Učitelia! Vláda našla peniaze na Vaše platy!

Autor: Alojz Hlina | 16.9.2012 o 12:01 | (upravené 16.9.2012 o 12:08) Karma článku: 10,19 | Prečítané:  2310x

Tlačová správa Úradu vlády: „Vláda sa na svojom mimoriadnom zasadnutí na pôde Univerzity Komenského dňa 17/9  uzniesla na nasledovnom:  

-Zaviazala Ministra dopravy pána J. Počiatka, aby stiahol z rokovania parlamentu návrh Zákona o inteligentných dopravných systémoch v cestnej doprave /Ďalej len Zákon o IDS/.

-Odporučila Ministrovi školstva SR p. Čaplovičovi vstúpiť do jednania s Ministerstvom financií a finančné prostriedky, ktoré mali byť použité na realizáciu Zákona o IDS zapracovať v návrhu štátneho rozpočtu na budúci rok do kapitoly školstva.

Ďalej Vláda SR zaviazala Ministra dopravy SR predložiť do 30 dní nasledovné informácie:

Súhrnnú informáciu, ako aplikujú smernicu EK o IDS v iných európskych krajinách a s akými nákladmi rátajú pri jej aplikácii,

Informáciu o procese tvorby návrhu Zákona o IDS, ktorý bol stiahnutý z rokovania parlamentu, a to s dôrazom najmä na tú skutočnosť, kto navrhoval , resp. presadzoval v procese tvorby návrhu priamo do zákona vloženie textu, že sa bude zaznamenávať počet prejazdených kilometrov."

Táto správa je zatiaľ fikcia.

V prípade, že je však naša vláda spravodlivá, správu v podobnom znení vydá. Ak nevydá, tak na spravodlivosti jej záleží asi tak, ako mne na tom, do koho je zaľúbená Martinka z Turca. /Mimochodom, očakávam, že keď si Minister kultúry SR už konečne pozrel, aký hnoj vytvárajú niektoré „tvorivé" štáby , tak bude konať. /

Odkaz pre učiteľov:

Sledujte, prosím, utorkové hlasovanie v parlamente. Ak prejde Zákon o IDS, tak okrem iných skutočností  to bude aj potvrdením toho, ako veľmi Vládu SR zaujímajú platy učiteľov v porovnaní s „platmi" pre niektoré vybrané finančné skupiny.

Protest: v pondelok /17.9./ sa uskutoční PROTEST proti prijatiu Zákona o IDS.

Forma protestu: prejazd autom do 3,5 tony po trase Colnica Berg - Most SNP - Úrad vlády SR - Ministerstvo dopravy SR. Začiatok na Colnici Berg o 16:00.

Príďte, každé auto sa ráta!

Video z parlamentu 1:Prečo si myslím, že čipovo-mýtny zákon je zlý.nrsr.jpg

Video z parlamentu 2: Poslancom Smeru sa snažím pomôcť nájsť peniaze pre učiteľov.

nrsr.jpg

poster.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kiska, Kaliňák či Matovič. Ako reagujú politici na návrh na rozpustenie ĽSNS

Smer pripomína Adolfa Hitlera, Most-híd hovorí o logickom kroku.

KOMENTÁRE

Dni Islamského štátu sú takmer spočítané, ale teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci sa vracajú do Európy.


Už ste čítali?