tu - na Slovensku. Pamätné tabule géniovi našej doby sú už v niektorých krajinách inštalované a v ďalších ešte len budú. Len sa pripojíme.

Tak, ako toľkokrát.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?