17. novembra bolo v uliciach Bratislavy vodné delo

Autor: Alojz Hlina | 18.11.2012 o 11:32 | (upravené 18.11.2012 o 12:40) Karma článku: 14,32 | Prečítané:  2581x

Niekde sa stala chyba. Včera, 17. Novembra 2012 prechádzalo ulicami Bratislavy vodné delo. Keď som ho zbadal, vravím mojej vedľa mňa sediacej manželke: „ No to je zlé..., 17. November a v uliciach je znova vodné delo".

To vodné delo neprišlo kvôli nám. Tým, ktorí sme symbolicky blokovali dom generála Lorenca a hrali mu skladby z albumu The Wall od Pink Floyd. Bolo preventívne nasadené kvôli inej akcii, ktorá prebiehala pod názvom Zoberme si späť našu krajinu.

Žiaľ, nebudem môcť na Výbore pre obranu a bezpečnosť Ministrovi vnútra SR R. Kaliňákovi vyčítať, že  pripravenosť vodného dela v uliciach hlavného mesta bola prehnaná, ba až zbytočná.

To sme teda dopadli ...

Po 23-troch rokoch  od 17. Novembra socialisti pracujú po kanceláriách, aby dobehli, čo nestihli počas týždňa, stredopraví demokrati sú pozatváraní na grémiách v divadlách, kinách. Skoro ako za komunizmu pred rokom 1989.

V teréne /exteriéroch/ je zopár nadšencov, ktorí neskoro, ale predsa blokujú Generála ŠTB, Ondrej Dostál, ktorý komorne kladie sviečky na obrovskom Námestí SNP. A najmä na Námestí Slobody je dav nahnevaných ľudí, ktorí majú niektoré divné požiadavky a divné predstavy o parlamentnej demokracii. Ten dav na Námestí Slobody je výsledkom frustrácie obyvateľstva. Následok toho, že už neveríme nikomu a ničomu.

Neschopnosť štandardných politikov a popularita extrémizmu sú ako spojené nádoby. Funguje to úplne dokonale. Čím sú štandardní politici neschopnejší, tým sú extrémne názory a ich nositelia populárnejší.

Slovensko dnešných dní:

... Ministrovi dopravy SR sa stane v rezorte tragédia, kde umreli ľudia, ale on sa ani neunúva vrátiť z dovolenky. Ale, ak niekto poryluje záhradu na letisku,  s ktorým majú určité skupiny záujmy, tak o tom informuje expresne a osobne, dobre že nie s rýľom v ruke.

... Režisérke filmov zo zastretým hlasom sa súdna moc tejto krajiny vyhráža, ale popri tom časť tejto súdnej moci spravila z našich vagabundov asi najväčšiu prisťahovaleckú enklávu v Belizé. Už si len stačí počkať, kedy tam Úrad pre zahraničných Slovákov urobí detašované pracovisko.

... Ak sa budete pozerať na čierny stôl, nebudete môcť povedať, že je to čierny stôl, pokiaľ ten stôl bude patriť Ivanovi Lexovi. Ak tomu nechápete, dostanete pokutu.

A v tejto aktuálnej mizérii sa bojím, že budúci rok niekto vystúpi pred kamery a povie, že napriek miliónom EUR, ktoré sa minuli na vyšetrovanie, sa nepodarilo nič v kauze Gorila vyšetriť. Bojím sa, že následne  dá niekto úplne K.O. našej spoločnosti tým, že zverejní zvukový záznam z Gorily a potom sa to v ľuďoch načisto zlomí.

Mám obavu, že ak to takto pôjde ďalej, tak to vodné delo bude  17. Novembra  2013 zasahovať, čo následne spôsobí, že ľudia s divnými názormi a divnými predstavami o parlamentnej demokracii sa stanú tribúnmi.

Štandardná politická scéna bude mať čo robiť, aby vodné delo na budúce výročie do ulíc nemuselo štartovať.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

EKONOMIKA

Daniari pripravili na Remetu trestné oznámenie, na políciu neodišlo

Firma buduje tunel za 410 miliónov eur.

ŠPORT

Slovenka dvakrát zdolala olympijskú víťazku. Pár hodín po maturite

Podmaníková vraj favoritku rozplakala.


Už ste čítali?