Obyčajný človek populárnejší ako John Lennon

Autor: Alojz Hlina | 25.5.2012 o 13:16 | Karma článku: 8,00 | Prečítané:  1707x

Obyčajný človek populárnejší ako J. Lennon alebo kamera v parlamente? Ak by sme popularitu posudzovali len podľa toho, koľkokrát je človek na zázname kamery, tak hociktorý dnešný obyčajný človek by bol populárnejší ako J. Lennon.

Dnes sú kamery na každom kroku, snímajú a dokumentujú. Snímajú a dokumentujú, s tým nič neurobíme.

Môžeme maximálne ustáť to, že nebudú všade.

V parlamente je o jednu kameru menej. Predchádzajúci predseda parlamentu Richard Sulík ju tam dal namontovať. Aj kvôli tomu, aby nedochádzalo k podvodom pri podpisovaní prezenčnej listiny. Žiaľ, musíme povedať, že k podvodom dochádzalo. Rafaj podpisoval Slotu. Bolo to odhalené vďaka novinárom zo SME. Smutné je, že sa nič nevyšetrilo. Koniec koncov tak, ako vždy.

Za Sulíka preto pribudla kamera. V zmysle tejto logiky však môže dôjsť aj k absurdným situáciám. Ak bude niekto stále očurávať dosku na záchode parlamentu, dáme kameru aj tam?

Mne tá kamera v parlamente nevadila. Bola to len ďalšia z kamier, ktorých sú v parlamente desiatky. Či je tam o jednu viac alebo menej, je mi úplne jedno. Smutné sú len tie okolnosti, za akých bola namontovaná a čo tým zákonodarca „sledoval".

Meritórne však samotná kamera nad prezenčkami skoro nič nerieši.  To, že sa poslanec zapíše do prezenčnej listiny, ešte stále neznamená, že pracuje pre „blaho svojho národa".

Ono to vlastne neznamená skoro nič. Zapíšem sa pekne krásne a zmiznem z parlamentu, keďže viem, kedy sú hlasovania, tak prídem len na ne. Môžem potvrdiť z praxe, videl som , ako sa pred hlasovaním poslanci začínajú trúsiť do budovy Národnej Rady.

Ak by chcel niekto zistiť, či sú poslanci v parlamente a hlavne v sále, dám novinárom  tip. Zo záznamu kamier, ktoré sú sále treba urobiť strih napríklad v hodinových skokoch a zistíme, aká je pravda.

Pravda bude taká, že niektorí poslanci síce sú podpísaní na prezenčnej listine, nad ktorou je alebo nie je kamera, ale v sále nie sú, respektíve ukazujú iba pri samotných hlasovaniach. Ak sa toho nikto nechytí, tak to asi urobíme sami  a myslím, že to bude zaujímavé pozeranie. A určite bude mať lepšiu výpovednú hodnotu ako prezenčná listina.

Pre spravodlivosť treba dodať, že ak by na predchádzajúcej májovej schôdzy neboli účastní  poslušní  poslanci za SMER, tak by sála bola často krát poloprázdna alebo rovno treba konštatovať, že ak by sa poslanci zúčastňovali rokovaní v sále tak ako poslanci za SDKÚ, tak potom by bolo často krát lepšie vypnúť svetlá a klimatizáciu, aspoň by sa niečo ušetrilo. Lebo vtedy by v sále nebol skoro nik.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?