Výbor pre kontrolu SIS. Slovensko ako spravodajská "adresa".

Autor: Alojz Hlina | 6.11.2012 o 14:08 | Karma článku: 10,71 | Prečítané:  1919x

Dnešným dňom už nie som vo Výbore pre kontrolu SIS. Išlo to veľmi rýchlo. Nie som v klube, nie som vo výbore. Rešpektujem, i keď ... Kým som tam bol, snažil som sa pýtať a navrhovať. Verím, že niečo z toho sa ujme.  

Týmto textom  pravidlá neporuším, lebo nebudem písať o tom, čo som sa vo výbore dozvedel, ale o tom, čo som sa nedozvedel.

Slovensko na mape spravodajského záujmu iných spravodajcov nie je žiadna veľká adresa. Ak sa však v tejto malej krajine dá dopracovať ku zvukovým záznamom, cez ktoré je možné vydierať polovicu politického spektra krajiny, tak záujem unudených spravodajcov v nudnej krajine rádovo stúpne. A ak je ešte v záznamoch určitý presah na vplyvné energetické skupiny v Európe,  unudený spravodajca napíše na nástenku ponuku.

Slovensko je vo vážnom bezpečnostnom riziku, lebo cez záznamy môžete „politicky pracovať"* s polovicou politického zastúpenia našej krajiny. Naša krajina je v ohrození.

Je národno-štátnym záujmom, aby sa kauza Gorila vyšetrila. Vyšetrením kauzy sa zvukové záznamy síce môžu stať hitom na internete, ale „politicky pracovať"   sa už s nimi nebude dať.  Zvukové záznamy Gorily sa stanú bezcenné vyšetrením kauzy.

V prípade, že sa kauza Gorila nevyšetrí, môže nastať aj nasledovná situácia: neosvietení spravodajcovia sa budú snažiť so záznamami „politicky pracovať"  , osvietení spravodajcovia môžu po zverejnení smutného faktu /ak niekto nebude mať tú drzosť a ľuďom tejto krajiny povie, že sa nič nevyšetrilo/, zverejniť záznamy na internete „free of charge". A to len bude mať dopad na vedomie spoločnosti a vnímanie toho, v akej krajine žijeme.

Vyzývam SIS, aby oznámila povereným osobám v zmysle zákona, či identifikovali záujem cudzích spravodajských služieb o získanie zvukových záznamov z kauzy Gorila a zároveň, aby ich informovala, aké to pre Slovensko predstavuje bezpečnostné riziko.

 

* politicky pracovať - môže, ale aj nemusí znamenať vydierať

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

EKONOMIKA

Daniari pripravili na Remetu trestné oznámenie, na políciu neodišlo

Firma buduje tunel za 410 miliónov eur.

ŠPORT

Slovenka dvakrát zdolala olympijskú víťazku. Pár hodín po maturite

Podmaníková vraj favoritku rozplakala.


Už ste čítali?