Jožo Ráž a Číňania

Autor: Alojz Hlina | 11.8.2012 o 13:52 | (upravené 11.8.2012 o 13:57) Karma článku: 13,72 | Prečítané:  3822x

Je to už viac ako 20 rokov, čo chodím do Číny a dovolím si tvrdiť, že Číne dosť rozumiem. V poslednom čase sa Čína zjavila v médiach v troch súvislostiach. Obrovský záujem vyvolala informácia, že Čína neplatí za ambasádu. Číňania sú veľmi hrdý národ a takáto súvislosť, v ktorej sú označení, že voľačo nedodržiavajú, je pre nich veľmi citlivá.

Neverím tomu, že Číňania neplatia za ambasádu preto, že nechcú alebo že nemajú peniaze. Predpokladám, že preto, lebo niekto s nimi niečo nedohodol.

Slovenská ambasáda v Pekingu sa nachádza na najlukratívnejšom mieste v celom Pekingu. Je to vskutku top adresa. Ak za túto top adresu neplatíme, tak predpokladám, že sa to malo dohodnúť recipročne i na Slovensku. Prečo sa nedohodlo? Neviem. Viem len to, že bývalý Minister zahraničných vecí SR Mikuláš Dzurinda sa úplne nediplomaticky, ba až trápne odmietol stretnúť s novovymenovaným čínskym veľvyslancom. Viem o tom svoje.

Druhá správa je zo „suterénu". A to, že spevák skupiny, na ktorej koncert  som aj ja ako malý chlapec stál v rade, rozpráva z cesty.

Vyzývam týmto pána J. Ráža, aby sa verejne ospravedlnil Číňanom za výroky, ktoré odzneli na adresu Číňanov v rozhovore, ktorý poskytol týždenníku Instinkt.

Rovnako ako podpredseda Výboru pre obranu a bezpečnosť sa budem intenzívne zaujímať o to, aký bude priebeh konania o posúdení skutočnosti, či  pán J. Ráž je spôsobilý držať zbraň.

A tretia správa?

Prešla len s minimálnym záujmom.

Ide o článok v denníku Pravda: Slovenskú ekonomiku zachraňuje Čína, v ktorom sa píše ako export aut zo slovenských automobiliek drží naše čísla ako tak nad vodou. Mimochodom, je to už dvadsať rokov, ako som pri úplne prvých vývozoch aut z Bratislavy do Číny bol aj ja.

Tri správy v súvislosti s Čínou. Tá najdôležitejšia vzbudila najmenší záujem. Neschopnosť nášho ministerstva zahraničných vecí sa recipročne dohodnúť vzbudila veľký záujem. A správa, v ktorej odzneli výroky hraničiace so zákonom zaujala azda najviac.

Zvláštna krajina toto Slovensko.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Amerika posilňuje námorníctvo

Hlavný nástroj vojenskej prevahy čaká rozširovanie.

EKONOMIKA

Prečo je pre ľudí dobré, že začali ceny opäť rásť?

Výška prídavkov a dávok by sa mala rozmraziť a ich suma by mala opäť začať rásť.

DOMOV

SaS sa vzďaľuje liberalizmu, odchodom Mihála stráca výhodu

Mnohé výrazné osobnosti už v SaS chýbajú.


Už ste čítali?