Výzva: Neupratujte Luník 9!

Autor: Alojz Hlina | 25.6.2012 o 9:13 | Karma článku: 16,88 | Prečítané:  5767x

V tlači prebehla informácia, že situácia na Luníku 9 v Košiciach je opäť zúfalá. Skládku smetí, ktorú tam vytvorili obyvatelia tohto sídliska je nevyhnutné odpratať a náklady na jej odpratanie má znova uhradiť mesto Košice.  

Moja výzva pre primátora Košíc pána R. Rašiho je: Nerobte to!

Neurobte znova tú istú chybu, že smetisko odpracete na náklady mesta.

Je to nesystémové riešenie a celú situáciu len zhoršuje.

V prípade, že mesto opätovne pristúpi k odprataniu skládky okrem finančných nákladov prispeje obrovskou mierou k tomu, že vnímanie problému vzájomného spolunažívania s rómskou komunitou sa prudko zhorší. Zábery kamier, ako nakladajú za mestské peniaze odpad obyvateľov Luníka 9, pomedzi ktoré bude vidno behať potkany, budú posilňovať u niektorých ľudí názor, že situácia je nezvládnuteľná a na úkor iných občanov.

Som pripravený na júlovú schôdzu parlamentu predložiť novelu zákona o odpadoch, ako aj návrhy na iné zmeny v zákonoch, a to tak, aby obyvatelia, ktorí vlastným zavinením založili pri obydliach nebezpečnú skládku odpadu a /alebo/ nekonali tak, aby odvrátili ohrozenie obyvateľstva, ktoré jej vznikom nastalo a pretrváva, prebrali v miere primeranej za takúto skutočnosť zodpovednosť.

Cieľom bude to, aby obyvatelia Luníka 9, ale aj obyvatelia iných obcí a miest na Slovensku pochopili, že vytvorenie nebezpečnej skládky, resp. neodvrátenie ohrozenia občanov, ktoré jej vznikom nastalo, bude pre nich znamenať problém a výhodnejšie bude, ak si takúto skládku odpracú sami.

Budem rád, ak pán primátor bude maž záujem na túto tému debatovať a môžeme prípadne zmeny do parlamentu predložiť spoločne.

Zároveň primátorovi R.  Rašimu navrhujem do času, kým obyvatelia Luníka 9 pochopia, že výhodnejšie pre nich bude, keď si skládku odpracú sami, aby  potenciálnu epidemiologickú hrozbu odpadu riešil vápenným zásypom.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

EKONOMIKA

Daniari pripravili na Remetu trestné oznámenie, na políciu neodišlo

Firma buduje tunel za 410 miliónov eur.

ŠPORT

Slovenka dvakrát zdolala olympijskú víťazku. Pár hodín po maturite

Podmaníková vraj favoritku rozplakala.


Už ste čítali?