Výzva: Neupratujte Luník 9!

Autor: Alojz Hlina | 25.6.2012 o 9:13 | Karma článku: 16,88 | Prečítané:  5770x

V tlači prebehla informácia, že situácia na Luníku 9 v Košiciach je opäť zúfalá. Skládku smetí, ktorú tam vytvorili obyvatelia tohto sídliska je nevyhnutné odpratať a náklady na jej odpratanie má znova uhradiť mesto Košice.  

Moja výzva pre primátora Košíc pána R. Rašiho je: Nerobte to!

Neurobte znova tú istú chybu, že smetisko odpracete na náklady mesta.

Je to nesystémové riešenie a celú situáciu len zhoršuje.

V prípade, že mesto opätovne pristúpi k odprataniu skládky okrem finančných nákladov prispeje obrovskou mierou k tomu, že vnímanie problému vzájomného spolunažívania s rómskou komunitou sa prudko zhorší. Zábery kamier, ako nakladajú za mestské peniaze odpad obyvateľov Luníka 9, pomedzi ktoré bude vidno behať potkany, budú posilňovať u niektorých ľudí názor, že situácia je nezvládnuteľná a na úkor iných občanov.

Som pripravený na júlovú schôdzu parlamentu predložiť novelu zákona o odpadoch, ako aj návrhy na iné zmeny v zákonoch, a to tak, aby obyvatelia, ktorí vlastným zavinením založili pri obydliach nebezpečnú skládku odpadu a /alebo/ nekonali tak, aby odvrátili ohrozenie obyvateľstva, ktoré jej vznikom nastalo a pretrváva, prebrali v miere primeranej za takúto skutočnosť zodpovednosť.

Cieľom bude to, aby obyvatelia Luníka 9, ale aj obyvatelia iných obcí a miest na Slovensku pochopili, že vytvorenie nebezpečnej skládky, resp. neodvrátenie ohrozenia občanov, ktoré jej vznikom nastalo, bude pre nich znamenať problém a výhodnejšie bude, ak si takúto skládku odpracú sami.

Budem rád, ak pán primátor bude maž záujem na túto tému debatovať a môžeme prípadne zmeny do parlamentu predložiť spoločne.

Zároveň primátorovi R.  Rašimu navrhujem do času, kým obyvatelia Luníka 9 pochopia, že výhodnejšie pre nich bude, keď si skládku odpracú sami, aby  potenciálnu epidemiologickú hrozbu odpadu riešil vápenným zásypom.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?