Protest 17.9.2012-Prejazd mestom

Autor: Alojz Hlina | 14.9.2012 o 10:30 | (upravené 14.9.2012 o 10:42) Karma článku: 7,30 | Prečítané:  1075x

V pondelok 17. Septembra sa uskutoční protest proti prijatiu Zákona o inteligentných dopravných systémoch /IDS/ v cestnej doprave v takej podobe, v akej bol predložený do parlamentu.

Protest sa uskutoční na podporu nasledovných požiadaviek:

-          Stiahnutie predloženého návrhu zákona /tlač 139/ z rokovania parlamentu,

-          Vypracovanie správy o tom, ako zapracovali smernicu Európskej únie o IDS do svojej legislatívy iné európske krajiny a aké sú s tým spojené ich náklady na štátny rozpočet danej krajiny / u nás sa počíta so zaťažením štátneho rozpočtu na úrovni 47 miliónov EUR, skoro 1,5 miliardy SKK/. Uvedenú správu žiadame predložiť Ministrom dopravy SR na októbrovom zasadnutí  NR SR. Na základe prerokovania tejto správy v parlamente a vo výboroch žiadame prijať odporúčanie pre Ministerstvo dopravy, akým spôsobom má smernicu EÚ zapracovať do našej legislatívy. Ministerstvo následne tento pripravený návrh predloží na decembrovú schôdzu NR SR.

Forma protestu:

prejazd mestom osobnými automobilmi po vopred určenej trase so začiatkom na Colnici Berg - Most SNP - Úrad vlády SR - Ministerstvo dopravy.

Odôvodnenie protestu:

-Slovensko prijíma zákonnú normu, ktorá v čase krízy zaťaží rozpočet sumou 47 mil. EUR.

-Slovenská verejnosť nie je informovaná, či je táto zákonná norma nevyhnutná a prečo to má v tak ťažkej ekonomickej situácii zaťažiť slovenský rozpočet tak vysokou sumou.

-Návrh zákona sa prezentuje ako úprava, ktorá má pomôcť bezpečnosti cestnej premávky. Je preto absolútne nelogické, prečo zákon doslovne uvádza, že technologické zariadenie v aute bude zaznamenávať počet prejazdených kilometrov. Aký má vplyv na bezpečnosť cestnej premávky informácia, koľko občan prejde na svojom súkromnom aute kilometrov?

-Ministerstvo predloženým návrhom zákona pripravuje zákonné predpoklady na to, aby sa v dohľadnej dobe zaviedol mýtny systém aj pre súkromné osobné autá obyvateľov.

Čo v prípade nesplnenia požiadaviek?

V prípade, že tieto dve požiadavky nebudú splnené, bude realizovaný ostrý blokádny štrajk v uliciach mesta Bratislava v zatiaľ bližšie neurčenom termíne.

PS.: polovica peňazí pre učiteľov sa už našla. Na mzdové požiadavky učiteľov je potrebná suma cca 100 mil.  EUR. Ak sa prehodnotí Zákon o IDS a 47 mil. EUR by sa nepoužilo na jeho realizáciu, vláda by už mala skoro 50% sumy, ktorú potrebuje na platy učiteľov.

post.jpg

 

Protest na FB

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?