Pasportizácia volebných billboardov

Autor: Alojz Hlina | 9.1.2012 o 12:42 | (upravené 9.1.2012 o 13:38) Karma článku: 11,76 | Prečítané:  2999x

Slovensko je krajina asi s najväčším počtom billboardov na obyvateľa v Európe. A kto vie? Možno by sme aj v celosvetovom merítku zaknihovali dobrý výsledok. Niektoré mestá sú priam posiate billboardami. Pokojne by sme ich  mohli premenovať na Billboardovo. Bratislavu nevynímajúc. Úplne úchvatná je Karlova Ves, tej možno zmeniť názov hneď.

Práve v tomto čase, v rámci predvolebnej kampane, máme jedinečnú možnosť urobiť si inventarizáciu billboardov. A zistiť, ako vlastne ten ktorý vznikol.  Nájsť taký, povedal by som rodný list billboardu. Ja budem realizovať aj takú kampaň, pri ktorej je predpoklad, že niektoré inštalácie, ktoré moji sympatizanti budú robiť, budú  gerilovejšieho charakteru. Samozrejme, predpokladám, že zo strany kompetentných sa bude postupovať spravodlivo.

Bol by som rád, aby to však  bolo spravodlivé vo všetkých prípadoch.

Napríklad :

V Billboardove alias Karlová Ves je úplne „krásny", priam symbolický billboard, na ktorom je z jednej strany JUDr. R. Fico so sloganom: Ľudia si zaslúžia istoty a z druhej strany je reklama SDKÚ so sloganom: Spolu to dokážeme.

Tak sme to dokončili:

sme.jpg

 

sdk.jpg

Myslím, že keď to takto volič vzhliadne, tak je to komplexnejšia informácia. Následne však príde dramatickejšia vsuvka, a to šetrenie, kto mi vydal povolenie inštalovať ten billboard? Nuž, otázka, ktorá je na mieste.

Spravodlivá bude až vtedy, keď rovnaká otázka zaznie, že kto dovolil inštalovať ten dvojitý billboard? Na to, aby ste mohli osadiť reklamné zariadenie potrebujete: súhlas vlastníka pozemku, vyjadrenie cestného správneho orgánu, polície a samozrejme, súhlas obce.  Dovolím si tvrdiť, že na spomínanom dvojičkovom politickom billboarde sa chybička tiež nájde. Ono totiž to, ak by aj mal všetky papiere v poriadku /možno aj získané dodatočne/, stále tu je jeden problém.

Policajt, ktorý podpísal tento billboard, by mal vrátiť preukaz a výložky. Tomuto policajtovi totiž vôbec nezáleží na bezpečnosti cestnej premávky. Dať povolenie na umiestnenie billboardu v takej neprehľadnej križovatke je hazard. Neviem možno sa už na tej križovatke nehoda stala, ak nie, tak skôr či neskôr sa stane a zodpovední budú tí, ktorí toto dovolili. Takže, v prípade, že budeme vyzvaní na odstránenie reklamného  doplneného billboardu, zároveň musí z úradu odísť  i výzva na odstránenie „dvojitého" politického billboardu.

Myslím, že ľudia aj inde na Slovensku v prípade, že majú pochybnosť o tom, či je billboard inštalovaný v súlade s predpismi , budú môcť tento prípad použiť ako precedens.

Mimochodom, predpokladám, že samotné politické strany sa k tomu postavia naozaj hrdinsky a čelom a ich billboardy si dajú prelepiť na iné miesto. A možno aj nie, naďalej budú ľuďom odkazovať „nedokončené heslá" aj za cenu toho, že Karlová Ves je Billboardovo a na križovatke nevidíte, lebo Vám zacláňa billboard.

 

-----------------------------------------------------

Vzhľadom na to, že kandidujem ako nezávislý na kandidátke hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, považujem za dôležité upozorniť, že tento blog vyjadruje môj osobný postoj, a preto môže, ale nemusí byť v súlade s postojmi iných ľudí na našej občianskej kandidátke. V mnohých a hlavne zásadných názoroch sa všetci na kandidátke zhodujeme, sú však názory, v ktorých odmietame hrať falošnú hru na názorovú jednotu a otvorene priznávame aj názory rozličné. Túto skutočnosť však nepovažujeme za niečo, čo nás rozdeľuje, ale skôr za niečo, čo nás vzájomne obohacuje pri hľadaní cesty k pravde.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?