Prečo chcem vlajku v parlamente

Autor: Alojz Hlina | 22.3.2012 o 8:49 | (upravené 22.3.2012 o 10:47) Karma článku: 14,58 | Prečítané:  2182x

Avizoval som, že som požiadal pána predsedu NR SR Pavla Hrušovského, aby počas slávnostného aktu sľubu poslancov, ale aj počas následných rokovaní zabezpečil umiestnenie našej vlajky v priestoroch rokovacej sály nášho parlamentu.

Keďže sa následne okrem pozitívnych ohlasov na mňa  vzniesla aj spŕška kritiky typu, že je to pseudoproblém, resp. prečo sa nevenujem niečomu dôležitejšiemu a pod. Dovoľte teda, aby som napísal, prečo si myslím, že naša vlajka je v priestoroch rokovacej sály nášho parlamentu dôležitá.

Všetkých tých, ktorí ma vyzývajú, aby som sa venoval dôležitejším problémom, ubezpečujem, že sa im venovať budem. Čo sa toho týka, môžu pokojne spávať. Venovať sa im budem a možno ich zobudí zo sladkého sna svojej nevedomosti a ignorovania problémov to, keď zistia, že už som začal.

Vlajka v rokovacej miestnosti nie je pseudoproblém.

Absencia štátnej vlajky predstavuje skutočný problém. Zbežne som si pozrel dostupné fotografie na internete, na ktorých je vidno, že v európskych parlamentoch národné vlajky v rokovacích miestnostiach sú. Nemecko, Francúzsko, Španielsko, Rakúsko, Maďarsko, Poľsko, Dánsko, Švédsko majú svoje vlajky v rokovacej miestnosti.

Minulý týždeň som navštívil izraelský Knesset a viete, čo tam majú na centrálnej a najdôstojnejšej ploche v rokovacej sále? Samozrejme, izraelskú vlajku. Nemám čas robiť monitoring, ktoré krajiny svoju národnú vlajku v parlamente majú a ktoré nie. Už teraz môžem povedať, že krajín, ktoré nemajú svoju vajku v rokovacej miestnosti bude strašne málo.

Vlajka je dôležitá. Kvôli vlajkám sa bojovalo a umieralo. Kvôli vlajke boli ľudia ochotní ísť bojovať, boli ochotní niečo urobiť.

To, že naši poslanci doposiaľ nemali pred očami svoju vlajku možno spôsobilo to, že sa k našej krajine správali tak, ako sa správali.

Francúzsky, rakúsky alebo izraelský poslanec, keď vidí pri svojom rozhodovaní a hlasovaní vlajku svojej krajiny, ak nie je z plechu, tak nebude hlasovať nikdy tak, aby vedome poškodil svoju krajinu.

Nebudem tu analyzovať  dôvody, prečo nikomu doteraz naša štátna vlajka v rokovacej sále NR SR nechýbala. Možno by som musel byť pri tom trochu osobný. Nemá to už teraz význam ...

Nechcem ani okolo toho robiť nejaké teátro. Verím, že proces inštalácie našej vlajky v priestoroch rokovacej sály NR SR prebehne dôstojne a načas.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?