Keď ľudské beštie kradnú poklopy

Autor: Alojz Hlina | 18.5.2012 o 12:34 | Karma článku: 13,44 | Prečítané:  2270x

Keď ľudské beštie kradnú poklopy a umierajú kvôli tomu deti, spoločnosť na musí zobudiť. To, že sa kradnú poklopy, sme nezistili len teraz. Tento problém je dlhodobý. Existujú ľudské beštie, ktoré ich kradnú a ľudské beštie, ktoré ich vykupujú. Už v roku 2008 bol novelizovaný zákon o odpadoch, kde cieľom novely bolo:

Novela zákona má za cieľ minimalizovať výkup odpadu z farebných kovov a iného kovového odpadu, ktorý bol získaný nelegálnym spôsobom z  technicko-prevádzkových  zariadení  železničnej infraštruktúry, z dopravných značiek, z kanalizačných poklopov a pod.

Zdroj: http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=42&NewsID=776

Podľa tejto novelizácie sa majú, stručne povedané, vykupované tovary v zberniach fotograficky zadokumentovať a osoba, ktorá ich donesie, je povinná sa legitimovať a zberňa je povinná údaje tejto osoby zapísať a uchovávať.

Kontrolu týchto ustanovení zákona má vykonávať Slovenská inšpekcia životného prostredia alebo Obvodný úrad životného prostredia. Samozrejme, majú právo udeľovať aj pokuty.

Ako poslanec NR budem interpelovať Ministra životného prostredia ako nadriadený orgán týchto inštitúcií s nasledovnými otázkami:

-  Koľko kontrol bolo vykonaných od účinnosti tejto novelizácie  v zberniach a s akými zisteniami?

-  Koľko pokút bolo uložených a v akej výške?

Je totiž takým malým tajomstvom to, že tieto ustanovenia novelizácie o odpadoch sa nedodržiavajú          a štátne orgány nad tým „žmúria" oči.

Môj druhý krok v tejto „poklopovej" vojne proti ľudským beštiám bude, že ako podpredseda výboru pre obranu a bezpečnosť požiadam Ministerstvo vnútra o poskytnutie informácií, koľko krát boli vykonané operatívne šetrenia v zberniach odpadu policajným zborom za účelom objasnenia krádeží poklopov  a s akým výsledkom.

Tretí krok: Požiadam Ministerstvo spravodlivosti SR, aby pripravilo legislatívny návrh na zmenu trestného zákona a to tak, aby bolo jednoznačné to, že ukradnutím poklopu nedôjde len ku krádeži, ale že to bude súbeh viacerých trestných činov.

Vojnu o poklopy musia vyhrať občania a nie ľudské beštie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?