Poslanec SAS – "väzeň" svedomia?

Autor: Alojz Hlina | 3.9.2012 o 10:27 | (upravené 3.9.2012 o 10:38) Karma článku: 6,50 | Prečítané:  1654x

Bude poslanec Martin Poliačik väzňom svedomia? Nebude. Ani náhodou. Vždy som obdivoval príbehy statočných ľudí, ktorí za svoj názor, svoje presvedčenie trpeli, boli perzekuovaní alebo dokonca skončili vo väzení, no napriek tomu nezmenili, nehanbili sa za svoj názor. Stali sa väzňami svedomia.  

Martin Poliačik má na niektoré javy v spoločnosti svoj názor a aj ho prezentuje. Avšak pri prvej zmienke o tom, že by mohol mať kvôli tomu svojmu názoru problémy,  namiesto toho, aby si stál za svojim názorom,  zbabelo sa stiahne a vyhovára.

Skutočná osobnosť, človek pevného názoru by práve naopak povedal: „...nebojím sa, svoj názor si obhájim, a ak bude treba aj na súde... mňa nezlomíte ...".

Poslanec a SAS v živom vysielaní rádia Frontinus  povedal: „ ... tak isto, ako po práci si niekto môže dať dve pivká, tak isto rozumne si niekto môže dať raz za víkend jedného jointa ... „

Celý rozhovor.

Poslanec za SAS v rozhovore pre denník SME povedal:  „Čistý heroín je pre telo v zásade neškodná vec, respektíve ani zďaleka nie je taký škodlivý ako ten, čo miešajú s rôznymi prímesami. Vytvára síce silnú závislosť, ale človek dokáže nejako fungovať

Ak toto je názorom Martina Poliačika, prečo za svoj názor hrdinsky nebojuje?

Po týchto vyjadreniach poslanec Číž /SMER/, predseda mandátovo-imunitného výboru povedal, že zatiaľ nevidí dôvody na konanie.

Poliačikov stranícky kolega SAS, poslanec  P. Osuský napísal obranný blog /tu mi nedá nespomenúť, že poslanec Osuský plamenne obhajoval aj umiestnenie vysielača mobilného operátora nad hlavy detí na streche Základnej školy, do ktorej chodia aj moje dcéry/.

Namiesto hrdinského zotrvania v názore sme svedkami iba zbabelého vyhovárania a uvádzania na „pravú mieru". Poznajúc slovenské reálie ma už toto trápne divadlo v slovenskom kontexte nezaujíma.

Stále sme však súčasťou Európy a preto ma zaujíma, ako by vyjadrenia M. Poliačika vyhodnocovali v niektorých iných parlamentoch Európy.

Zvažujem, že požiadam výbory, ktoré sú obdobou nášho mandátového a imunitného výboru v niektorých krajinách o odpoveď na otázku: Ako by postupovali v prípade, že poslanec ich zákonodarného zboru v živo vysielaní rádia povedal výrok, ako ho vyjadril M. Poliačik a samozrejme rovnako ako by reagovali na vyjadrenia, ktoré boli uverejnené v rozhovore pre denník SME. Skutočne ma to zaujíma.

Odkaz pre pani H.Fábry:

Písal som to už aj v inom texte, tu a ešte to pre istotu zopakujem: pokiaľ chcete, aby sa vo Vašej agende niečo pohlo, nedovoľte, aby sa nenáležite spájala s agendou drog. Akcentujte ľudsko-právny rozmer a nenechajte SAS-ku, resp. niektorých ich poslancov, aby si z Vás urobili štít.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?