Oskar Dobrovodský versus M. Flašíková-Beňová

Autor: Alojz Hlina | 15.10.2012 o 9:43 | Karma článku: 17,12 | Prečítané:  19217x

Keď som pred viac ako rokom po prvý krát navštívil Malacky, tušil som, že sa prípad Družstevná ulica v Malackách stane veľkým fenoménom a výsledok riešenia situácie bude precedensom.

Nie som Nostradamus, som len priemerný analytik a moje očakávania sa, žiaľ, naplnili.

Nič nezhoršilo vzájomné spolunažívanie medzi majoritným obyvateľstvom a rómskou menšinou na Slovensku viac ako kauza Družstevná ulica. Stereotypy, ktoré sa  budú podsúvať a vynárať z podvedomia kvôli Malackám najmä u majority budú dlhodobé.

Ak by niekomu skutočne záležalo na riešení vzájomného spolužitia, tak prípad Družstevnej ulice mal byť top prioritou a mal byť vyriešený aj za cenu určitých precedensov. Mal byť už dávno „uprataný". Nestalo sa tak.

Oskar Dobrovodský je zúfalý a spojí sa aj s čertom diablom, len aby mu pomohol. Keď Oskar Dobrovodský ohlásil, že bude robiť pochod s M. Mišúnom, povedal som mu, že je to zlý nápad. Dokonca veľmi zlý.

Opäť stačí byť len priemerným analytikom a hneď viete, že ak v jeden deň namiešate kokteil z M. Mišúna, pridáte 125-te výročie narodenia  J.Tisa a pochod, v ktorom je témou spolužitie s Rómami, tak výsledok je jasný. Lebo aj keby ten samotný pochod organizovali sestričky karmelitánky, tak nakoniec  by to dopadlo tak, ako to dopadlo v sobotu v Bratislave.

V tomto spravil Oskar Dobrovodský chybu. Avšak pri všetkých tých chybách, ktoré urobil tento štát a samospráva, mal možno aj právo nejakú tu chybu urobiť ...

V priebehu tohto  týždňa existuje predpoklad, že sa kauza Družstevná pohne. Budú určite rokovania na túto tému. Nechcem povedať viac, ako je potrebné. Lebo zase je možné, že sa naštartujú iracionálne procesy a celé sa to znova zamotá.

To, že bola v sobotu  pripravená protiakcia - blokovanie pochodu, považujem za zaujímavý počin. Je to signálom občianskeho postoja a keďže je na Slovensku deficitný, teším sa skoro každému prejavu.

Len uvažujem, čo tam robila pani Flašíková?

Pani Flašíková volala pred pár mesiacmi Oskarovi Dobrovodskému s tým, že ju celá záležitosť zaujíma a že chce pomôcť. Keď mi o tom Oskar Dobrovodský hovoril, vyjadril som sa, že v jeho prípade je skoro jedno, ktorý politik  mu pomôže, ak mu pomôže. Zaujímavé je, že potom mi rozprával už len to, že mu pani Flašíková viac nedvíha telefón.

Pani Flašíková sa ako europoslankyňa vôbec nezaujímala o to, ako sa ku mne a mojej manželke správali v Bruseli, takže pripúšťam, že vďaka takému „aktívnemu" ľudsko-právnemu prístupu som k jej aktivitám kritickejší a verím, že viacerí ma pochopia.

Pani Flašíková , mysliac na blížiace sa voľby, sa snaží slovenskú verejnosť presvedčiť, že vie aj niečo iné ako parkovať porsche na mieste pre invalidov a zabávať sa na recepciách smotánky. Hľadá si agendu.

Ak pri telefonáte s Dobrovodským zistila, že riešenie je náročné a v nedohľadne, pre istotu urobila switch a postavila sa do blokačnej reťaze.

Naozaj mi príde nenáležité, aby tam v špeciálne vybratom tričku vykrikovala na ľudí, že sú hajzli. Z toho, čo som videl na fotografiách, boli tam aj ľudia napríklad z Partizánskeho a tí ako hajzli na mňa vôbec nepôsobili.

Ak ľudia, ktorí by mohli rozvíriť zatuchnuté vody ľavicového spektra na Slovensku /Havran, Chmelár a čiastočne aj omladina Mihály/ potrebujú do svojho prvého šíku pani Flašíkovú, tak si dovolím znova ako priemerný analytik predpovedať, že z toho veľká vlna nebude. A to je škoda.

Mám pocit, že pani Flašíkovej na ľavicových témach a sociálnej úlohe štátu záleží rovnako ako mne na tom, čo bude mať oblečené na plese.

Neschopnosť štandardných politikov a obľuba extrémistov sú ako spojené nádoby. Neschopnosť politikov automaticky posilňuje extrémistov. To, aký nástup extrémnej pravice nastal po posledných udalostiach je smutnou vizitkou a hanbou pre celú štandardnú politickú scénu.

Paradoxne, pozitívnym efektom sobotňajšieho pochodu je, že pomohol identifikovať druhú postavu v nastupujúcej vlne pravicového extrémizmu , a to M.  Mišúna. To je v zásade dobre, lebo ak sa „kotlebizácia" časti spoločnosti nabúra tým, že je tu aj ďalší vodca, bude to len dobré. Ak je pravdou to, že M. Kotleba a M.Mišún sa nemusia.

Nakoniec to  možno skončí tak, že sa „vytlčú" navzájom a scenár SNS versus Pravá SNS by bol dobrou správou. Obzvlášť, ak si uvedomíme, že s neschopnosťou štandardnej politiky riešiť problémy tejto krajiny je to horšie, ako sme si mysleli a bude to trvať dlho.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?