Martin Poliačik a jeho "stratégia"

Autor: Alojz Hlina | 30.8.2012 o 10:14 | (upravené 30.8.2012 o 10:29) Karma článku: 7,92 | Prečítané:  2119x

Podujal som sa napísať tento text z úcty k ľuďom, ktorí tvrdia, že ich ľudské práva sú popierané. Nebudem tu rozoberať, či si to myslím aj ja, respektíve do akej miery sú alebo nie sú popierané. Vždy, keď počujem ľudské práva, zvýšim pozornosť, lebo naozaj sú pre mňa dôležité. I keď v našej spoločnosti sa tomu ťažko uverí.

Ako odznelo v konštatovaní redaktora K. Sudora,  keď sa povie meno Martin Poliačik, tak deväť z desiatich ľudí si ho spojí s agendou homosexuálov a trávou. Ja by som sa takémuto spojeniu bránil. Bránil by som sa spájaniu agendy, v ktorej hovoríme o tom, že niekoho ľudské práva môžu byť spájané s agendou trávy a drog. Je to zlé prepojenie. Po rozhovore, ktorý poskytol môj poslanecký kolega pre denník SME by som sa tomu bránil oveľa ofenzívnejšie. Prečo?

Už samotné spojenie dvoch rozdielnych oblastí je zlé a vytvára pocit akejsi vzájomnej prepojenosti. No a ak by mal byť a čele týchto dvoch tém Martin Poliačik a mňa alebo niekoho z mojej rodiny by sa týkala oblasť, v ktorej hovoríme o tom, či sa niekoho ľudské práva porušujú či neporušujú, bránil by som sa tomu, aby sa tento problém vnímal cez osobu pána Poliačika a v prepojenosti s agendou trávy a drog. Bránil by som sa veľmi aktívne.

Bránil, a to aj odporúčam ľuďom, ktorých sa to týka.

Pokiaľ bude tieto témy prezentovať Martin Poliačik a takým spôsobom, ako ich prezentuje, tak sa v tejto problematike zmeny diať nebudú.

Po rozhovore M.Poliačika v denníku SME ani silný predseda strany ako je R. Fico nebude „lámať cez koleno" svojich poslancov tak, aby hlasovali v dojemnej zhode s návrhmi M.Poliačika.

Po tom, čo Poliačik navystrájal, dovolím si tvrdiť, že sa dlho nič diať nebude. Predseda strany SMER si dobre rozmyslí, kde bude vysvetľovať. Či bude vysvetľovať radšej v Európe, prečo vynecháva tému príslušnú ľavici alebo sa pokúsi o nadľudský výkon po tom, čo narozprával M. Poliačik a skúsi presvedčiť svojich voličov tu na Slovensku.

V slovenskom parlamente nie je nik, kto by absolvoval West Point, kde by sa učil stratégie. Žiaľ, v slovenskom parlamente sú ľudia,  ktorí strategicky nerozmýšľajú , resp. ani nevedia, čo stratégia je.  Ak Martin Poliačik chce pomôcť ľuďom z LGBT komunity, ale aj ľuďom, ktorí chcú huliť dekriminalizovane, tak robí presný opak.

To, ako témy prezentuje, vytvára len ďalšie bariéry a dôvody, aby sa týchto tém nikto nechytal. Ono totižto málokto chce mať  niečo spoločné s tým, že... heroín v čistej forme je v zásade neškodná vec alebo že život možno prerušiť, však on sa zjaví inde...

V zásade existujú dve možnosti: Martin Poliačik je veľký hráč a šach hrá na niekoľko ťahov dopredu alebo nie je a je to čistá amatérčina. Ak je veľký hráč, veľký cynický hráč, vie, že LGBT a tráva musia byť jeho témy a že s nimi môže uhrať ďalšie voľby, len si ich nemôže dať zobrať. Preto, ak SMER vypustil balónik, že sa týmto témam ide venovať, okamžite vypálil v predstihu a postavil SMER do polohy: podporte náš návrh, aby sme do omrzenia mohli vykrikovať, že sme to boli my, kto to urobil. Ak by nad tým SMER kvôli európskym partnerom začal so škrípaním všetkých zubov uvažovať, tak M. Poliačik „odpáli" rozhovor, po ktorom už R.Fico nebude riskovať jednotu svojho klubu a lámať svojich poslancov na to, aby sa spájali s Poliačikovými životnými skúsenosťami ...

Zjednodušene sa dá povedať , že ak by boli niektorí poslanci za SAS v parlamente ticho a nedávali nezodpovedné vyhlásenia do médií, tak LGBT komunite by sa črtala šanca, že SMER niečo predloží a rovnako asi ľuďom, ktorí chcú huliť dekriminalizovane by sa zvýšili šance na zmenu zákonov. Kým však budú v parlamente argumentačné guľomety Martina Poliačika, šance sa prudko znižujú.

To je ale paradox, že?

Otázka stojí, či si to M. Poliačik uvedomuje alebo nie? Ak nie, tak mu to niekto povedzte a trpezlivo vysvetlite. Ak si to uvedomuje, tak je studený cynik, ktorý ľudí z LGBT komunity len využíva.

Uvidíme ...

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?