Budeme za osobné autá platiť mýto vláde a cyperským firmám?

Autor: Alojz Hlina | 6.9.2012 o 10:50 | (upravené 6.9.2012 o 13:25) Karma článku: 10,01 | Prečítané:  1496x

Vláda predložila návrh zákona, ktorý predpokladá, že do všetkých vozidiel  budú umiestňované technologické zariadenia /čipy/, ktoré budú komunikovať s iným technologickým zariadením v  dopravnej infraštruktúre. Okrem iných údajov budú vyhodnocovať aj údaje o dĺžke prejazdenej vzdialenosti po pozemnej komunikácii.

Mám odôvodnenú obavu, že tieto skutočnosti sú predprípravou na zavedenie mýta aj pre osobné automobily./video č.1/

Návrh zákona o inteligentných dopravných systémoch v cestnej doprave , ktorý tieto skutočnosti doslovne uvádza vo svojom texte, prešiel  hlasovaním poslancov strany SMER vo Výbore pre obranu a bezpečnosť.

Štátny tajomník Andrej Holák, ktorý na výbore obhajoval návrh zákona, prišiel na výbor nepripravený a na závažné otázky odpovedal, že nevie./video č.2/

Zároveň, žiaľ, musím skonštatovať, že poslancov za stranu SMER nezaujíma, ako sa  smernica EÚ o inteligentných dopravných systémoch bude  aplikovať  v iných európskych krajinách. A ani ich nezaujíma, s akými nákladmi dané krajiny kalkulujú. Nezaujíma, lebo  uznesenie, ktoré  by tieto informácie od Ministerstva dopravy požadovalo, zamietli./Video č.3/

Požiadal som  Vládu SR, aby sa k celej tejto záležitosti vyjadrila. V prípade, že otázky nebudú dostatočne zodpovedané a návrh zákona bude v tejto forme predložený do druhého čítania, upozorňujem vládu SR, že občania našej krajiny majú právo na protest.

Predpokladaný termín protestu je 17.9. od 16:00 hod.

Forma: pomalá jazda autom na trase Colnica Bratislava/Berg- Most SNP- Úrad vlády- Ministerstvo dopravy SR.

Ak vláda plánuje, zjednodušene povedané to, že cesta osobným autom z Bratislavy do Žiliny bude stáť sumu X, napríklad 20 EUR a že z tejto sumy, predpokladám, pôjde viac ako 50% na účet súkromnej firmy pravdepodobne  s cyperskými koreňmi, čo je na Slovensku bežný jav, ľudia majú právo protestovať a povedať: NIE!

Video č.1-Zasadnutie Výboru pre obranu a bezpečnosť - úvod:

Video č.2-Zasadnutie Výboru pre obranu a bezpečnosť - Štátny tajomník  A.Holák - predkladateľ prišiel na rokovanie nepripravený:

Video č.3-Zasadnutie Výboru pre obranu a bezpečnosť - ako poslanci SMER-u "utopili" návrhy, aby sme zistili, ako to robia v Európe a s akou finančnou náročnosťou:

 

Protest na FB:

http://www.facebook.com/events/280652478706917/?notif_t=plan_user_joined

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?