Výzva pre fy Audi kvôli J.Malchárkovi

Autor: Alojz Hlina | 30.12.2011 o 9:22 | (upravené 30.12.2011 o 9:30) Karma článku: 14,12 | Prečítané:  5264x

Text otvoreného listu adresovaného importérovi zn. AUDI na Slovensku List bude v kópii zaslaný spol. AUDI AG, Nemecké veľvyslanectvo  na Slovensku

Text výzvy:

Vážený pán riaditeľ,

Slovenskom momentálne otriasa korupčná aféra Gorila. Aféra obrovského rozsahu. Na verejnosť prenikli údajne prepisy rozhovorov vrcholných politických predstaviteľov nášho štátu, ktoré nasvedčujú tomu, že ich konanie bolo protizákonné.

Do celej aféry je podľa uniknutých prepisov významnou mierou involvovaný aj pán J. Malchárek, ktorý bol v tom čase Ministrom hospodárstva v našej krajine. Aktuálne, slovenská polícia prešetruje celú túto kauzu a rovnako občianska spoločnosť je významnou mierou znepokojená a bude požadovať výsledky šetrenia.

Pán J. Malchárek sa podľa týchto prepisov nezákonne obohatil o niekoľko miliónov EUR na úkor nášho štátu. Na výzvy novinárov, aby zaujal stanovisko k celej záležitosti, reaguje vysoko arogantne a odmieta sa k tomu vyjadriť.

Vaša spoločnosť sa na Slovensku teší veľkej úcte a dôvere. Občania Slovenska oceňujú, že významnou mierou prispievate k zamestnanosti v našej krajine a dovoľte spomenúť aj moju osobnú skúsenosť, keď sme v minulosti spolupracovali s Vašim výrobným závodom/Volkswagen group/ na vývoze vozidiel do Číny, i túto skúsenosť vnímam ako  mimoriadne pozitívnu.

Je dôležité, aby nenastali žiadne skutočnosti, ktoré by mohli spotrebiteľské, ale i občianske vnímanie Vašej spoločnosti v našej krajine naštrbiť, preto Vám zasielame túto občiansku výzvu.

Chceme Vás týmto listom požiadať, aby ste pána J. Malchárka, ktorý je Vašim predajcom značky AUDI na Slovensku /tento rok otvoril  v Bratislave najväčšie AUDI centrum v Európe/ vyzvali k tomu, aby neignoroval občiansky tlak a záujem novinárov o celú túto kauzu. Rovnako, aby bol súčinný s vyšetrovacími orgánmi na Slovensku.

Máme pocit, že pokračovanie arogantného prístupu pána Malchárka môže čiastočne vrhnúť aj zlé svetlo na Vašu spoločnosť, rovnako ako aj vnímanie značky AUDI na Slovensku. Spotrebiteľ je v súčasnosti mimoriadne senzitívny aj na spoločenskú hodnotu značky. Určite značke Audi neprospeje, pokiaľ ju bude predávať človek, ktorý čelí takým vážnym obvineniam a ktorý sa arogantným spôsobom vyjadruje smerom k novinárom a k verejnosti. Spotrebiteľské vnímanie značky Audi je na Slovensku veľmi vysoké a verejnosť zatiaľ nemá negatívne asociácie v spojitosti s Vašou značkou.  Je možné však predpokladať, že neriešenie vzniknutej situácie môže spôsobiť zmenu v spotrebiteľskom vnímaní značky.

S úctivým pozdravom,

Alojz Hlina

 

-----------------------------------------------------------------------------

Silvester a Nový rok v Bratislave bude mať tento rok aj trochu iný program ako po iné roky. Na Silvestra budeme okoloidúcim premietať „film" Gorila až do polnoci.

Na Nový rok o 15.00 oslávime 19-te výročie vzniku našej krajiny. Bude aj torta. Vystúpia naši hostia. Samozrejme, znova pustíme Gorilu.

Je vysoký predpoklad, že to bude mať komorný charakter. Totiž to, na to, aby prišli ľudia na Námestie SNP musí zomrieť Václav Havel a zároveň tam musia hrať vynikajúce slovenské a české kapely.

Mám však taký pocit, že ďalšia akcia, ktorá by sa v prípade, že sa J. Malchárek nevyjadrí jednoznačne ku okolnostiam celého prípadu, konala pred jeho AUDI centrom v Lamači, by mohla byť početnejšia. Myslím, že tam by už mohlo prísť dosť ľudí na to, aby to bolo počuť aj za tie hrubé sklá, čo tam na tom najväčšom autocentre v Európe majú.

Dosť ľudí, ktorí sa budú pýtať, čo je pravda.

Malchárkové centrum:

http://www.topky.sk/gl/116032/1022680/Malcharek-ma-vdaka-manzelke-novy-biznis--Najvacsie-centrum-v-Europe-

Udalosť na FB: http://www.facebook.com/events/140452239401052/

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?