Parlamentný výbor sa bojí generála ŠTB

Autor: Alojz Hlina | 24.7.2012 o 10:40 | Karma článku: 20,25 | Prečítané:  3746x

Včera /23.7.2012/ prebiehalo na parlamentnom výbore pre ľudské práva a národnostné menšiny  vypočutie kandidátov  za členov do správnej  rady ÚPN. Mohol som zvoliť aj lepšiu relaxáciu  po náročnom predchádzajúcom týždni, ale nedalo mi,  aby som sa tam nešiel pozrieť.

Som človek, ktorý sa vie tešiť aj z mála. Keďže na minulej schôdzi neprešlo, aby sa kandidáti predstavili v pléne parlamentu ocenil som, že  vypočutie bude aspoň na výbore.

Celým  verejným vypočutím sa v miestnosti výboru vznášal taký  „opar komunizmu". Asi  to bolo spôsobené  tým, čo má ÚPN vo svojom „referáte". Najskôr nás pani podpredsedníčka parlamentu J. Laššáková  poučila,  že tak či onak, majú väčšinu. A ešte nás upozornila, že keďže sú tu média, mali by sme sa kandidátov pýtať korektne. Ono zase na druhej strane je to určitý progres,  vzhľadom na „opar komunizmu" čo tam bol, by mohla kľudne povedať, že sa nemáme pýtať vôbec...

Čo ma však dorazilo bolo to, že som po 23 rokoch od revolúcie zistil, že parlamentný výbor  v zastúpení starej poslaneckej gardy sa stále bojí generála ŠTB.

Položil som kandidátom  do správnej rady ÚPN v zásade nevinnú otázku. A to síce, či sa budú venovať pôsobeniu bývalého šéfa ŠTB generála A. Lorenza. A v prípade, že zistia okolnosti, ktoré by boli relevantné na podanie na generálnu prokuratúru na jeho osobu, tak aj  urobia. 

Skôr, ako stihli odpovedať, predseda výboru p. R. Chmel dal hlasovať o ukončení verejného vypočutia. Návrh ukončiť vypočutie  samozrejme prešiel. Odpovede som sa nedočkal. Hlasovala „stará garda". Našťastie  ročníky, ktoré sa už nemusia báť generála ŠTB, medzi nimi neboli. P. Pollák, ročník 1973, sa držal. A poslankyňa L. Nicholsonova  (ešte mladšia ako Pollák)  bola proti.

Naozaj som netušil, že poslanci, parlamentný výbor a parlament sa bojí bývalého generála ŠTB!

Žijem v čudnej krajine!

Predseda výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny,  ktorý bol aj podpredsedom  vlády pre ľudské práva a národnostné menšiny, opakujem „ľudské práva",  nedovolí odpovedať na otázku, ktorá sa týka  šéfa organizácie,  ktorá mučila a zabíjala ľudí v našej krajine.

Naozaj žijem v čudnej krajine!

Ak sa voľba  kandidátov,  ktorí mi neodpovedali na otázku  týkajúcu sa generála ŠTB,  dostane do pléna, budem protestovať. Nezmierim sa s tým.

 Žijem síce v čudnej krajine, ale to ešte neznamená, že sa s tým zmierim a budem akceptovať takéto absurdity!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?