Streľ do psa. Nič sa ti nestane ...

Autor: Alojz Hlina | 2.3.2012 o 12:01 | Karma článku: 13,31 | Prečítané:  3272x

Strelili mi do môjho psa. Strelec bol známy. Písal som o tom blog. Po nahlásení na políciu som už len čakal na ukončenie vyšetrovania. Mal som už skúsenosť s políciou v Stupave. Tiež som o tom písal blog. Mal som pocit, že stupavská polícia ma už nedokáže prekvapiť.  

Mýlil som sa. Dokázala.

Jednoducho sa dá povedať, že v Stupave môžete streliť do psa, následne klamať až sa práši a nič sa Vám nestane.

Vyšetrovateľ, ktorý prípad vyšetroval, po cca 3 mesiacoch zistil, že sa nič nestalo. Skutok sa nestal. Na linke je scan uznesenia, v ktorom stupavský vyšetrovateľ konštatuje, že sa nič nestalo. Nechcem tu nikoho trápiť zložitou analýzou, kde vyšetrovateľ  urobil chyby alebo v ktorých častiach buď klame, nesprávne vyhodnocuje situáciu alebo tomu nerozumie. Všetky tieto skutočnosti oznámim v ďalšom konaní, ktoré verím, že bude. Voči tomuto rozhodnutiu sa odvolávam. A niektoré skutočnosti sú tak zásadného významu, že ak ešte v tejto krajine existuje právo, tak si nikto žarty zo mňa robiť nebude.

Dovoľte mi len uviesť jednu skutočnosť, ktorá ma núti zamyslieť sa nad tým, či sme tu v tejto krajine aspoň trochu normálni a či už pečiatkovať pečiatkou so štátnym znakom už môže hocikto:  Strelec uviedol, že keď bol pes od neho cca 4 metre, strelil do vzduchu a keď sa aj napriek tomu pes k nemu približoval, tak otočil zbraň smerom na neho a strelil. Nevie však, či ho trafil.

Teraz si to predstavte - celú tú situáciu. Pes je od Vás štyri metre, vystrelíte a pes nič /to znamená, že pes je extrémne odvážny/, stále sa k Vám približuje, teda namierite na neho a strelíte. V čase druhej strely je od strelca vo vzdialenosti cca 2 metre, ale neviete, či ste ho trafil.

Dovolím si tvrdiť, že aj moja 12-ročná dcéra by z dvojmetrovej vzdialenosti trafila a ak by ho trafila, tak by to videla a vedela.

Strelíte do živého tvora zo vzdialenosti cca dva metre puškou  a nevšimnete si, či ste trafili? Hlúposť, však? Strelec, ktorý strelil do môjho psa to podľa jeho výpovede nevidel a policajt sa s touto stupiditou stotožnil.

Vyšetrovateľ je ešte veľmi mladý policajt a možno nemá dostatok skúseností. Ale toto nie je o skúsenostiach, ale o rozume. Otázka potom stojí, buď mladý policajt veľa rozumu nepobral alebo jeho vyšetrovanie bolo vedené smerom k tomu, aby strelcovi pomohol.

Už len čerešničkou na torte /na uznesení plnom absurdít a klamstiev/ je to, že policajt konštatuje, že zbraň bola použitá v krajnej núdzi. Ak však zbraň bola použitá v krajnej núdzi, je ten, ktorý ju takto použil povinný bezodkladne toto nahlásiť na polícii. Nie až o tri dni, resp. až potom, ako bolo v televíznych správach uvedené, že je podané trestné oznámenie a pes je zranený.

Ak by toto celé uznesenie bol len žart alebo prvý apríl, tak by som sa na ňom schuti zasmial. Žiaľ, toto je uznesenie, ktoré mi bolo doručené s okrúhlou pečiatkou v strede ktorej je štátny znak.

 

 

Prikladám scan odvolania voči uzneseniu:

http://www.alojzhlina.sk/docs/odvolanie.pdf

Scan uznesenia:

http://www.alojzhlina.sk/docs/uznesenie.pdf

Blog, v ktorom opisujem, čo sa stalo nášmu psovi. V texte sú fotografie ťažko zraneného psa: http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/282604/Strelili-do-mojho-psa-Strelec-je-uz-znamy.html

Blog, v ktorom píšem o mojich skúsenostiach s políciou v Stupave: http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/267442/Pre-p-LipsicaPolicajti-bud-kryju-zlodejov-alebo-je-to-psychiatria.html

Blog, v ktorom píšem, že poslanec SMER-u je buď veštec alebo výsledok „vyšetrovania" streľby na môjho psa vedel on skôr ako samotný vyšetrovateľ:

http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/289098/Pan-Fico-jeden-z-Vasich-poslancov-je-100-klamar.html

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?