Výbor pre kontrolu SIS. Slovensko ako spravodajská "adresa".

Autor: Alojz Hlina | 6.11.2012 o 14:08 | Karma článku: 10,71 | Prečítané:  1922x

Dnešným dňom už nie som vo Výbore pre kontrolu SIS. Išlo to veľmi rýchlo. Nie som v klube, nie som vo výbore. Rešpektujem, i keď ... Kým som tam bol, snažil som sa pýtať a navrhovať. Verím, že niečo z toho sa ujme.  

Týmto textom  pravidlá neporuším, lebo nebudem písať o tom, čo som sa vo výbore dozvedel, ale o tom, čo som sa nedozvedel.

Slovensko na mape spravodajského záujmu iných spravodajcov nie je žiadna veľká adresa. Ak sa však v tejto malej krajine dá dopracovať ku zvukovým záznamom, cez ktoré je možné vydierať polovicu politického spektra krajiny, tak záujem unudených spravodajcov v nudnej krajine rádovo stúpne. A ak je ešte v záznamoch určitý presah na vplyvné energetické skupiny v Európe,  unudený spravodajca napíše na nástenku ponuku.

Slovensko je vo vážnom bezpečnostnom riziku, lebo cez záznamy môžete „politicky pracovať"* s polovicou politického zastúpenia našej krajiny. Naša krajina je v ohrození.

Je národno-štátnym záujmom, aby sa kauza Gorila vyšetrila. Vyšetrením kauzy sa zvukové záznamy síce môžu stať hitom na internete, ale „politicky pracovať"   sa už s nimi nebude dať.  Zvukové záznamy Gorily sa stanú bezcenné vyšetrením kauzy.

V prípade, že sa kauza Gorila nevyšetrí, môže nastať aj nasledovná situácia: neosvietení spravodajcovia sa budú snažiť so záznamami „politicky pracovať"  , osvietení spravodajcovia môžu po zverejnení smutného faktu /ak niekto nebude mať tú drzosť a ľuďom tejto krajiny povie, že sa nič nevyšetrilo/, zverejniť záznamy na internete „free of charge". A to len bude mať dopad na vedomie spoločnosti a vnímanie toho, v akej krajine žijeme.

Vyzývam SIS, aby oznámila povereným osobám v zmysle zákona, či identifikovali záujem cudzích spravodajských služieb o získanie zvukových záznamov z kauzy Gorila a zároveň, aby ich informovala, aké to pre Slovensko predstavuje bezpečnostné riziko.

 

* politicky pracovať - môže, ale aj nemusí znamenať vydierať

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?