Zememerač M. Kotleba a pokryteckí politici

Autor: Alojz Hlina | 1.10.2012 o 13:51 | (upravené 1.10.2012 o 14:00) Karma článku: 11,81 | Prečítané:  4028x

Historicky najdrahšie zameranie pozemku na Slovensku prebehlo v sobotu v Krásnohorskom Podhradí. Kotlebovo zameranie pozemku stálo tento štát pekné peniaze. Kto bude platiť faktúru za policajné manévre? Zase len občania tejto krajiny.

Nevedel som, že M. Kotleba je zememerač. Ak sa rekvalifikoval a išiel si zahrať do Krásnej Hôrky divadielko v pekných zelených prilbách s logom jeho strany, dobre, čo už? Ale prečo k tomu zburcoval celý policajný zbor?

M. Kotleba veľmi dobre vedel, že nič búrať nemôže. Dobre vedel, že najskôr musí existovať právoplatné rozhodnutie o odstránení stavby stavebným úradom, následne rozhodnutie súdu, súhlas väčšiny spoluvlastníkov, exekučný titul a samozrejme, jeho vzťah k danému pozemku musí byť jednoznačný a nespochybniteľný.

Ak by disponoval všetkými týmito náležitosťami, mohol by požiadať o prípadnú súčinnosť polície a až vtedy, dajme tomu, s odretými ušami, môže vyzvať svojich kamarátov, aby mu prišli pomôcť.

Ak však nič z toho v rukách nemal a napriek tomu urobil teatrálnu výzvu, na ktorú samozrejme a logicky musela reagovať aj polícia, mal by prispieť na náklady s tým spojené.

Potom hocikto môže dať výzvu, že ide búrať napríklad Bratislavský hrad, lebo v zásade každý občan SR je jeho spolumajiteľom a vzburcuje tým  svojich priaznivcov a políciu. Nakoniec však len vo fešáckej prilbe otvorí kufrík s prístrojom pred hradom a bude sa tváriť, že ho zameriava. Keď sa nám podobné exotické výzvy budú množiť, polícia za pár mesiacov vyčerpá celý svoj rozpočet. A keď sa voľakde vyskytne skutočný problém, polícia nepríde, lebo už nebude mať ani na benzín.

Je zaujímavé, že ak namiešate kokteil s Kotlebom, pridáte zopár jeho pripitých priaznivcov, Rómov, pokryteckých politikov, ale aj sklamaných a rezignovaných občanov, tak na konci máte celkom rušný víkend.

Otázkou ostáva, kto tú parádu bude platiť?

A v čom je obludné pokrytectvo väčšiny slovenských politikov? V tom, že sa k celej víkendovej záležitosti postavia tak, že ju ignorujú alebo ak sa ich už aj niekto na názor opýta, povedia, že sa nebudú vyjadrovať, lebo nechcú robiť reklamu extrémistom.  No pravdou je to, že sa boja povedať niečo kritické na adresu takýchto upratovačov zo strachu pred tým, že prídu o svojich voličov. Až tam sme sa dopracovali.

Zajtra /2.októbra 2012/ máme Výbor pre obranu a bezpečnosť, na ktorom dám návrh, aby sme uvedenú situáciu analyzovali hlbšie.

Len poznámku k p. Sulíkovi, ktorý to poňal trochu inak a dnes zverejnil blog. Verím, že nie je dostatočne informovaný o celom probléme a len tak skĺzol populárno-populisticky po povrchu. Ak by bol informovaný, tak by ho určite zarazilo, ako je možné, že:

- domy na predmetných pozemkoch sú postavené podľa geometrického zamerania, ktoré sa našlo v obci,

- domy na predmetných pozemkoch Rómom pred výstavbou niekto vymeral. Údajne aj za súčinnosti s bývalým starostom.

- spoluvlastník pozemkov, ktorý daroval časť svojich pozemkov Kotlebovi, bol na čele petičného výboru, ktorý odmietol pozemkové úpravy, v rámci ktorých by už dávno mal pozemky zamenené. Dôvod? Nechcel poľnohospodárske pozemky, lebo však tie pod osadou sú stavebné.

Kto sa v tom má vyznať, však?

Príbeh v Krásnohorskom Podhradí nie je taký, ako sa z Bratislavy javí pánovi Sulíkovi. Ja som tam bol osobne dva razy a viem o tomto konkrétnom prípade viac, ako 99% politikov na Slovensku. Teda dosť na to, aby som to mohol konštatovať. Viac v tomto blogu.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?