Čo je zmyslom bytia v politike?

Autor: Alojz Hlina | 28.11.2012 o 10:10 | Karma článku: 7,92 | Prečítané:  841x

Jeden všeobecne známy človek mi po tom, čo som pristavil tank Biľakovi pred jeho vilu pri hrade povedal, že tým naozaj  skutočným zmyslom angažovania sa ľudí v slovenskej politike je dopracovať sa k bývaniu pri Bratislavskom hrade.  

Je pravdou, že oblasť hradného kopca sa tešila obľube už za boľševika a teší sa obľube politikov naprieč celým politickým spektrom aj v dnešných časoch. Ja v tejto časti mesta bývam už dávno, dávno pred mojim účinkovaním v politike, čiže táto „pravda" v mojom prípade neplatí.

Existuje aj teória, že zmyslom bytia v politike je plat poslanca a možnosť mať parkovacie miesto v centre. U mňa ani táto teória nie je  správna.

Zmyslom bytia v politike v mojom prípade, či už niekto verí alebo nie, je možnosť realizovať riešenia, ktoré sú podľa mňa a v rámci možností  aj pre čo najväčšiu množinu obyvateľstva správne a dobré pre túto krajinu .

Rozmýšľal som: Ako postupovať? Atomizovať? Písať epitafy živým? Alebo ...?

Mám rád túto krajinu. Nikdy neurobím nič také, aby som ju poškodil a aj preto nie som celkom komfortný s tými pretekmi o najradikálnejší návrh, ktorými v súčasnej dobe prekvapujú  poslanci v parlamente.

Dal som si prácu a prečítal som si memorandum pre zodpovednú politiku. Je pravdou, že sú v ňom aj všeobecné deklarácie. Ak sa však niekto podpíše pod takéto deklarácie, tak neskôr, v prípade,  že by ich začal „lámať na kolene" mu to môžete minimálne pripomenúť. Je to predsa len lepšie, ako keď nemáte podpis pod ničím a na Vašu prípadnú výčitku voči niekomu dostanete odpoveď: Však ja som nič také nedeklaroval, nepodpisoval.

V zásade sú všetky deklarácie v memorande pre mňa akceptovateľné. Slovensko bude v najbližšej budúcnosti prechádzať veľmi ťažkým obdobím a preto by sme nemali tratiť čas definovaním základných parametrov. Memorandum ich definuje dostatočne a predstavuje základ, na ktorom sa dá postaviť pekná, pevná a pre Slovensko potrebná stavba.

Ľudová platforma prostredníctvom memoranda  „ pozýva k spolupráci a víta  podporu všetkých  občanov a  politických a občianskych subjektov, ktorým sú vyššie uvedené zásady blízke"/ koniec citátu/.

Ak teda pozýva, tak sa skúsim spýtať, ako si to predstavuje. Ja určitú predstavu mám. Keďže lídrom Ľudovej platformy je KDH, spýtam sa ich.

Uvidíme...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?