Protest 17.9.2012-Prejazd mestom

Autor: Alojz Hlina | 14.9.2012 o 10:30 | (upravené 14.9.2012 o 10:42) Karma článku: 7,30 | Prečítané:  1074x

V pondelok 17. Septembra sa uskutoční protest proti prijatiu Zákona o inteligentných dopravných systémoch /IDS/ v cestnej doprave v takej podobe, v akej bol predložený do parlamentu.

Protest sa uskutoční na podporu nasledovných požiadaviek:

-          Stiahnutie predloženého návrhu zákona /tlač 139/ z rokovania parlamentu,

-          Vypracovanie správy o tom, ako zapracovali smernicu Európskej únie o IDS do svojej legislatívy iné európske krajiny a aké sú s tým spojené ich náklady na štátny rozpočet danej krajiny / u nás sa počíta so zaťažením štátneho rozpočtu na úrovni 47 miliónov EUR, skoro 1,5 miliardy SKK/. Uvedenú správu žiadame predložiť Ministrom dopravy SR na októbrovom zasadnutí  NR SR. Na základe prerokovania tejto správy v parlamente a vo výboroch žiadame prijať odporúčanie pre Ministerstvo dopravy, akým spôsobom má smernicu EÚ zapracovať do našej legislatívy. Ministerstvo následne tento pripravený návrh predloží na decembrovú schôdzu NR SR.

Forma protestu:

prejazd mestom osobnými automobilmi po vopred určenej trase so začiatkom na Colnici Berg - Most SNP - Úrad vlády SR - Ministerstvo dopravy.

Odôvodnenie protestu:

-Slovensko prijíma zákonnú normu, ktorá v čase krízy zaťaží rozpočet sumou 47 mil. EUR.

-Slovenská verejnosť nie je informovaná, či je táto zákonná norma nevyhnutná a prečo to má v tak ťažkej ekonomickej situácii zaťažiť slovenský rozpočet tak vysokou sumou.

-Návrh zákona sa prezentuje ako úprava, ktorá má pomôcť bezpečnosti cestnej premávky. Je preto absolútne nelogické, prečo zákon doslovne uvádza, že technologické zariadenie v aute bude zaznamenávať počet prejazdených kilometrov. Aký má vplyv na bezpečnosť cestnej premávky informácia, koľko občan prejde na svojom súkromnom aute kilometrov?

-Ministerstvo predloženým návrhom zákona pripravuje zákonné predpoklady na to, aby sa v dohľadnej dobe zaviedol mýtny systém aj pre súkromné osobné autá obyvateľov.

Čo v prípade nesplnenia požiadaviek?

V prípade, že tieto dve požiadavky nebudú splnené, bude realizovaný ostrý blokádny štrajk v uliciach mesta Bratislava v zatiaľ bližšie neurčenom termíne.

PS.: polovica peňazí pre učiteľov sa už našla. Na mzdové požiadavky učiteľov je potrebná suma cca 100 mil.  EUR. Ak sa prehodnotí Zákon o IDS a 47 mil. EUR by sa nepoužilo na jeho realizáciu, vláda by už mala skoro 50% sumy, ktorú potrebuje na platy učiteľov.

post.jpg

 

Protest na FB

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Čo sa deje v hokeji? Je to divadlo, vinníkmi sme všetci, tvrdí Graňák

Zlá skúsenosť s Cígerom a Švehlom mohla odradiť hráčov z NHL od štartu na majstrovstvách sveta, hovorí skúsený obranca.

KULTÚRA

Iva Bittová: Nemôžem si dovoliť strácať čas a báť sa

Česká speváčka žije v USA. Koncertuje u nás so skupinou Čikori.

TECH

Vedci sú na stope tajomstvu DNA

Vďaka úžasnému technologickému vývoju vznikajú nové vedné odbory.


Už ste čítali?