Budeme za osobné autá platiť mýto vláde a cyperským firmám?

Autor: Alojz Hlina | 6.9.2012 o 10:50 | (upravené 6.9.2012 o 13:25) Karma článku: 10,01 | Prečítané:  1494x

Vláda predložila návrh zákona, ktorý predpokladá, že do všetkých vozidiel  budú umiestňované technologické zariadenia /čipy/, ktoré budú komunikovať s iným technologickým zariadením v  dopravnej infraštruktúre. Okrem iných údajov budú vyhodnocovať aj údaje o dĺžke prejazdenej vzdialenosti po pozemnej komunikácii.

Mám odôvodnenú obavu, že tieto skutočnosti sú predprípravou na zavedenie mýta aj pre osobné automobily./video č.1/

Návrh zákona o inteligentných dopravných systémoch v cestnej doprave , ktorý tieto skutočnosti doslovne uvádza vo svojom texte, prešiel  hlasovaním poslancov strany SMER vo Výbore pre obranu a bezpečnosť.

Štátny tajomník Andrej Holák, ktorý na výbore obhajoval návrh zákona, prišiel na výbor nepripravený a na závažné otázky odpovedal, že nevie./video č.2/

Zároveň, žiaľ, musím skonštatovať, že poslancov za stranu SMER nezaujíma, ako sa  smernica EÚ o inteligentných dopravných systémoch bude  aplikovať  v iných európskych krajinách. A ani ich nezaujíma, s akými nákladmi dané krajiny kalkulujú. Nezaujíma, lebo  uznesenie, ktoré  by tieto informácie od Ministerstva dopravy požadovalo, zamietli./Video č.3/

Požiadal som  Vládu SR, aby sa k celej tejto záležitosti vyjadrila. V prípade, že otázky nebudú dostatočne zodpovedané a návrh zákona bude v tejto forme predložený do druhého čítania, upozorňujem vládu SR, že občania našej krajiny majú právo na protest.

Predpokladaný termín protestu je 17.9. od 16:00 hod.

Forma: pomalá jazda autom na trase Colnica Bratislava/Berg- Most SNP- Úrad vlády- Ministerstvo dopravy SR.

Ak vláda plánuje, zjednodušene povedané to, že cesta osobným autom z Bratislavy do Žiliny bude stáť sumu X, napríklad 20 EUR a že z tejto sumy, predpokladám, pôjde viac ako 50% na účet súkromnej firmy pravdepodobne  s cyperskými koreňmi, čo je na Slovensku bežný jav, ľudia majú právo protestovať a povedať: NIE!

Video č.1-Zasadnutie Výboru pre obranu a bezpečnosť - úvod:

Video č.2-Zasadnutie Výboru pre obranu a bezpečnosť - Štátny tajomník  A.Holák - predkladateľ prišiel na rokovanie nepripravený:

Video č.3-Zasadnutie Výboru pre obranu a bezpečnosť - ako poslanci SMER-u "utopili" návrhy, aby sme zistili, ako to robia v Európe a s akou finančnou náročnosťou:

 

Protest na FB:

http://www.facebook.com/events/280652478706917/?notif_t=plan_user_joined

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kiska, Kaliňák či Matovič. Ako reagujú politici na návrh na rozpustenie ĽSNS

Smer pripomína Adolfa Hitlera, Most-híd hovorí o logickom kroku.

KOMENTÁRE

Dni Islamského štátu sú takmer spočítané, ale teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci sa vracajú do Európy.


Už ste čítali?