Tom Nicholson – šéf NKÚ

Autor: Alojz Hlina | 22.9.2012 o 10:58 | Karma článku: 18,19 | Prečítané:  8214x

Premiér Fico ohlásil, že v prípade, ak celá opozícia bude voliť svojho kandidáta, tak chýbajúce hlasy dodá SMER a K.Krnáč bude zvolený za šéfa NKÚ. Premiér Fico je starý lišiak. Lišiactvo je v tom, že takto to postaviť v tajnej voľbe a u kandidáta, ktorý by mohol „hrýzť", je zároveň už vlastne aj informovanie o výsledku voľby.  

Premiér Fico informoval o výsledku voľby K. Krnáča už vtedy, keď povedal, aké sú podmienky doplnenia hlasov od Smeru. To znamená dávno pred samotnou voľbou.

Slovensko je tak zvláštne smutná krajina. Krajina, v ktorej je všetko možné. Krajina, v ktorej dnes už znamená včera. Krajina, v ktorej niektorí majú podnikateľské nebo, bez ohľadu na to, kto vládne a väčšina spoločnosti sa prepadáva do občianskeho pekla za hriechy iných, ale aj za jeden svoj: nečinnosť, rezignácia.

Na to, aby v parlamente prešiel  kandidát, ktorý by postupoval tak, ako je uvedené v názve úradu, kandidát, ktorý bude kontrolovať a nie „upratovať", na to je potrebné rozdať iné karty.

Postaviť dobrého a silného kandidáta a poslancom povedať: Máte zelenú kartu.

Čaro tajnej voľby je v tom, že za tú plentu nikto nevidí. Nevidí tam žiaden ústredný kontrolný orgán strany a nevidia tam ani kontrolóri z „podnikateľského" neba.  Zároveň by to bolo aj skúškou toho, aký je náš parlament.

Ak by napríklad prijal kandidatúru taký T. Nicholson, to by bola paráda. To by som sa pozrel na tie zmrznuté úsmevy niektorých kolegov v parlamente.

Ak by všetci poslanci dostali zelenú kartu, tak dávam šancu tomu, že by T. Nicholson prešiel. A to by len bola paráda.

Tom Nicholson by pri uvádzaní  do úradu povedal: I have a dream ..., že tým, že budeme robiť to, za čo sme platení, tak urobíme túto krajinu lepšou.

Prehlasujem, že som sa o možnosti kandidatúry T.Nicholsona s ním a ani s nikým iným nebavil, len ma to napadlo dnes ráno pri čítaní jeho najnovšieho blogu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

EKONOMIKA

Daniari pripravili na Remetu trestné oznámenie, na políciu neodišlo

Firma buduje tunel za 410 miliónov eur.

ŠPORT

Slovenka dvakrát zdolala olympijskú víťazku. Pár hodín po maturite

Podmaníková vraj favoritku rozplakala.


Už ste čítali?