Chodiť v trenkách po námestí

Autor: Alojz Hlina | 11.2.2012 o 18:51 | (upravené 12.2.2012 o 9:18) Karma článku: 10,74 | Prečítané:  2767x

Slušný človek je slušný doma a je slušný aj pred kamerami. Doma však možno občas chodí v trenkách. Možno mu aj doma, keď mu spadne chlieb na zem alebo keď ráno nemôže nájsť obuvák, vykĺzne z úst aj ...../škaredé slovo/.

Čo sa stalo doma, malo by ostať doma. Taká je zásada.  Ak nie, potom obrazne hovoríme o takom človeku, že  sa rozhodol behať v trenkách na námestí. Alebo, že zo svojho súkromia urobil reality show Big Brother.

Ja si ctím veľa zásad a táto je podľa mňa tiež dôležitá. Ak sa tu však niekto rozhodol behať v trenkách po námestí a vykrikovať, nuž, neostáva mi nič iné, len reagovať.

Zdá sa, že niekto už začal behať v trenkách po námestí ...

 

Niektorí  fyzici sú často krát ľudia, ktorí vypočítajú, aké sú súradnice dopadu bomby a vypočítajú ich presne. Môže sa  však stať, že na týchto súradniciach stojí ich vlastný dom. Ak si to voľakto všimne a povie im: ... ale veď nevidíte, že tam stojí Váš dom? A oni: ... Áno, vidím. Je to nemilé, ale výpočet nepustí, je to presné ...

Pre mňa je dôležitá ľudská rovina. A to, či sa za ňu prejde alebo nie ...

Ak totiž ešte donedávna bolo všetko v poriadku a zrazu neostane nitka suchá ..., tak mi to príde minimálne zvláštne. Ľudia, ktorí odišli z kandidátky OĽaNO, už nekandidujú. To, že budú na tých, čo ostali priamo alebo nepriamo útočiť, ich neposilňuje osobnostne a ani nedvíha ich preferencie. Aké sú  teda pohnútky na takéto konanie? Sú v zásade dve.

Prvá: chcú do celého sveta vykričať, akí ľudia na kandidátke ostali a varovať ostatných, aby ich nevolili. V zásade cnostná vec. Avšak iba vtedy, ak by do určitého času neboli na spoločnej kandidátke a v tom čase to svetu neoznamovali. Zvláštne, nemyslíte?

Druhá: čistá deštrukcia alebo: Zdochla koza mne, tak nech zdochne aj Tebe. Ak je to tak, potom je to dosť nízke a úbohé. To mi istotne uznáte.

Dá sa teda povedať, že ani jedna ani druhá možnosť nesvedčí o veľkosti človeka, ktorý tak činí. Alebo sa mýlim?

Voľakde som počul taký citát: Hádam nechcete, aby som vždy, keď zasvietim žiarovku poslal Edisonovi dolár na účet?

Ja mám rešpekt pred ľuďmi, ktorí niečo dokázali. S tým nemám problém. Ale to však neznamená, že sa nechám zatiahnuť do nejakej hry a, že...

Stačí odpovedať na otázku, či ideme behať v trenkách po námestí?

Ak sa niekto rozhodne, že informácie z vlastnej kuchyne podá iba svojim spôsobom, je logické, že ten druhý, čo bol v tej kuchyni s ním, tiež podá svoje svedectvo.

No, čo už... Asi to začnem písať.

 

 

Niečo  už napísal I. Matovič:

http://matovic.blog.sme.sk/c/289214/Obycajni-ludia-KDS-OKS-a-Spirko.html

 

Vzhľadom na to, že kandidujem ako nezávislý na kandidátke hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, považujem za dôležité upozorniť, že tento blog vyjadruje môj osobný postoj, a preto môže, ale nemusí byť v súlade s postojmi iných ľudí na našej občianskej kandidátke. V mnohých a hlavne zásadných názoroch sa všetci na kandidátke zhodujeme, sú však názory, v ktorých odmietame hrať falošnú hru na názorovú jednotu a otvorene priznávame aj názory rozličné. Túto skutočnosť však nepovažujeme za niečo, čo nás rozdeľuje, ale skôr za niečo, čo nás vzájomne obohacuje pri hľadaní cesty k pravde.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?