Keď R.Sulík a M. Kotleba označujú svoje teritórium

Autor: Alojz Hlina | 3.10.2012 o 9:25 | (upravené 3.10.2012 o 10:26) Karma článku: 8,49 | Prečítané:  2100x

Vlastné teritórium si treba vyznačiť. Politici si označujú svoju tému. Označkujú si ju, aby bolo jasné, že patrí im. Politickú agendu M. Kotlebu poznáme už dávno.

Politickou agendou R.Sulíka bol euroval. Kvôli nemu neváhal ísť hlava -nehlava.  Zdá sa, že predseda liberálnej strany sa jedného dňa prebudil, pozrel si headliny monitoringu a euroval? Nikde...

Využil teda príležitosť, že jeho ako tak názorovo konzistentní poslanci M. Poliačik a P. Osuský sú na Taiwane, kde točia veľmocenské koleso dejín a napísal blog, v ktorom vyriešil rómsky problém.

Sú zlé nápady a potom sú úplné hlúposti. Nasťahovať Rómov z osád do kasární miest, ktoré sú často krát v centrách miest,  je zaradené už v kategórii hlúposti.

Čisto teoreticky, keby Rómov z osád presídlili do kasární v mestách, tak garantujem, že ľudia by potom nielen že podpisovali petície, ale aj by sa skladali na to, aby si Rómovia mali za čo kúpiť pozemky v osadách.

Už len paradoxom tejto doby a vizitkou našej mentálnej úrovne je skutočnosť, koľko ľudí tejto hlúposti, ktorá je aj prakticky nerealizovateľná, tlieska.

R. Sulík vo svojom blogu tvrdí, že treba dodržiavať zákon. Ako keby niekto tvrdil niečo iné.

Hovorím to už po stý krát: modelový prípad pozemkov v Krásnohorskom Podhradí je zlý a nesedí. Na pozemkoch pod Krásnou Hôrkou nemôžete demonštrovať, akí sú gazdovia spravodliví, Rómovia zlí a štát neschopný, lebo to tak v tomto prípade proste nie je. Koho by tu však už zaujímala pravda, že áno?

Pravda o pozemkoch v Krásnej Hôrke je iná, ako sa prezentuje. Ak sa ešte nájde zopár ľudí v tejto smutnej krajine, ktorých zaujíma pravda, pozrite si , prosím, tento blog:

V našej krajine je už asi problémom byť človekom, ktorého zaujíma pravda a spravodlivosť. Dopracovali sme sa do štádia, kde predkladači jednoduchých riešení sú hviezdami večera. A samozrejme, ďalším vývojovým štádiom tejto celospoločenskej mizérie bude to, že tí, ktorí predsa len budú ďalej hľadať pravdu a spravodlivosť, dostanú po „frňáku" a bude od nich pokoj ...

Rómovia si za množstvo svojich problémov môžu sami. Pravdou však je, že neschopnosť politikov im priťažila. Politici nastavili sociálny systém tak, že robiť sa nevypláca a maternica sa stala výrobným prostriedkom.

Ak však v tejto chvíli dopustíme, že tému si označkujú extrémisti alebo ľudia, ktorí nikdy nevnorili nos do osady a ich sociálna empatia je skoro nulová, tak si koledujeme o nešťastie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Keď už sa dostanete do štádia hladomoru, je príliš neskoro

OSN po šiestich rokoch znovu vyhlásila hladomor. Okrem Juhosudáncov môže byť v ohrození až dvadsať miliónov ľudí.

PLUS

Mnohí mlčia, on nie. Služba vlasti z neho spravila lovca ľudí

Tóth tvrdí, že si z vojenčiny priniesol domov traumu.

EKONOMIKA

Land Rover z Nitry budú rozvážať Nemci, Cargo neuspelo

Štátny prepravca rokuje s Deutsche Bahn Cargo.


Už ste čítali?