Učitelia! Vláda našla peniaze na Vaše platy!

Autor: Alojz Hlina | 16.9.2012 o 12:01 | (upravené 16.9.2012 o 12:08) Karma článku: 10,19 | Prečítané:  2319x

Tlačová správa Úradu vlády: „Vláda sa na svojom mimoriadnom zasadnutí na pôde Univerzity Komenského dňa 17/9  uzniesla na nasledovnom:  

-Zaviazala Ministra dopravy pána J. Počiatka, aby stiahol z rokovania parlamentu návrh Zákona o inteligentných dopravných systémoch v cestnej doprave /Ďalej len Zákon o IDS/.

-Odporučila Ministrovi školstva SR p. Čaplovičovi vstúpiť do jednania s Ministerstvom financií a finančné prostriedky, ktoré mali byť použité na realizáciu Zákona o IDS zapracovať v návrhu štátneho rozpočtu na budúci rok do kapitoly školstva.

Ďalej Vláda SR zaviazala Ministra dopravy SR predložiť do 30 dní nasledovné informácie:

Súhrnnú informáciu, ako aplikujú smernicu EK o IDS v iných európskych krajinách a s akými nákladmi rátajú pri jej aplikácii,

Informáciu o procese tvorby návrhu Zákona o IDS, ktorý bol stiahnutý z rokovania parlamentu, a to s dôrazom najmä na tú skutočnosť, kto navrhoval , resp. presadzoval v procese tvorby návrhu priamo do zákona vloženie textu, že sa bude zaznamenávať počet prejazdených kilometrov."

Táto správa je zatiaľ fikcia.

V prípade, že je však naša vláda spravodlivá, správu v podobnom znení vydá. Ak nevydá, tak na spravodlivosti jej záleží asi tak, ako mne na tom, do koho je zaľúbená Martinka z Turca. /Mimochodom, očakávam, že keď si Minister kultúry SR už konečne pozrel, aký hnoj vytvárajú niektoré „tvorivé" štáby , tak bude konať. /

Odkaz pre učiteľov:

Sledujte, prosím, utorkové hlasovanie v parlamente. Ak prejde Zákon o IDS, tak okrem iných skutočností  to bude aj potvrdením toho, ako veľmi Vládu SR zaujímajú platy učiteľov v porovnaní s „platmi" pre niektoré vybrané finančné skupiny.

Protest: v pondelok /17.9./ sa uskutoční PROTEST proti prijatiu Zákona o IDS.

Forma protestu: prejazd autom do 3,5 tony po trase Colnica Berg - Most SNP - Úrad vlády SR - Ministerstvo dopravy SR. Začiatok na Colnici Berg o 16:00.

Príďte, každé auto sa ráta!

Video z parlamentu 1:Prečo si myslím, že čipovo-mýtny zákon je zlý.nrsr.jpg

Video z parlamentu 2: Poslancom Smeru sa snažím pomôcť nájsť peniaze pre učiteľov.

nrsr.jpg

poster.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?