Pán Osuský, ospravedlňte sa mojim dcéram!

Autor: Alojz Hlina | 26.3.2012 o 9:18 | (upravené 26.3.2012 o 12:14) Karma článku: 14,49 | Prečítané:  8161x

Pán poslanec Peter Osuský /klub SAS/, ospravedlňte sa mojim deťom, ako aj všetkým deťom na Základnej škole Mudroňová za to, že ste podporovali a odsúhlasili umiestniť zariadenie, ktoré poškodzuje ich zdravie, priamo nad ich hlavy.

Pán Osuský totižto ako mestský poslanec v diskusii opakovane podporil a hlasoval za umiestnenie vysielača mobilného operátora na strechu Základnej školy Mudroňová, do ktorej chodia aj moje dve dcéry.

Je znakom až absolútneho cynizmu a chrapúnstva to, že niekto v dnešnej dobe môže zdvihnúť ruku za takú vec. Európsky parlament prijíma smernice, samotné štáty sa bránia, vydávajú čoraz prísnejšie normy, v niektorých krajinách nemôžu byť takéto zariadenia umiestnené ani v blízkosti obytných zón. Vo viacerých krajinách a mestách je absolútne vylúčené, aby boli inštalované na školách, škôlkach, nemocniciach. To len to naše Slovensko - krajina zasľúbená, dovolí dávať deťom nad hlavu takéto vysielače.

Normy na umiestňovanie takýchto zariadení má prísnejšie dokonca Rusko a Čína, ale na Slovensku a priamo v Bratislave, ho dajú rovno nad hlavy detí /nielen mojich - umiestňovanie na základné a stredné školy je už taká móda na Slovensku/.

Po vzhliadnutí videa zo zasadnutia, na ktorom to schvaľovali, som nechápavo krútil hlavou a moja manželka skoro rozbila monitor. Poslanci, ktorí hlasovali za umiestnenie vysielača nad hlavami detí, asi budú mať tú drzosť a budú opätovne kandidovať. Nuž, urobím, čo sa bude dať, aby sa prípadní voliči dozvedeli, ako podaktorí „zastupujú" ich záujmy.

Vysielač na Základnej škole na Mudroňovej, verím,  že nebude. Urobím všetko pre to. Rodičia z Mudroňovej, ktorí sa tomuto chrapústvu postavili, verím, že urobia tiež všetko pre to, aby nad hlavami ich detí nežiaril vysielač.

Poslanci sa ešte môžu ospravedlniť. Možno to zmierni nazeranie na nich. Aj pán poslanec Osuský, ak sa ospravedlní deťom na Mudroňovej, tak mu možno prepáčim aj ja. Ak nie, tak sa budeme v parlamente silne obchádzať.

Následne, ak sa podarí vybojovať, aby ten vysielač na škole umiestnený nebol, budem informovať rodičov, ktorí majú deti na iných školách v našom meste, kde „ústretoví" poslanci súhlasili s umiestnením vysielača, aby si podrobne prečítali, čo ich deti majú nad hlavami.

Mať tú drzosť, že to dám deťom nad hlavu, na to nemôžete mať žalúdok. Na to musíte mať namiesto neho trojku plech.

Odkaz pre zadávateľskú firmu a mestských poslancov: Očakávajte, že rodičia sa začnú zaujímať o to, čo ste dali ich deťom nad hlavy.

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?