Streľ do psa. Nič sa ti nestane ...

Autor: Alojz Hlina | 2.3.2012 o 12:01 | Karma článku: 13,31 | Prečítané:  3263x

Strelili mi do môjho psa. Strelec bol známy. Písal som o tom blog. Po nahlásení na políciu som už len čakal na ukončenie vyšetrovania. Mal som už skúsenosť s políciou v Stupave. Tiež som o tom písal blog. Mal som pocit, že stupavská polícia ma už nedokáže prekvapiť.  

Mýlil som sa. Dokázala.

Jednoducho sa dá povedať, že v Stupave môžete streliť do psa, následne klamať až sa práši a nič sa Vám nestane.

Vyšetrovateľ, ktorý prípad vyšetroval, po cca 3 mesiacoch zistil, že sa nič nestalo. Skutok sa nestal. Na linke je scan uznesenia, v ktorom stupavský vyšetrovateľ konštatuje, že sa nič nestalo. Nechcem tu nikoho trápiť zložitou analýzou, kde vyšetrovateľ  urobil chyby alebo v ktorých častiach buď klame, nesprávne vyhodnocuje situáciu alebo tomu nerozumie. Všetky tieto skutočnosti oznámim v ďalšom konaní, ktoré verím, že bude. Voči tomuto rozhodnutiu sa odvolávam. A niektoré skutočnosti sú tak zásadného významu, že ak ešte v tejto krajine existuje právo, tak si nikto žarty zo mňa robiť nebude.

Dovoľte mi len uviesť jednu skutočnosť, ktorá ma núti zamyslieť sa nad tým, či sme tu v tejto krajine aspoň trochu normálni a či už pečiatkovať pečiatkou so štátnym znakom už môže hocikto:  Strelec uviedol, že keď bol pes od neho cca 4 metre, strelil do vzduchu a keď sa aj napriek tomu pes k nemu približoval, tak otočil zbraň smerom na neho a strelil. Nevie však, či ho trafil.

Teraz si to predstavte - celú tú situáciu. Pes je od Vás štyri metre, vystrelíte a pes nič /to znamená, že pes je extrémne odvážny/, stále sa k Vám približuje, teda namierite na neho a strelíte. V čase druhej strely je od strelca vo vzdialenosti cca 2 metre, ale neviete, či ste ho trafil.

Dovolím si tvrdiť, že aj moja 12-ročná dcéra by z dvojmetrovej vzdialenosti trafila a ak by ho trafila, tak by to videla a vedela.

Strelíte do živého tvora zo vzdialenosti cca dva metre puškou  a nevšimnete si, či ste trafili? Hlúposť, však? Strelec, ktorý strelil do môjho psa to podľa jeho výpovede nevidel a policajt sa s touto stupiditou stotožnil.

Vyšetrovateľ je ešte veľmi mladý policajt a možno nemá dostatok skúseností. Ale toto nie je o skúsenostiach, ale o rozume. Otázka potom stojí, buď mladý policajt veľa rozumu nepobral alebo jeho vyšetrovanie bolo vedené smerom k tomu, aby strelcovi pomohol.

Už len čerešničkou na torte /na uznesení plnom absurdít a klamstiev/ je to, že policajt konštatuje, že zbraň bola použitá v krajnej núdzi. Ak však zbraň bola použitá v krajnej núdzi, je ten, ktorý ju takto použil povinný bezodkladne toto nahlásiť na polícii. Nie až o tri dni, resp. až potom, ako bolo v televíznych správach uvedené, že je podané trestné oznámenie a pes je zranený.

Ak by toto celé uznesenie bol len žart alebo prvý apríl, tak by som sa na ňom schuti zasmial. Žiaľ, toto je uznesenie, ktoré mi bolo doručené s okrúhlou pečiatkou v strede ktorej je štátny znak.

 

 

Prikladám scan odvolania voči uzneseniu:

http://www.alojzhlina.sk/docs/odvolanie.pdf

Scan uznesenia:

http://www.alojzhlina.sk/docs/uznesenie.pdf

Blog, v ktorom opisujem, čo sa stalo nášmu psovi. V texte sú fotografie ťažko zraneného psa: http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/282604/Strelili-do-mojho-psa-Strelec-je-uz-znamy.html

Blog, v ktorom píšem o mojich skúsenostiach s políciou v Stupave: http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/267442/Pre-p-LipsicaPolicajti-bud-kryju-zlodejov-alebo-je-to-psychiatria.html

Blog, v ktorom píšem, že poslanec SMER-u je buď veštec alebo výsledok „vyšetrovania" streľby na môjho psa vedel on skôr ako samotný vyšetrovateľ:

http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/289098/Pan-Fico-jeden-z-Vasich-poslancov-je-100-klamar.html

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Pánik potvrdil skvelú formu

Útočník získal v posledných šiestich zápasoch deväť bodov za päť gólov a štyri prihrávky.

EKONOMIKA

Ľudia ju zbierajú pri lese, jej pestovanie podporí štát

Štát chce podporiť ovocie, ktoré na Slovensku pestuje len zopár ľudí.

DOMOV

SaS sa vzďaľuje liberalizmu, odchodom Mihála stráca výhodu

Mnohé výrazné osobnosti už v SaS chýbajú.


Už ste čítali?