Už to nevládzem počúvať

Autor: Alojz Hlina | 9.11.2012 o 11:59 | Karma článku: 12,77 | Prečítané:  2545x

Ako som sa stal poslancom, prišiel mi veľký počet mailov a správ, v ktorých je množstvo príbehov ľudského nešťastia, tragédií a smutných osudov.  

Niekedy to už naozaj nevládzem čítať, počúvať. Množstvo z nich súvisí s rôznymi problémami týkajúcimi sa exekútorov a exekučného konania. Je naozaj nepredstaviteľné, aby nedoplatok v nízkej hodnote, ktorý v mnohých prípadoch vznikol z objektívnych príčin, zničil ľuďom život.

Jednou z možností, ako aspoň čiastočne pomôcť, je znížiť poplatky a odmenu pre exekútorov pri exekučnom konaní. Poplatky a odmeny exekútorov  upravuje vyhláška Ministerstva spravodlivosti SR.

Moje možnosti sú v tomto prípade len také, že vyzvem kompetentných, aby prehodnotili Vyhlášku Ministerstva spravodlivosti SR zo 7. Decembra 1995 o odmenách a náhradách súdnych exekútorov.

Vyzývam preto Ministra spravodlivosti pána T. Boreca, ale aj Ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR pána J. Richtera /nakoľko ak ministerstvo práce sa spolupodieľa na tejto vyhláške/, aby vzhľadom na nepriaznivú ekonomickú situáciu v krajine, v ktorej má čoraz väčší počet obyvateľov z objektívnych príčin problém uhrádzať načas svoje záväzky, prehodnotili zníženie odmien pre exekútorov aspoň o 50%, rovnako, aby došlo k prehodnoteniu výšky ďalších poplatkov.

Prioritne, aby sa takéto zmeny týkali takých prípadov, kde povinnou osobou je fyzická osoba.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

EKONOMIKA

Daniari pripravili na Remetu trestné oznámenie, na políciu neodišlo

Firma buduje tunel za 410 miliónov eur.

ŠPORT

Slovenka dvakrát zdolala olympijskú víťazku. Pár hodín po maturite

Podmaníková vraj favoritku rozplakala.


Už ste čítali?