Mariškári na povinnú vojenčinu

Autor: Alojz Hlina | 7.5.2012 o 8:55 | Karma článku: 12,35 | Prečítané:  5776x

Dlho dopredu avizovaný protest za dekriminalizáciu - legalizáciu marihuany sa skončil. Prekvapivá bola neúčasť avizovaných hostí, najmä politikov. To, že prišlo málo ľudí, z toho sa neuškŕňam, lebo to dôverne poznám. Na Slovensku je to tak. Tu sa bojuje v krčme, za počítačom alebo vôbec.  

Ja som si dovolil v deň marihuanového protestu inštalovať na susednom námestí tabuľu s vysvetľujúcim textom pre prípadných účastníkov marihuanového protestu, ktorí by cez Námestie SNP prechádzali.

SNP.JPG

Bojovnosť ľudí ako reakcia na moje vyjadrenie smerom k akcii, ktorí / a teraz to už môžem povedať/ len virtuálne fandili marihuanovému protestu, ma zarazila. Bola skoro rovnaká, ako keby som skinheadovi  „siahol" na kanady.

Môj kolega, poslanec za SAS, to rozbalil naplno a ako sa sluší a patrí na šéfa debatnej asociácie, použil na mňa diskusnú taktiku hodnú skutočných debatných guru, a to „znič, zakop a vymoč sa na to...". Už len iróniou je to, že sedí vedľa mňa v parlamentnej lavici a ja si teraz môžem trénovať schopnosť sebaovládania.

Ak by som hľadal nejaký výstup môjho výletu do tejto subkultúry, tak asi bude v tom, že skúsim na branno-bezpečnostnom výbore predložiť na analýzu návrh, či by nebolo možné použiť pre mariškárov, u ktorých to ešte má význam, alternatívny trest vo forme povinnej „vojenčiny".

SMER hovorí o alternatívnych trestoch. Väznice sú plné, ale kasárne sú prázdne.

Takže by to asi stálo za úvahu. Mariškári by sa naučili robiť komíniky, rajóny a  všetky tie veci, ktoré poznajú iba z počutia alebo od svojich otcov.

Keďže mariškári majú pozitívny vzťah k pestovateľským prácam, nástup na vojenčinu by bol na jar a v kasárňach by okrem vojenského výcviku s dôrazom na telesnú prípravu pestovali aj biozeleninu. Táto by sa následne dostala do predaja a pokryla by časť nákladov na pobyt mariškára vo výcvikovom stredisku:)

PS.: Všetkým rodičom, ktorí by mi chceli za tento návrh poslať ďakovný list, poprosím ho poslať na adresu NR SR.

Ďakujem.

http://poliacik.blog.sme.sk/c/297046/Alojz-Hlina-vedla-jak-ta-jedla.html

http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/297009/nadpis.html

http://alojzhlina.blog.sme.sk/c/297108/Deti-Smeru-a-Martin-Poliacik.html

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?