Už to nevládzem počúvať

Autor: Alojz Hlina | 9.11.2012 o 11:59 | Karma článku: 12,77 | Prečítané:  2545x

Ako som sa stal poslancom, prišiel mi veľký počet mailov a správ, v ktorých je množstvo príbehov ľudského nešťastia, tragédií a smutných osudov.  

Niekedy to už naozaj nevládzem čítať, počúvať. Množstvo z nich súvisí s rôznymi problémami týkajúcimi sa exekútorov a exekučného konania. Je naozaj nepredstaviteľné, aby nedoplatok v nízkej hodnote, ktorý v mnohých prípadoch vznikol z objektívnych príčin, zničil ľuďom život.

Jednou z možností, ako aspoň čiastočne pomôcť, je znížiť poplatky a odmenu pre exekútorov pri exekučnom konaní. Poplatky a odmeny exekútorov  upravuje vyhláška Ministerstva spravodlivosti SR.

Moje možnosti sú v tomto prípade len také, že vyzvem kompetentných, aby prehodnotili Vyhlášku Ministerstva spravodlivosti SR zo 7. Decembra 1995 o odmenách a náhradách súdnych exekútorov.

Vyzývam preto Ministra spravodlivosti pána T. Boreca, ale aj Ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR pána J. Richtera /nakoľko ak ministerstvo práce sa spolupodieľa na tejto vyhláške/, aby vzhľadom na nepriaznivú ekonomickú situáciu v krajine, v ktorej má čoraz väčší počet obyvateľov z objektívnych príčin problém uhrádzať načas svoje záväzky, prehodnotili zníženie odmien pre exekútorov aspoň o 50%, rovnako, aby došlo k prehodnoteniu výšky ďalších poplatkov.

Prioritne, aby sa takéto zmeny týkali takých prípadov, kde povinnou osobou je fyzická osoba.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?