"Charitatívny" rozmer plesu v Opere

Autor: Alojz Hlina | 13.1.2013 o 13:11 | (upravené 13.1.2013 o 20:53) Karma článku: 17,95 | Prečítané:  5525x

Časy sa menia.  Pred dvoma rokmi som stál sám s protestným  transparentom v hlúčiku obdivovateľov plesových rób účastníčok plesu roku 2011 v Opere. Minulý rok to bolo už živšie a na plese pred Operou sme v tom čase ešte spolu s I.Matovičom upozorňovali na kauzu Gorila.

Tento rok to už však bola pomaly tlačenica. Na tohtoročný ples boli ohlásené až tri protesty. Zobudili sa ľavičiari, pravičiari /samozrejme, tí v ultra móde/. No a bola tam aj naša statická inštalácia na projektore, ktorá upozorňovala, že aj po voľbách nás zaujímala kauza Gorila.

Na jednej strane som rád, že sa spoločnosť zobúdza. Takéto protesty sú v štandardných demokraciách bežné. To len naše zaspaté Slovensko sa nevedelo zobudiť. Na druhej strane forma a prezentácia niektorých protestujúcich je,  slušne povedané, nie úplne podľa mojich predstáv. To, čo tam vystrájali a vykrikovali podaktorí ultra fans, malo ďaleko od štandardu. Nuž, ale aj taký je život...

To, že to takto dopadlo, je dôsledkom určitej necitlivosti promotérov plesu. To, čo sa dialo pri predstavovaní niektorých ročníkov plesu v Opere bolo za hranicou. Pomaly mesiac pred akciou boli ľudia bombardovaní tým, kto si čo oblečie resp. neoblečie a s kým vlastne pôjde na ples Boris Kollár. Mám pocit, že si túto chybu promotéri uvedomili a tohtoročný ples bol minimálne prezentovaný a ak, tak iba v spojení s jeho charitatívnym posolstvom.

Toto posolstvo mi príde pokrytecké.

Prevádzkovatelia mobilných operátorov na Slovensku  umiestňujú svoje BTS stanice /vysielače/ aj na strechy základných a stredných škôl. Umiestňujú ich tam okrem iného aj preto, že nájdu dostatok chrapúnskych poslancov v jednotlivých zastupiteľstvách, ktoré im to odsúhlasia. Poslanci vedia, prečo „súhlasia". Mobilný operátor dostane dobré strechy na dobrých polohách a za zlomok ceny. Prevádzkovatelia mobilných operátorov mali v sebe tú drzosť, že chceli namontovať svoju základňovú stanicu pre vysielač aj na strechu školy, do ktorej chodia moje dcéry a len vďaka úsiliu uvedomelých rodičov sa takticky stiahli.

V civilizovanom svete nemôžete umiestňovať BTS stanice /vysielače/ v blízkosti škôl, nemocníc, nie to ešte priamo na strechu školy. Dokonca krajiny ako Čína a Rusko majú ďaleko prísnejšie normy ako my.

Ak výťažok plesu ide pre detské kardiocentrum, tak je to absolútne pokrytecké. Spoločnosť Orange by mala sama za vlastné peniaze takú nemocnicu postaviť, pokiaľ bude umiestňovať svoje vysielače na strechy škôl, resp. bude takéto stanice iných subjektov využívať.

Účinky takýchto vysielačov na zdravie sú rozdelené na potvrdené a predpokladané /t.j. v štádiu skúmania/. Medzi potvrdené patrí to, že majú vplyv na poruchy srdca /arytmiu/, a to najmä u detí.

Tí, ktorí ste rodičmi a máte deti v školách, pozrite sa, aké antény sú umiestnené na škole, do ktorej chodí Vaše dieťa.  Ja sám viem o viacerých v Starom Meste a v celej Bratislave, kde sú tieto BTS stanice namontované. Ak máte záujem dozvedieť sa o účinkoch BTS staníc na detský organizmus, resp. ako to riešia v iných SLUŠNÝCH krajinách, sadnite za počítač a googlite.

Prajem príjemnú zábavu, ale na nejakom inom plese.

 

PS.: Keďže viem, ako svet funguje a Orange je jeden z najväčších zadávateľov reklamy na Slovensku, o týchto veciach sa asi veľa písať nebude...

Ak Vám však záleží na zdraví detí, pozrite sa, či aj vo Vašom meste Vaši poslanci za pár drobných dovolili umiestniť BTS vysielač na strechu školy. Ak áno, protestujte u Vášho starostu a napíšte mi, prosím.

ahlina@gmail.com

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?